Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde Bezna Zorilor » 15 Aug 2017, 23:52

Shrek, fara sa ma dezic de la cele ce am scris anterior, simt asa ca esti nedreptatit din cauza ca nu ti'ai dat seama ca eu, stand prea mult pe sectiunea unde a scris LU' niste chestii acu' ani de zile, am venit de acolo mai cu haz. Am omis, probabil, sa pun niste emoticoane in mesaje, ca astia din generatia rezist...in care consider ca nu prea ma incadrez, in fine...

Ca sa iti spun si'o poveste de culcare, am o prietena foarte artista si foarte talentata, care reuseste doar din desen sa se intretina singura si inca cum, fara sa o ajute nimeni si avand si o poveste de viata mai putin fericita. E cam singura dintre noi (artistii de ii stiu si in care ma includ doar pentru ca duc o viata de artista din punct de vedere...mai metafizic, excluzand desenul, sau pictura...cum zici) care, atunci cand vine cineva cu o alta pregatire si spune "bai da' arhitectura e o facultate plina cu ratati", se agita in asemenea hal ca latra pret de vreo saptamana despre cat de mult munceste ea si cat de nedreptatita e de parerile societatii. Nu inteleg atitudinea latratoare decat daca ai o problema si ti se pare ca nu poti sa te definesti singur, individual, si atunci o faci aderand la grupul din care, aparent, faci parte. Facultatea aia chiar e plina cu ratati, dar Dumnezeu stie ca 10% dintre ei sunt niste genii. Iar eu cu siguranta nu m'as simti jignita daca mi'ar spune cineva ca m'am apucat de agricultura, chiar de persoana aia ar cerceta...fizica cuantica...sau orice. Plus, eu nu am venit aici sa iau in batz apicultorii, daca imi amintesc bine, ai interactionat cu mine si anul trecut pe un anunt nevionat si stii ce am scris si cum am scris...si ai citit si restul...asa ca nu inteleg de ce acum nu intelegi ca faceam haz de necaz de cele zise candva de LU'.

Si asta e ultimul mesaj in care explic mai pe larg ceva ce nu merita, din punctul meu de vedere, a fi explicat.

Cine asteapta de la mine sa ma transform intr'o agitatoare de pastile la borcan presupunand ca valurile or sa ii atinga numai pe unii si pe altii nu...Eu nu fac diferente, pentru ca daca e s'o zic pe'aia dreapta am sa o zic oricui...care ma face sa o gandesc...dupE cum am zis.

Hai, tzuca'va!

P.S. Nu doar pe tine cred ca te'am provocat deja... Si eu pregatesc ceva, dar nu in zile de sarbatoare. Lasa sa'si bea oamenii berea si tulburelu' linistiti... Din ce stiu eu, femeile sunt atrase de cuvinte, scrise sau rostite. S'ar putea sa ai dreptate, sa fie atrase de neobisnuit...
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde Shrek » 16 Aug 2017, 07:56

Degeaba faci vocalize pa laga mine ca io nu ma pricep la muzică. Daca la mine se întrerupe firu' pa la jumate sau la sfarsit, se pare ca matale ai mintea odinita si ai de gand sa ma bați cu experienta!
PS. Daca in spatele tau sta pictoru' ma declar învins de la inceput. Daca nu, ' om vedea. Hai, pa!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3311
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde mircea » 16 Aug 2017, 08:56

Shrek scrie:Degeaba faci vocalize pa laga mine ca io nu ma pricep la muzică. Daca la mine se întrerupe firu' pa la jumate sau la sfarsit, se pare ca matale ai mintea odinita si ai de gand sa ma bați cu experienta!
PS. Daca in spatele tau sta pictoru' ma declar învins de la inceput. Daca nu, ' om vedea. Hai, pa!

Acum nu te acri si tu vrand sa pari detasat, lepadandu-te public de satana .
Asta cu `om vedea, lasa portite deschise....si spune "ezact" inversul .

Pictorul (Modi), e expansiv pe sentimente, multimi , apusuri de soare si spune atat de usor "te iubesc" (mie imi spune de fiecare data cand vorbim " te iubesc , moldovene") . Mai da si tu un ochi pe forum,....... apoi trage concluzii.

Oricum, peste putina vreme ma intalnesc cu el si la un pahar de vorba o sa-l intreb de unde schimbarea.
Srek...Srek...nimic nu e ce pare a fi . " ... cand ni-i imaginam pe ceilalti cum ne e noua pe dinauntru ."
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde Shrek » 16 Aug 2017, 10:19

mircea scrie:Oricum, peste putina vreme ma intalnesc cu el si la un pahar de vorba o sa-l intreb de unde schimbarea.
Srek...Srek...nimic nu e ce pare a fi . " ... cand ni-i imaginam pe ceilalti cum ne e noua pe dinauntru ."

Sa-l saluți si din partea mea!
O data, dar o singura dată , am avut senzația ca in spatele....Zorilor este un lup! O fi din zodia gemenilor? Asta se numeste personalitate multiplă !
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3311
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde mircea » 16 Aug 2017, 10:45

Shrek scrie:
mircea scrie:Oricum, peste putina vreme ma intalnesc cu el si la un pahar de vorba o sa-l intreb de unde schimbarea.
Srek...Srek...nimic nu e ce pare a fi . " ... cand ni-i imaginam pe ceilalti cum ne e noua pe dinauntru ."

Sa-l saluți si din partea mea!
O data, dar o singura dată , am avut senzația ca in spatele....Zorilor este un lup! O fi din zodia gemenilor? Asta se numeste personalitate multiplă !

Nu fi "moldovean ", ca nu te prinde rolul .

In alta ordine de idei, fiecare crede...ce crede el . Ca subiectul are o tema , ca imaginatia unora se dovedeste cel putin "debordanta si zgubilitica", sau ca un anume personaj este chiar real, nu este vina nimanui. Alergatul dupa fantasme cu gemeni de lupoaica, pare sa fie la moda.
Sper sa nu vina iarasi un "melitian " peste mine, ca nu e nimic placut in a avea asemenea vecinatati.

Il salut, ....stai linistit .
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde Bezna Zorilor » 16 Aug 2017, 23:17

Colegu', n'ai nimerit'o nici cu personalitatea, nici cu zodia. Ia si tu lectii de la pretinu' cu cafeaua, daca reuseste el sa dea o cafea scumpa, de aia cu zatz, te las pe tine sa ghicesti.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde Donbazil » 17 Aug 2017, 01:15

Salut!

Mircea, "meltenii" e' nebuni, da' nu e' prosti!
Si stai linistit ca nu vine nici unu' peste tine...Unora nu le face absolut nici o placere, altora le-a pierit orice interes, iar celorlalti le-a fost scoasa "tomfa" la pensie.... ;) :idea:
Hai sa fiti sanatosi cu totii si cei cunoscurti si cei anonimi si clonele! :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde Shrek » 17 Aug 2017, 11:57

Bezna Zorilor scrie:. Ia si tu lectii de la pretinu' cu cafeaua, daca reuseste el sa dea o cafea scumpa, de aia cu zatz, te las pe tine sa ghicesti.

Deh mah Zorii, te-as chema si io la o cafa, da' semeni tare cu...Conqita Wurst! Si ce-o sa zaca precinii: ete a-l dracu' Shrek , o-nceput sa-i placă. ....muzica!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3311
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde Bezna Zorilor » 17 Aug 2017, 15:55

Voiam sa iti zic ca imi place de tine, Shrek, dar nu mi'ai dat ocazia, caci te'ai tot luat de mine. Nu stiu daca mi se vede parul de pe fata, dar nah...pentru tine.
Fişiere ataşate
albine2.jpg
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde Shrek » 18 Aug 2017, 00:16

Bezna Zorilor scrie:Voiam sa iti zic ca imi place de tine, Shrek, dar nu mi'ai dat ocazia, caci te'ai tot luat de mine. Nu stiu daca mi se vede parul de pe fata, dar nah...pentru tine.

Nu asta era mesajul da' ma rog! Nici nu vreau sa-mi imaginez cum ai fi reactionat daca spuneam ca semeni cu Niki Curiosu'!?
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3311
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde mircea » 18 Aug 2017, 22:05

Shrek scrie:................................

O spui de parca ai fi in plin mister pe Mantuleasa .
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde modigliani » 19 Aug 2017, 12:57

Beznuto, ..... ai facut tu ce-ai facut si m-ai adus inapoi. Aplauze la scena deschisa, draga mea! Ai crosetat niscaiva creieri p-aici!
I-ai bagat p-astia direct in ..... bezna mintii !
Diferenta dintre ignoranta si indiferenta ?
Nu stiu si nu ma intereseaza .....
Avatar utilizator
modigliani
 
Mesaje: 348
Membru din: 19 Aug 2017, 12:39
Localitate: Atlantida de Sus.....

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde mircea » 19 Aug 2017, 13:32

modigliani scrie:............................................................

:lol:
Sa vezi d`acum....lucru dracului in casa pochii..
Ce facusi bre nene acum ? Aparusi....?

Vezi Shrek-ule....ce`or sa spuna pretenii....ete al naibi` Shrek....nu-i place muzica. :D
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde cristian bh » 19 Aug 2017, 14:07

Io cre'ca Shrek se intreaba si se tot intreaba daca submarinul nuclear rusesc,...ala din Kursk sa scufundat pana la fund ori numa pana la jumate :lol:
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde alt stupar » 25 Aug 2017, 12:20

Bezna Zorilor scrie:Voiam sa iti zic ca imi place de tine, Shrek, dar nu mi'ai dat ocazia, caci te'ai tot luat de mine. Nu stiu daca mi se vede parul de pe fata, dar nah...pentru tine.

Shrek ! Fi antenă, că n-are verighetă !!!
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde State » 25 Aug 2017, 13:10

alt stupar scrie:
Bezna Zorilor scrie:Voiam sa iti zic ca imi place de tine, Shrek, dar nu mi'ai dat ocazia, caci te'ai tot luat de mine. Nu stiu daca mi se vede parul de pe fata, dar nah...pentru tine.

Shrek ! Fi antenă, că n-are verighetă !!!


S-o crezi tu stupare! :lol:

Circ premeditat, asculta la mine.
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori