Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde Cristian IONITA » 05 Feb 2015, 15:24

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitat ... e-nup.html

inca un motiv sa credem ca nu suntem ca si de societate chiar in afara normalitatii
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde Cristian IONITA » 05 Feb 2015, 17:32

http://www.timesnewroman.ro/life-death/ ... e-imediate

• S-a cerut ridicarea imunităţii lui Ion Iliescu în Duma de Stat a Rusiei;

• Medicii avertizează că durerea în c*r a lui Ion Iliescu i-ar putea fi fatală;

• Iliescu îl va lua avocat pe Cristian Tudor Popescu, pe care experienţa la Adevărul din acei ani îl recomandă pentru a apăra criminali;
• Românii din diaspora spun că dacă e condamnat Iliescu vor plăti nu 10 Euro, ci 100 Euro lunar;

• La DNA s-au adunat deja 100.000 de oameni, care speră să-l vadă pe Iliescu adus cu cătuşe;

• Drept represalii faţă de redeschiderea dosarului, administratorii de bloc din toată ţara au afişat întreţinerea;

• CFR reacţionează prompt: a introdus zece noi trenuri pe ruta Petroşani-Bucureşti;

• “Trenurile Zăpezii” au fost înlocuite cu “Trenurile Huilei”;

• În Petroşani nu mai există şomeri. Peste noapte, toți au fost toţi reangajaţi la Regia Autonomă a Huilei;

• În Petroşani e o suspectă promoţie la răngi şi cozi de târnăcop;

• Librăria Mihai Eminescu de la Universitate şi-a spart geamurile preventiv, ca să evite orice neplăceri ulterioare;

• Un apropiat al lui Iliescu, Sorin Oprescu consideră că în Piaţa Universităţii ar trebui plantate panseluţe noi;

• Veşti excelente! Medicii au confirmat că Iliescu e clinic sănătos şi apt pentru detenţie;

• Regele Mihai nu mai aşteaptă finalizarea dosarului, e deja la Curtici, cu trenul cu tablouri;

• La sediul PNŢCD s-a făcut curăţenie: “Poate ne calcă şi nouă pragul nişte oaspeţi!”.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde petru71 » 05 Feb 2015, 17:49

Cristian IONITA scrie:http://www.timesnewroman.ro/life-death/dosarul-mineriadei-din-90-a-fost-redeschis-15-efecte-imediate

• La DNA s-au adunat deja 100.000 de oameni, care speră să-l vadă pe Iliescu adus cu cătuşe;



Mai incape unu' ?
Adica eu ?
:mrgreen:
petru71
 
Mesaje: 1791
Membru din: 17 Oct 2013, 18:12
Localitate: Tg. Mures 0744 757224

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde XXL » 05 Feb 2015, 21:07

Cristian IONITA scrie:http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/dosarul-mineriadei-din-iunie-90-a-fost-redeschis-procurorul-general-al-parchetului-iccj-a-infirmat-rezolutiile-de-nup.html

inca un motiv sa credem ca nu suntem ca si de societate chiar in afara normalitatii



kkt

au trebuit sa redeschida din cauza proceselor la CEDO
sa puna fraierii botu'
...probabil daca era mai rau
nu era asa bine
Avatar utilizator
XXL
 
Mesaje: 484
Membru din: 26 Feb 2011, 20:24
Localitate: filipesti-PRAHOVA

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde csaa » 07 Feb 2015, 13:14

E praf in ochii.... Are acelasi efect ca rejudecarea procesului lui Lucretiu Patrascanu
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde nae » 07 Feb 2015, 20:20

Daca il ''plimba'' de 2-3ori pe tatuca Iliescu cu duba si-i tulbura putin tihna eu sunt multumit .
nae
 
Mesaje: 3375
Membru din: 11 Noi 2011, 19:29

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde ioanpuiu » 07 Feb 2015, 23:30

cornelioandanciu scrie:Si aia care s-au c*cat pe strazi si care au tulburat linistea publica, facand asa zise demonstratii si tulburand tara , cand in tara se facusera deja alegeri democratice! Toti sa raspunda pentru ce au facut!

Nu comentez dar am simţit nevoia s-o pun în ramă.
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2240
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde State » 08 Feb 2015, 01:02

ioanpuiu scrie:
cornelioandanciu scrie:Si aia care s-au c*cat pe strazi si care au tulburat linistea publica, facand asa zise demonstratii si tulburand tara , cand in tara se facusera deja alegeri democratice! Toti sa raspunda pentru ce au facut!

Nu comentez dar am simţit nevoia s-o pun în ramă.



Eu adaug din astia: :lol: :lol: :lol:
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde nae » 08 Feb 2015, 14:59

cornelioandanciu scrie:
State scrie:Eu adaug din astia: :lol: :lol: :lol:
Razai degeaba, domnule!

Poate e mai inalt decat in poza si VEDE mai sus sau alt palier ;)
Poate are o gandire sanatoasa si nu vrea in lanturi pe cainele care musca ci pe stapanul care-l asmute ...
:roll:
nae
 
Mesaje: 3375
Membru din: 11 Noi 2011, 19:29

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde Jean Valjean » 08 Feb 2015, 15:12

La prima mineriada avem 8 ani. Intr-adevar, la varsta aia nu avem cum sa inteleg ce se intampla. Si nici State.
Numai ca, vezi tu, anii au trecut si noi am crescut. Si acum intelegem.
Intelegem, de exemplu, ca tu si ceilalti ortaci habar n-aveati ce faceti atunci. Ca noi, copiii nu intelegeam in timp ce voi, barbatii, intelegeati gresit.
Si nu te pot invinovatii pentru ca nu intelegeai ce se intampla in 90. Esti insa profund vinovat ca nici pana in ziua de azi nu te-ai dumirit.
Erare humanum est. Perseverare diabolicum.
Cel mai mare risc in viata este sa nu-ti asumi nici un risc!
Avatar utilizator
Jean Valjean
 
Mesaje: 857
Membru din: 20 Sep 2011, 09:33
Localitate: Dambovița, in plina câmpie

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde Mircea_63 » 08 Feb 2015, 16:58

Cum iti explici ca recentele demonstratii, din 2012, nu au avut niciun efect asupra inflatiei?

Ce efect a avut asupra inflatiei si imaginii Romaniei navala barbara a oamenilor de grota?

Reprosul meu personal nu consta in venirea lor la Bucuresti, ci in felul in care s-au purtat. Sa bati oameni pe strada pentru ca asa iti casuna tie, sa bati femei gravide, sa ucizi... si sa dai vina pe altii ca te-au adus la Bucuresti?
Aprobi cele ce s-au petrecut? I-a indemnat cineva sa loveasca acea femeie gravida? Ca aceea, au fost multe altele si multi altii.

Nu ai fost ortac cu ei atunci, insa esti ortac moral acum.
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde State » 08 Feb 2015, 18:14

cornelioandanciu scrie:Nu stiu daca ai pus varsta corecta, ma uitam doar la profilul tau cati ani aveai in la prima mineriada.Razai degeaba, domnule!


Domnule...stii ce e interesant? Din cauza oamenilor cu urechile infundate de carbune, astazi poate ca nu mai avea cine sa rada. Te-ai gandit un pic la asta? :roll: Si uite ca totusi rad de perlele oamenilor cu urechile infundate. Adevarul este ca-i de ras.

Pentru ceea ce au facut ei atunci, li s-a platit putin mai tarziu. La asta te-ai gandit? Acum le-a venit randul, lor si familiilor lor. Dumnezeu nu bate cu ciomagul. Sa vina cu trandafiri la tatucu' lor Iliescovici, ca anunta astia vremuri grele. Il scot de la ananghie? Daca nu, inseamna ca sunt jivine fara discernamant. Esti de acord domnule?
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde nae » 08 Feb 2015, 19:24

cornelioandanciu scrie:Stiu foarte bine ce oameni sint unii dintre ei! :(

Credeti ca ultrasii stadioanelor sunt toti mineri !?

Baga intr-o camera primii 10 invatati ai lumii si lasa-i 1-3 zile = omul e animal ; lantul educational,religios,legislativ il face mai ''atent'' si atat .
Minciuna comunista cu egalitatea ,tovarasia- suntem aproape frati ... ne face sa credem ca suntem altceva .
Cand taiara veniturile/inchisera spitale(acum n-au medicamente ... ) cum ii vedem ?, niste domni , nu ? :oops:
Pe centura esti curva , mana in buzunarul meu te face hot = daca o s..gi in biroul oval esti vedeta , daca omori o Ro intreaga esti om de afaceri ,pixelu' albastru ...

Daca nu mai poti omori un Papa ca nu mai ''raspunde'' la sfori il faci EMERIT ...
''Omul la betie spune tot'' nu s-a nascut aiurea .
Intre omul cavernelor si nae doar ''lantul'' face diferenta (sau moderarea :lol: )
nae
 
Mesaje: 3375
Membru din: 11 Noi 2011, 19:29

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde ioanpuiu » 09 Feb 2015, 00:18

cornelioandanciu scrie:Auzi, domnule, eu nu am fost ortac cu nimeni atunci! Eram in anul doi de facultate pe atunci.

Frumos îţi şade ţie, măi Corneliu, să te dezici de-ai tăi ?

Degeaba încerci să te ascunzi, că se vede. ;)
Iar de stigmat nu veţi reuşi să scăpaţi decît dacă veţi putea şterge evenimentele de-atunci din istorie.
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2240
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde lucky5strike » 09 Feb 2015, 01:00

C' asa-i cu noi muritorii... vrem sa stabilim adevarul... sa facem dreptate! Dreptate si adevar!

Dreptatea si adevarul leului.
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde ioanpuiu » 09 Feb 2015, 10:33

Da Corneliu, poate fi o mîndrie să fii miner.
Poate (doar poate !) că oricine ar putea să-şi ia inima în dinţi şi să coboare o singură dată în subteran dar ca să faci asta în fiecare zi e nevoie de curaj şi minerii îl au.
Înţeleg că minerii îşi iau curaj unul de la altul ca să facă munca aia zi de zi, an după an, şi că există o puternică solidaritate între ei.
Şi noi avem curaj, dar al nostru a căzut răpus sub bîtele voastre în zilele alea.

Dacă minerii ar fi avut şi minte, s-ar fi alăturat protestului nostru, odată ajunşi la Bucureşti, şi altfel ar fi arătat azi lucrurile.
Numai că unul, mai cutră decît noi şi voi la un loc, i-a spus minerului:
- Gogule, dă tu cu piatra că esti mai bazat !

Ştii, şi dacă nu ştii poţi afla, că principala lozincă strigată, nu fără curaj de către cei care se opuneau noului regim acolo în piaţa, a fost "Jos Neocomunismul" iar cea mai importantă revendicare Proclamaţia de la Timişoara în întregul ei, dar mai ales Punctul 8


Mi-ar plăcea să te întîlnesc într-o zi şi să-ţi spun mai multe.
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2240
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Următorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Cristian IONITA şi 27 vizitatori