Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Cum sarbatorim ca buni crestini Craciunul ...

Mesajde paul » 27 Dec 2015, 19:36

Ioane, ai grija de extraterestrul ala al tau ca s-ar putea sa nu mai prinda nici macar varianta secularizata a Craciunului ! :P
Au grija de asta illuminatii de la Bruxeles, stii tu care ... aia care-si iau anual tara inapoi . Acuma, vor sa-l ia inapoi si pe mos Craciun ...http://www.expunere.com/s-a-interzis-cr ... ricit.html
LE ... acuma recunosc, am intepat putin adeptii lucrului ... bine facut ! :lol:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Cum sarbatorim ca buni crestini Craciunul ...

Mesajde nae » 27 Dec 2015, 20:46

paul scrie:LE ... acuma recunosc, am intepat putin adeptii lucrului ... bine facut ! :lol:

NU, nu intepi nimic , doar ''cresti'' .
Si Ion ''creste'' .
Indiferent ca-i aduci ofrande sau acuze = tot e ceva fata de ''pomana porcului '', macar iL pomeniti ;)
nae
 
Mesaje: 3375
Membru din: 11 Noi 2011, 19:29

Re: Cum sarbatorim ca buni crestini Craciunul ...

Mesajde cristian bh » 27 Dec 2015, 21:02

Pana una alta,...buni crestini,...un pleonasm, ;) ....ce altceva de comentat? :o
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: Cum sarbatorim ca buni crestini Craciunul ...

Mesajde nae » 27 Dec 2015, 21:05

E Becali la A3 ...
:)
nae
 
Mesaje: 3375
Membru din: 11 Noi 2011, 19:29

Re: Cum sarbatorim ca buni crestini Craciunul ...

Mesajde Shrek » 27 Dec 2015, 22:52

proapis13 scrie:De data asta asa fu datul...extraterestrul ateriza tocmai in Romania...
Stai sa vedem si continuarea...oare i-or fi placut sangeretele si trandafirii ???? :lol:

Continuarea? Spune-i sa astepte pana dupa sf. Ion, cand incep sa apara facturile la gaze, energie, telefon, asigurare, impozit, vigneta, apa, canal, parcare, etc si atunci sa vada el pomeniri de lucruri sfinte! De la " al'cu barba sura" pan' la "al' cu tata in gura"!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3310
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Cum sarbatorim ca buni crestini Craciunul ...

Mesajde Mircea_63 » 27 Dec 2015, 22:58

Shrek, esti de milioane. :lol:

Chiar daca in realitate nu e de ras. :(
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Cum sarbatorim ca buni crestini Craciunul ...

Mesajde proapis13 » 27 Dec 2015, 23:30

Shrek scrie:... dupa sf. Ion, cand incep sa apara facturile la gaze, energie, telefon, asigurare, impozit, vigneta, apa, canal, parcare, etc si atunci sa vada el pomeniri de lucruri sfinte! De la " al'cu barba sura" pan' la "al' cu tata in gura"!

Sa se invete si sa injure daca tot a aterizat in Romania... :lol:
Din cate stiu,facturile or sa vina cu TVA-ul mai mic... ;) ...
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Cum sarbatorim ca buni crestini Craciunul ...

Mesajde vicpo » 28 Dec 2015, 15:47

Biblia nu specifica ziua de nastere a lui ISUS .Daca Dumnezeu Tatal a ascuns ziua nasterii Fiului atunci nu pot sarbatori o zi si sa fi aprobat de El
vicpo
 
Mesaje: 340
Membru din: 08 Mar 2011, 14:11
Localitate: arges

Re: Cum sarbatorim ca buni crestini Craciunul ...

Mesajde proapis13 » 28 Dec 2015, 18:09

vicpo scrie:Biblia nu specifica ziua de nastere a lui ISUS .Daca Dumnezeu Tatal a ascuns ziua nasterii Fiului atunci nu pot sarbatori o zi si sa fi aprobat de El

TU CUM AI SARBATORIT CRACIUNUL...???
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Cum sarbatorim ca buni crestini Craciunul ...

Mesajde vicpo » 28 Dec 2015, 19:05

ziua de 25 decembrie a fost o zi ca oricare alta pt mine .
vicpo
 
Mesaje: 340
Membru din: 08 Mar 2011, 14:11
Localitate: arges

Re: Cum sarbatorim ca buni crestini Craciunul ...

Mesajde paul » 28 Dec 2015, 19:49

vicpo scrie:ziua de 25 decembrie a fost o zi ca oricare alta pt mine .

Titlul topicului era ... altul !
Nu era vorba de idiosincraziile tale ! :oops:
Nah Ioane, ce-ar spune extraterestrul ala al tau daca ar pica pe pamant intr-o zi de 25 decembrie si ar gasi numai bibliofili ca vicpo ? :shock:
Vicpo, asa este, in The Bible nu scrie ziua in care s-a nascut Mantuitorul, nu scrie nici ziua in care o inviat (intr-o duminica) ... in concluzie, nu mai sarbatorim niciodata ! ;) Duminica este prima zi a saptamanii nicidecum ziua in care Domnul ne-a trecut de la moarte la Viata, Nasterea Domnului si Pastele le sarbatorim NU, Preasfanta Fecioara, o Rasela ca oricare alta, sfinti, ce-s aia .... si tu te numesti crestin ? :o Crede-ma, mai bine ti-ar fi daca te-ai autointitula ateu !
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Cum sarbatorim ca buni crestini Craciunul ...

Mesajde vicpo » 28 Dec 2015, 19:56

daca, cred in Mintuitorul sint crestin daca si ascult de El sint ucenic asa a spus eu asa cred sa tu Paul spui altceva ...
vicpo
 
Mesaje: 340
Membru din: 08 Mar 2011, 14:11
Localitate: arges

Re: Cum sarbatorim ca buni crestini Craciunul ...

Mesajde paul » 28 Dec 2015, 20:04

vicpo scrie:daca, cred in Mintuitorul sint crestin daca si ascult de El sint ucenic asa a spus eu asa cred sa tu Paul spui altceva ...

Aaah, in cazul asta sahul era la ... extraterestru ? :lol:
Ca, intr-adevar, data Nasterii Domnului ,Pascalia si Sarbatorile au fost stabilite la Sfintele Sinoade,de Sfintii Parinti, lucru de care se leapada ca de satana unii dintre ... crestini ! :lol:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Cum sarbatorim ca buni crestini Craciunul ...

Mesajde vicpo » 28 Dec 2015, 20:35

Paul stim ca Dumnezeu a scris un testament(2 de fapt). in testament un om scrie dorinta sa .rezulta ca in testament Dumnezeu a scris voia Sa. tot ce sa scris sa hotarit ,decis etc si nu are acoperire in testament e fals adica nu este dupa dorinta Domnului,indiferent ca a fost hotarit de mine de tine de orice alta organizatie indiferent de numele ei.
vicpo
 
Mesaje: 340
Membru din: 08 Mar 2011, 14:11
Localitate: arges

Re: Cum sarbatorim ca buni crestini Craciunul ...

Mesajde cristian bh » 28 Dec 2015, 23:35

proapis13 scrie:
vicpo scrie:Biblia nu specifica ziua de nastere a lui ISUS .Daca Dumnezeu Tatal a ascuns ziua nasterii Fiului atunci nu pot sarbatori o zi si sa fi aprobat de El

TU CUM AI SARBATORIT CRACIUNUL...???

Cum a sarbatorit el,.....pai variante ar fi multe! ;)
EX,...am avut un vecin(intre timp a vandut casa)care de Craciun,avea el vreme sa-si taie lemne de foc cu circularul!Cu exceptia ca s-ar fi nimerit in ziua cand nici albina n-are voie sa-si ,......faca nici lipsa! :lol:
In zilele de Craciun,....nu gasea la nimeni,lucrari de zugraveli si faiante, :lol:
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: Cum sarbatorim ca buni crestini Craciunul ...

Mesajde cristian bh » 28 Dec 2015, 23:38

vicpo scrie: Dumnezeu Tatal a ascuns ziua nasterii Fiului atunci nu pot sarbatori o zi si sa fi aprobat de El

Unde ai gasit scris asta? :shock:
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori