Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde teinegru64 » 30 Aug 2017, 08:47

Cel mai nou banc.Date ma in clona mea. :lol:
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde Bezna Zorilor » 02 Oct 2017, 15:08

TEXT COPIAT, PENTRU CA S'A FACUT GRAMADA PREA MARE PE ZONA VERDE.

cand am inceput sa scriu pe aici, mai marele zeu al forumului m'a sfatuit sa nu fiu...prea sincera...ca ma iau astia la suturi in c... dar mai marele zeu stie si el ca...pe forumuri...sinceritatea si deprinderea de a spune ce ai pe suflet sunt cu atat mai mari cu cat te ascunzi, chipurile sub un nume fals, o alta masca, o alta personalitate. (vezi postul "forumistul si identitatea")...insa nu stia daca stiu si eu chestia asta. stiu, mircea, stiu... :|

cat despre suturile in fund, au fost date deja de soarta...se simte in felul cate unuia de a scrie...pielea aspra din partea dorsoventrala, fericirea, mai bine zis nefericirea, impacarile cu soarta, nostalgiile, etc. ma refer la forumistul clasic, acela care scrie, nu la cazurile de personalitate disociata unde subiectii nu inteleg ce se intampla cu realitatea, despre ce se vorbeste, etc.

nu, mircea, nu scriem pentru tine in sensul ca sa ai literatura de citit, dar scriem pentru forum, si forumul e ceva ce cresti ca pe un copil...pe care, la nevoie, chiar daca a crescut, il mai ajuti.

pentru mine, si simt ca nu doar...

...forumul (ideea de forum) e ceva nou, chiar daca de fapt vechi...oamenii care scriu aici au peste 40 in medie, chiar au ceva de spus, chiar daca unii sunt "pangariti" de altii care cica ar avea...nucile mai mari, e o lume mai sincera, mult mai diferita de platformele gen facebook, instagram, unde lumea epateaza si se chinuie sa demonstreze ca de fapt ar fi fericiti in loc de nefericiti...cu cat procesul demonstrativ sparge mai mult retina (ipostaze nefiresti, zambete false, selfie cu mancarea etc)

eu abia tin "carma" de la bicicleta cand e aglomerat in oras, inca nu ma pot hotari la directia artistica, inca nu ma pot obisnui cu varsta de 30 si curand fac 31, ma bucur la lucruri simple si total tampite ale vietii, nu pot sa ma iau in serios nici macar pe mine insami, si am ajuns sa intru pe forum (mai ales cand ii vad pe unii conectati) chiar si cand nu ar trebui sa intru, ca sunt in oras, sau cu cineva, sau acasa la parinti, sau in drum spre nu stiu unde, dar scot telefonul si intru sa vad daca a mai raspuns cineva daca e vreun text pe masa care arde...pentru ca ce se intampla aici e cumva...onest si...misto asa. in timp ce majoritatea oamenilor de langa mine, ba unii propiati la care tin...isi macina existenta prin greutati, au facut copii cu cine nu trebuie, regreta...se intreaba unde sa dea inapoi...pentru ca cica daca ai 30, 30+ ani tre' sa te arunci repede in circul asta, de parca nu ar fi acelasi circ mereu. culmea e ca toti care dau sfaturile astea sunt ei insasi in situatia in care chiar ar trebui sa taca. pana si vecinii langa sau sub care stau au probleme existentiale de genul "eu ma duc la munca si tu bei banii, stie c..va aia de ma'ta ca te intretin?" sau "de ce i'ai dat accept pe facebook lu x-ulescu? daca te mai prind iti sparg telefonul"....... discutii intre prieteni, cand scandalul trece de nivelul maxim vine si cireasa "ai facut copilul prea devreme" sau "iubitul meu cu 3 ani mai mic decat mine inca are o relatie cu fosta si cand a venit copilul, fosta a fost prima anuntata" - ce pot sa ii zic eu la fata asta, ca nici n'am ce, ea se plange, eu ma uit in gol...............la unele le ia dumnezeu mintile, te uiti la ele, frumoase, cu facultati grele...dar nu stii ce li se intampla... de vina sunt barbatii, mai apoi ele ca accepta, mai shrek-ule...habar nu ai ce inseamna magaria unui barbat. :mrgreen: totusi, oamenii stau unii cu altii, nefericiti asa, cu frici asa...si intr'un circ continuu.

despre asta e vorba...si se simte...se simte pe la toti. dar nu e ca si cum nu s'ar stii. si ce se intampla de fapt pe forum si merita analizat...e in subtextele oamenilor...pe CAFENEA!

de ce imi place mie lupul, pentru ca il ajuta mintea sa iasa de pe autostrada, oricand...sa mai manance niste iarba cand il doare burta (aici o sa inteleaga shrek ceva total aiurea)...

poate ca postarea mea nu se incadreaza la categoria careia ii apartine, nici nu stiu de fapt de ce categorie apartine. asa ca sta pe zona verde, unde, in loc sa se dea mana, aflu de la shrek ca de fapt se dezbina laba de copita...oh wait...copite avea magarusul lui shrek... :lol:
Fişiere ataşate
22089094_1620267111359469_6138549566653202166_n.jpg
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde Shrek » 02 Oct 2017, 22:25

Bezna Zorilor scrie:.........mai shrek-ule...habar nu ai ce inseamna magaria unui barbat. :mrgreen: totusi, oamenii stau unii cu altii, nefericiti asa, .......
Da, aici ai dreptate! Până acu' , n-am fost combinat cu ...un bărbat!


de ce imi place mie lupul, pentru ca il ajuta mintea sa iasa de pe autostrada, oricand...sa mai manance niste iarba cand il doare burta (aici o sa inteleaga shrek ceva total aiurea)...
N-a iesit singur de pe ...autostradă. Tu l-ai dus la...iarba verde! Si nu il durea burta, il durea...sufletu'!

poate ca postarea mea nu se incadreaza la categoria careia ii apartine, nici nu stiu de fapt de ce categorie apartine. asa ca sta pe zona verde, unde, in loc sa se dea mana, aflu de la shrek ca de fapt se dezbina laba de copita...oh wait...copite avea magarusul lui shrek... :lol:

Am mai spus-o odată, barbatii se mai " bat" se tavalesc prin imala, se ridica ,iar se pocnesc! Nu-i asa usor sa ajungi sa sapi la muntele Venus! Iar io sunt doar un capcaun, nu miner!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3315
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde mircea » 03 Oct 2017, 01:35

Bezna Zorilor scrie:cand am inceput sa scriu pe aici, ........ m'a sfatuit sa nu fiu...prea sincera...

Asa am spus ? Nu-mi amintesc...... Sigur ca as fi vrut sa spun si altceva dar nu se cade sa o fac niciunde, cu atat mai putin pe un forum.

Mandro, vezi cum esti ? Nu te poti lepada de sinceritate,..... o afisezi cu aroganta. O fi aroganta de care se plang unii ?

** Am uitat.....foarte fain textul ,.... esti printre cei putini care inteleg cu ce se hraneste un forum, 30 de ani este o perioada frumoasa pentru o femeie, cu bicicleta nu trebuie sa stii neaparat sa te strecori prin multime, trebuie doar sa nu mergi noaptea ca vezi ce patesti, oameni fericiti gasesti peste tot, chiar si pe un forum, iar pentru LU` ai scris pe VRS unul dintre cele mai frumoase mesaje din cate am citit eu pe aici .
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde Bezna Zorilor » 03 Oct 2017, 12:17

Dar poti sa le spui, mai ales pe cele negative, incerc sa mi le asum, ce sa fac...?! Pentru LU'...pe VRS...nu mai tin minte. Sa fie sanatos (adliteram)!
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde mircea » 04 Oct 2017, 21:38

De spus nu se spun, desi tentatia exista...stii cum este, cele rele sau cele bune (extremele) sunt mai usor de rostit (scris). Oricum, sunt subiective si au valoare numai pentru cel (cea) care le face, fiecare dintre noi procedeaza la fel.

Doar ca idee cu valoare universala ;
Unul dintre cei mai sinceri romani, poate cel mai sincer si generos, a murit sarac, hulit de o Romanie intreaga si o jumatate din Europa . Si cel mai trist, parasit de toti prietenii.

Pana acum ai reusit sa-ti gestionezi bine contul, desi te-ai clatinat o data sau de doua ori . S-a vazut .... insa nu inseamna ca este rau ca s-a vazut . :D
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde Bezna Zorilor » 04 Oct 2017, 22:08

Da fix! Nu stiu unde vrei sa bati cu comparatia aia, desi sinceritatea te duce adesea la singuratate si saracie. A fi o persoana sociala inseamna a lasa de la tine, a inghiti...uneori cu lingura cea mare, a fi oportunist, a vana...si a avea multi prieteni pentru ca prietenia inseamna "iti dau imi dai". Eu nu sunt omul asta. Prietenii, putini de altfel, sunt studiati foarte atent...iar gura mea adevar graieste uneori e bine sa o mai tin si inchisa. Trebuie sa recunosc ca nu e usor. Am lasat sa se vada...pentru ca stiu ca cel putin doua persoane imi acopera spatele. Nu dau bautura neaparat, doar o promit. Merge si pe promisiuni, pe incredere. :lol:

Foarte bogata nu sunt, de aceea sunt foarte darnica. Insa am experimentat si materialismul si am ajuns la concluzia ca in viata asta...daca ai pamant si vinuri...ai impacat viata cu moartea, taranul cu filozofia, si dragostea cu oricare din ele.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Forumistul si identitatea (poll)

Mesajde cristian bh » 04 Oct 2017, 22:33

Bezna Zorilor scrie:
Foarte bogata nu sunt, de aceea sunt foarte darnica. Insa am experimentat si materialismul si am ajuns la concluzia ca in viata asta...daca ai pamant si vinuri...ai impacat viata cu moartea, taranul cu filozofia, si dragostea cu oricare din ele.

Inc-un pas,..si sigur ajungi primarita! :lol:
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Anterior

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


cron