Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Seriozitate

Mesajde jonny_it » 07 Sep 2016, 09:57

Bambucha scrie:PS: Pentru un copil nu e nevoie musai sa te muti in casa proaspat tencuita :mrgreen: ;)

De facut nu a fost greu deloc :lol:
Are 5 saptamani deja, avem unde sta, dar este mai bine cand esti acasa la tine + ca am dus o buna parte din stupi acolo. Mai facem un transport sambata :)
jonny_it

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde Bambucha » 07 Sep 2016, 10:49

Sa-ti traiasca si sa fie sanatos, "te-am ginit" bine! Anuntul ar trebui facut pe la 10-12 saptamani, acum este inca risky! Spor la documentat in ceea ce priveste Cresterea copilului. Presimt ca din Greuceanu vei deveni Mircea cel Batran cu trecerea timpului ;)

Tencuiala interioara contine foarte multa flescaiala, asa ca nu degeaba se lasa cateva luni la ventilat mai ales ca vine si iarna.
"Langa oaie gasesti o frunza, langa o frunza nu poti sa gasesti o oaie" In strafundul analizei pentru fiecare!
Bambucha

Mesajde Cristian IONITA » 07 Sep 2016, 11:10

jonny_it scrie:
Cristian IONITA scrie:Eu nu am primit nici telefon si nici email ... dar nu i bai ca asa cum bine vezi nu i lipsa de oameni fara cuvant.

Iti fac forward la email cat de curand, le am pe toate.

chiar te rog ...

jonny_it scrie:
mellis scrie:Ca si afacere - cei ce renunta la apicultura se pot apuca de constructii ;)

Da, este o idee buna. Dar in Romania nu mai sunt scoli profesionale, greu gasesti oameni tineri pregatiti sa munceasa in domeniu.

scoala .... chiar si cea profesionala nu ajuta foarte mult ptr domeniul constructiilor ... un om "cu scoala" poate coordona eficient 10 fara nici o zi la scoala .... problema tine "specificul" domeniului .... se prefera lucru la negru .... deci fara contract valabil si atunci mai complicat cu asumarea de responsabilitate

diferenta de costuri intre a lucra "oficial" fata de gri (ca sa nu spun la negru) este enorma ...

desi avem poate printre cele mai aprige reglementari in domeniu (autorizatii, aprobari, controale, etc) atat timp cat aplicarea nu este si generalizata o sa ne tot lovim de astfel de situatii.
In viata asta ești de unul singur și nimeni nu ține cu tine - Eu
Cristian IONITA

Anterior

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE