Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

telefonul ... de la miezul noptii

Mesajde paul » 24 Sep 2015, 12:11

Este a doua oara intr-un interval de 11 zile, cand primesc telefoane ... la miezul noptii (sau aproape de) de la colegi forumisti ! N-am sa le dau numele deocamdata, dar daca o sa se mai intample ... am s-o fac !
De retinut ... intervalul orar in care se dau telefoane este ... 08-21 !!! In intervalul orar 21-8 se dau telefoane doar pe relatia... 112 (urgente majore)!!!
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: telefonul ... de la miezul noptii

Mesajde mellis » 24 Sep 2015, 12:20

"colegi forumisti" pe ce fus orar functioneaza?
Poate ei stau in Germania, sau SUA ;)
Sanatate.
Sa mergem inainte, ca inainte era mai bine...
Avatar utilizator
mellis
 
Mesaje: 3505
Membru din: 19 Ian 2015, 02:22
Localitate: Timisoara

Re: telefonul ... de la miezul noptii

Mesajde cristi_vidican » 24 Sep 2015, 12:33

paul scrie:Este a doua oara intr-un interval de 11 zile, cand primesc telefoane ... la miezul noptii (sau aproape de) de la colegi forumisti !

Riscul de a fi vedetă! :lol:

Dă-mi și mie nr, că poate am și eu insomnii în vreo noapte.
Promit că te trec fără pierderi pe ... MER
Mai are cineva MER?
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: telefonul ... de la miezul noptii

Mesajde cristian bh » 24 Sep 2015, 22:03

paul scrie:Este a doua oara intr-un interval de 11 zile, cand primesc telefoane ... la miezul noptii (sau aproape de) de la colegi forumisti ! N-am sa le dau numele deocamdata, dar daca o sa se mai intample ... am s-o fac !
De retinut ... intervalul orar in care se dau telefoane este ... 08-21 !!! In intervalul orar 21-8 se dau telefoane doar pe relatia... 112 (urgente majore)!!!

Vezi daca nu locuiesti la tara? :D Aici la mine,..nu indraznesc sa incui poarta la casa noaptea!
Ba la unu fata vaca,..la altu scroafa,.. ;)
Erau vremuri cand se dadea unda verde la vama pt adus masini in tara,..
cateva ore,..o zi,..binenteles ca stiau doar chieujerii de masini,..dar era clar o urgenta,nu mai conta ora!
Poate si in cazul tau,daca vreo asociatie deschide usa tocmai in intervalul 21-08,...
iar ramai bine informat in general,(cultura generala)..dar in urma cu noutatile! :lol:
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: telefonul ... de la miezul noptii

Mesajde gica.mosu » 24 Sep 2015, 22:19

Paaai ce sa-ti faaaac Paule, daca dai diin casa :idea: reteteeeee de ista= cum faci vinul :D ...sunt si ei curiosi ce si cum o iesit :P ...Bine ca nu te scoala din somn sa te trimita la.....bae=WC :mrgreen:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: telefonul ... de la miezul noptii

Mesajde Mircea_63 » 24 Sep 2015, 22:35

Da, da... mosu.gica are dreptate. Putea sa te si trezeasca si sa-ti spuna:
-Du-te nene si fa 3.14-3.14 ca esti cam galben sau si mai bine... alo, sunteti pe fir?
-Da... raspunzi tu adormit.
-Aveti grija sa nu cadeti domnu` Paul.

-Alooo, sundem de la RADET Falticeni, avem o urgenta...locuiti pe strada Apiculturii?
-Da, mmm-da...
-Fiti amabil, va rog, este o urgenta, vreti sa verificati daca aveti apa calda... stiti, tocmai am avut o interventie si facem verificari, va rog.
- Da, am verificat, este.
-In cazul asta va rog sa va spalati pe picioare ca pana aici pute. :lol:

-Alo, cu George va rog.
-Greseala...
Mai tarziu. Dupa ce ai atipit din nou.
-Alo, sunt George. M-a cautat cineva?

Paule, Paule... unde iti e simtul umorului? :lol:
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: telefonul ... de la miezul noptii

Mesajde teinegru64 » 24 Sep 2015, 22:40

Mosulule nu le mai da idei .Eu nu mai tin telefonul nici ziua pe langa mine.....dapoi noaptea :lol:
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: telefonul ... de la miezul noptii

Mesajde paul » 24 Sep 2015, 22:53

Mircea_63 scrie:
Paule, Paule... unde iti e simtul umorului?

Stai sa-l vezi ... unde-i ! ;)
Eu telefonul nu-l tin in camera, il tin pe-o masuta pe-un hol. De regula, cand stau la calculator stau si cu castile pe urechi (muzica)si ... nu-l aud. Numai ca, in linistea noptii suna dracul ala de telefon de se aude la vecini.
Aseara, bineinteles, nu l-am auzit. Deschide nevasta-mea usa la camera mea si-mi spune rastit ... vezi ca-ti suna tel. Pana am ajuns eu, se termina apelul. Ma uit, vad, nu zic nimic, nevasta-mea nervoasa ma intreaba cine-o sunat ? Eu, ca sa nu mai fiu nevoit sa dau explicatii (un coleg de forum ........... :evil: ) ii zic ....un numar, nu stiu, cred c-a fost o greseala. Replica ei, mai mult decat acra ... blonda sau bruneta ? :o Si iese trantind usa ! ;)
Cred ca realizezi ce nervi mi-am facut ! Si pe ea si pe ... colegu ! ;)
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: telefonul ... de la miezul noptii

Mesajde gica.mosu » 24 Sep 2015, 23:02

teinegru64 scrie:Mosulule nu le mai da idei .Eu nu mai tin telefonul nici ziua pe langa mine.....dapoi noaptea :lol:


....D-om Miticaaa,samu di ci ti ei di mini :?: ....Eu am za's doaaaar una :P ....Restul :shock: ....De cand am "luat-o"...inchid telefonul si paaaa=poati sa suni si "tatuca".... :mrgreen:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: telefonul ... de la miezul noptii

Mesajde mellis » 24 Sep 2015, 23:06

Ce cauți la ora asta acasă?
Pai cand sa plec, zice soțul, a venit secretara si s-a aplecat să-și adune lucrurile...nu am rezistat, ne-am iubit acolo pe birou ore întregi..
Parca vad ca iarăși ți-ai instalat windowsul ala nenorocit...

Daca spuneai ca este roșcată, nu te credea si se punea la somn...așa ai lăsat loc de interpretări..
Sănătate..
Sa mergem inainte, ca inainte era mai bine...
Avatar utilizator
mellis
 
Mesaje: 3505
Membru din: 19 Ian 2015, 02:22
Localitate: Timisoara

Re: telefonul ... de la miezul noptii

Mesajde paul » 24 Sep 2015, 23:07

gica.mosu scrie:...inchid telefonul si paaaa=poati sa suni si "tatuca".... :mrgreen:

Buna ideea, numai ca, il tin deschis pentru situatii gen ... 112 ! ;)
LE ... ora 23 e tot o ora sensibila ! ;)
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: telefonul ... de la miezul noptii

Mesajde paul » 24 Sep 2015, 23:10

mellis scrie:
Daca spuneai ca este roșcată, nu te credea si se punea la somn...așa ai lăsat loc de interpretări..
.

Sincer, in gandul meu am zis ... vopsita, dar, n-am mai dat glas gandului ca era ora care era ! ;)
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: telefonul ... de la miezul noptii

Mesajde Dila Daniel » 25 Sep 2015, 12:57

paul scrie:...
Deschide nevasta-mea usa la camera mea ...

Tati...eu in citatul de mai sus cred ca este o problema...nu telefonul la ora aia... :lol:
nu ma pot opri din ras :D

...si ma intreb...daca tot dormiti separat,de ce mai are pretentii sa stie cine este la telefon??? :lol:
Te salut !
Nu sunt perfect dar sunt eu insumi...si sunt mandru de asta!
Cu stima D.D.
Avatar utilizator
Dila Daniel
 
Mesaje: 2447
Membru din: 18 Feb 2011, 22:51
Localitate: Craiova

Re: telefonul ... de la miezul noptii

Mesajde paul » 25 Sep 2015, 13:40

Dila Daniel scrie:Tati...eu in citatul de mai sus cred ca este o problema...nu telefonul la ora aia... :
nu ma pot opri din ras :D

...si ma intreb...daca tot dormiti separat,de ce mai are pretentii sa stie cine este la telefon???
Te salut !

Tati ... problema-i telefonul, nu faptul ca eu dorm sau nu cu nevasta-mea in aceeasi camera ! ;)
Ca sa nu interpretati gresit ... eu am o problema maxima cu somnul. Nu pot dormi in alt pat, nici macar in dormitorul propriu, dorm pe o canapea extensibila in sufragerie, nu pot dormi in alta parte ... sunt de tot hazul colegilor mei cand se fac sedinte in deplasare, tot timpul se pune problema ... ce facem cu canapeaua lui paul, nu pot dormi cu cineva in camera si mai ales nu pot dormi cu cineva in acelasi pat. ;) Problema e a mea !
Chiar daca dormim separat, celelalte atributii care incumba notiunea de familie le exercitam impreuna ! ;) Adica ... pretentia nevesti-mii e absolut intemeiata ! ;)
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: telefonul ... de la miezul noptii

Mesajde Dragos2006 » 25 Sep 2015, 15:11

Paul , ai copii ?
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: telefonul ... de la miezul noptii

Mesajde paul » 25 Sep 2015, 15:45

Dragos2006 scrie:Paul , ai copii ?

De ce ma intrebi ?
Dragoshelu, ca sa faci copii nu trebuie sa dormi, nu ti-a spus nimeni lucrul acesta pana acum ? ;)
Banuiesc ca nici tu n-ai dormit cand ... te-ai reprodus ! Sau ... poate ai facut-o si de aceea esti asa sigur ca asta-i reteta ??? ;)
LE ... hai totusi sa revenim la telefonul de la miezul noptii ! :oops:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Următorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori