Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: pescuitul si apicultura

Mesajde gica.mosu » 09 Ian 2016, 16:53

...In paralel si ceva chirostii Moldovinesti...+ o feteasca...vai mama noastra :P ...Va rog sa nu-mi deochiati...pantaloniiii :D....SIIII....
Fişiere ataşate
02102010088.jpg
IMAG0235.jpg
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: pescuitul si apicultura

Mesajde lucky5strike » 09 Ian 2016, 23:46

mausica scrie:Frumoasa pasiune...numai timp sa ai pt ea.Din pacate in ultimi ani albinele mi-au ocupat aproape tot timpul si am fost mai putin la pescuit.Am fost un fan infocat al acestui sport.
Insa cel putin 1-2 ori pe an imi fac timp de cate o partida de 3-4 zile pe lac.

Mai nene, asta e galactic ! :shock:
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: pescuitul si apicultura

Mesajde lucky5strike » 09 Ian 2016, 23:47

gica.mosu scrie:...In paralel si ceva chirostii Moldovinesti...+ o feteasca...vai mama noastra :P ...Va rog sa nu-mi deochiati...pantaloniiii :D....SIIII....


Frumos, nea GM. :lol:
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: pescuitul si apicultura

Mesajde gica.mosu » 10 Ian 2016, 12:56

Corneleee,sezi bland,calm...Sunt foarte multi printre noi...daaar nu-i cunoastem noi... :!: P.S-L5S...dupa pescuit ,sotiea mi-a aruncat "budigaii" ;) ...dar,am facut altii(tip ventilator=anti muste :D ) din ce ramanea din costumatia de umblat la stupi...FF multi au facut haz de.....ASA tragea pestele mai ghini...Luni plec la....COPCA,se anunta...10-12*.....
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: pescuitul si apicultura

Mesajde vevidadra » 10 Ian 2016, 13:11

Salutare !
Frumoase poze nea gică ! :lol: :lol: :lol:

Sănătate !
Avatar utilizator
vevidadra
 
Mesaje: 355
Membru din: 31 Mar 2012, 17:23
Localitate: r.Moldova, or.Ungheni

Re: pescuitul si apicultura

Mesajde gica.mosu » 10 Ian 2016, 14:32

veviadra, in primul rand i-ti urez, La ff multi ani cu sanatati si bucurii :!: ...P.S-nuuu,haina il faci pi om si invers :idea: ...P.S -asa sunt eu, un om simplu mai din p(t)opoooor :!: :!: :!:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: pescuitul si apicultura

Mesajde cristian bh » 10 Ian 2016, 15:23

gica.mosu scrie:...In paralel si ceva chirostii Moldovinesti...+ o feteasca...vai mama noastra :P ...Va rog sa nu-mi deochiati...pantaloniiii :D....SIIII....

Moshu,....pan la urma.....te-au ajuns din urma,farmecele! :lol: :lol:
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: pescuitul si apicultura

Mesajde State » 10 Ian 2016, 15:31

gica.mosu scrie:.Luni plec la....COPCA,se anunta...10-12*.....


Pai si te mai intorci? :D

Esti sugubat si stii de gluma! ;)
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: pescuitul si apicultura

Mesajde gica.mosu » 10 Ian 2016, 16:33

State scrie:
gica.mosu scrie:.Luni plec la....COPCA,se anunta...10-12*.....


Pai si te mai intorci? :D

Esti sugubat si stii de gluma! ;)


Paiiii,gheata e doar de25 cm(verificata).....Cand pleci stiiii,daca te mai intorci,eu no lo so :!: ....Unerori mori ....si pi trotuar s-au scara de bloc=ce tie scris in frunte-i pus :idea: ..CR-BH....m-au ajuns daaaar nu m-o prins...SAAC :P
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: pescuitul si apicultura

Mesajde vevidadra » 10 Ian 2016, 17:31

Noroc !

Mi-a plăcut idea ( ventilator = antimuște ). :lol: Dar în acelaș timp mi-am adus aminte cum am fost pentru prima dată la pescuit cu soția în 1994 la iazul din sat. Făcusem 2 undițe din stuf și pescuiam împreună. Totul era la rămășag ca să măresc interesul soției. Mai apoi am înțeles că-i place și ei pescuitul. Rîmele le fixam eu în ace. Pe ale ei le prindeam puțin ca să glumesc, însă pierdeam că la ea se agăța peștele mai repede. Așai că așteptam cu nerăbdare să mai treacă pe alături cîte un copil din sat ca apoi ea să arunce undița. Se rușina de copii pentru că în acel an a început să lucreze profesoară de limba romană în sat. Imediat după ce dispăreau copii după tufari ridica undița. :lol: :lol: Acei ani au fost cei mai frumoși din viață mea.

Sănătate și baftă la pescuit !
Avatar utilizator
vevidadra
 
Mesaje: 355
Membru din: 31 Mar 2012, 17:23
Localitate: r.Moldova, or.Ungheni

Re: pescuitul si apicultura

Mesajde proapis13 » 10 Ian 2016, 18:00

vevidadra scrie:Noroc !
Sănătate și baftă la pescuit !

Vino la pescuit pe Dunare si fai urarea asta....o sa fii primit cu...caldura olteneasca ... :lol:
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: pescuitul si apicultura

Mesajde cristi arad » 10 Ian 2016, 21:17

felicitari tuturor care au postat poze, am si eu dar nu stiu de ce nu pot sa le incarc; acum e vremea scobarului; mergem la scobar sau la salau...; si eu sunt pescar cam de extrasezon - din sept pana in martie ; dar daca am timp merg si in cursul anului; oricum nu cumpar peste; dar nici nu pot renunta la munca, apicultura aduce bani... pescuitul cheltuie bani. oricum este un hoby frumos si la mine de multa vreme... imi aduce aminte de inaintasi mei si ma relaxeaza
cristi arad
 
Mesaje: 353
Membru din: 20 Noi 2011, 18:44
Localitate: curtici

Re: pescuitul si apicultura

Mesajde lucky5strike » 12 Ian 2016, 23:25

Pe Dorian din Canada l-ati vazut la pescuit? :lol:



Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: pescuitul si apicultura

Mesajde Donbazil » 14 Ian 2016, 00:51

La multi ani!

Mama ce scule are omu' !....Si ce pesti sunt p-acolo....Bine ca nu se prea pricepe si-i "milos" ca altfel facea pagube mari.... :lol: :lol: :lol:
Cand vine in Romania sa facem cheta sa-i cumparam cadou juvelnic si mincioc.... :lol: :D

Sanatate!
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2778
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: pescuitul si apicultura

Mesajde Donbazil » 14 Ian 2016, 00:52

La multi ani!

Mi-a placut de doamna ....Traieste evenimentul....

Sanatate!
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2778
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: pescuitul si apicultura

Mesajde wineto77 » 15 Ian 2016, 16:35

juvelnic si mincioc.... :lol: :D
+ Un cleste...foarte frumos....
Crezi ca pokerul e un joc de noroc?...joaca la 6/49 ai mai multe sanse.Eu(din experienta)
Avatar utilizator
wineto77
 
Mesaje: 154
Membru din: 22 Noi 2013, 16:56
Localitate: BUZAU-NEHOIU

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 73 vizitatori