Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

secțiunea engleză/english section

Mesajde krystof » 04 Mai 2015, 15:04

Hi,

my name is Krystof, i am from Czech and i bought field (3ha) in Romania. I am planning move to Romania. Last years i visited many times Romania. You live in really beautiful country. Imagine
I would like have small farm here. Would you give me tips to web forum, which are about farming
I have found only your forum and bees i would like have later

tradus de Google

Bună,

Numele meu este Krystof, eu sunt de la Cehă și am cumpărat teren (3 ha), în România. Sunt de planificare muta în România. Ultimii ani i vizitat ori mai România. Locuiți în țară într-adevăr frumos. Imagine
Aș dori să aibă ferma mica aici. Vrei să-mi dai sfaturi pentru forum web, care sunt aproximativ agricultura
Am găsit doar forum și albinele i-ar dori să aibă mai târziu


puteți scrie în limba română i se va traduce
krystof
 
Mesaje: 1
Membru din: 04 Mai 2015, 14:42

Re: secțiunea engleză/english section

Mesajde mellis » 04 Mai 2015, 15:10

Hello Krystof,
Welcome!
Where did you buy the land (which city/region) and what kind of farm you plan to have?
I will search farming information when I will have some free time.
Do you plan to buy beehives? Do you have experience with bees?
Kind Regards..
Sa mergem inainte, ca inainte era mai bine...
Avatar utilizator
mellis
 
Mesaje: 3505
Membru din: 19 Ian 2015, 02:22
Localitate: Timisoara


Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 55 vizitatori