Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Ești copilul lui Dumnezeu? Te rog să ne scrii aici! :)

Mesajde mircea » 23 Noi 2017, 22:04

Ioan Guist scrie:Mircea,
Acum cativa ani ...7-8-9 ? nici nu mai stiu, eram prin Moldova in plina iarna.Intre Husi si Bacau ...prin nametii moldovenesti pur- singe. Cum calatoream asa alene si taris- alunecus , ce sa vezi ?Ne-am pierdut. Mai sti de ce Mircea? Fiinca vorbeam una intr-una si ne complectam reciproc.Asta o fost cauza ! A doua cauza e ca conduceai tu si nu eu. :lol: Dragostea si manifestarea ei in om era subiectul, in jurul caruia"ne-am pierdut" in nametii moldovenesti.

Da Ioane, ne-am pierdut....in noi . Ca de fiecare data.
..................
Ioane, am spus ca nu sunt cu fericirile, doar cu cativa oameni sunt cu tristetile .Eu pe la subiectul asta nu prea am ce sa caut, citesc dar nu am ce spune, da cand citesc niste chestii parca, parca as spune ceva.
Cum sa taci cand vine unu si indruga bazaconii ? Cica nemtii au omorat milioane de evrei, pentru ca asa scria acolo si ca justificarea tot acolo se gaseste . Te ia cu capul cand il citesti pe fericitul asta...auzi la el....justificarea se gaseste acolo.

Apoi vine un alt fericit si spune ....ca loazele nu au ce cauta prin zona si ca degeaba se dau cu fundu` de pamant....si ca se vehiculeaza prin cercurile inalte predestinarea si ca el insusi ar avea o teorie in privinta asta . Ca una e sa vorbeasca loazele intre ele despre BK.....si alta elita crescatorilor . Si apoi dupa ce scoate teoria pe gura se apuca si intreaba ,...... ai citit Biblia ?

Acum intreb si eu....astia doi....ce or fi citit Ioane ?....si de ce ma intreaba pe mine , care sunt o loaza ?
Mai baieti (astia doi, mai sus amintiti), daca ati citit Biblia este in regula....da va rog eu....nu mai debitati public interpretari de astea, personale....oricat de fericiti ati fi voi , fara suparare...ramaneti in fericirea voastra....personala.
..........................
Te salut cu prietenie, Ioane .
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
mircea
Site Admin

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde Bezna Zorilor » 23 Noi 2017, 22:35

Stie cineva daca LU' a citit biblia? Io ii pregatesc ceva, totusi. Ca se zice ca cica "de Craciun fii mai bun". :mrgreen:
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Bezna Zorilor

Mesajde peterneamt » 25 Noi 2017, 01:08

Na că mai arunc o piatră în balta plină de umanitate ! „Omul cu adevărat bun e cel care ar fi putut fi rău și n-a fost.” — Nicolae Iorga . Nu știu dacă El există cu adevărat , dar datorită credinței celor ce cred în El, pot spune că da, El trăiește în mințile credincioșilor și nu în cărți , icoane , moaște ,.....și că indiferent cum se numește El pe glob el e binele din fiecare om ! "Subconștientul uman este predominant religios" dar oare nu toate religiile ne învață să fim buni ?

https://ar.islamway.net/SF/quran/data/T ... manian.pdf :roll:

ps.„Dacă ataci replica unui prost, riști să te trezești cu tot prostul în discuție.” — Nicolae Iorga
peterneamt

Mesajde paul » 25 Noi 2017, 23:53

ignatov andrei scrie:
De fiecare data, sub masca anonimatului (ma ... pe poze), te-ai dat destept! Oare de ce...?!?

Poate, pentru ca ... chiar sunt ? :lol:
Andrei ... iti pierzi vremea degeaba cu mine ! ;)
Apropos ... de cand bagi tu in seama anonimii ??? Pe vremea mea nu dadeai doua parale ( copeici, daca ti-e mai usor sa intelegi ) pe anonymous. ;) Ai imbatranit Andrei ! :oops:
Ultima oară modificat de paul pe 26 Noi 2017, 00:16, modificat 1 dată în total.
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
paul

Mesajde Bezna Zorilor » 26 Noi 2017, 00:16

Omul lui Dumnezeu, tu zi daca ai scos zmeurica aia. :twisted:
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Bezna Zorilor

Mesajde paul » 26 Noi 2017, 00:22

Bezna Zorilor scrie:Omul lui Dumnezeu, tu zi daca ai scos zmeurica aia. :twisted:

Mandro, cu maxima parere de rau ... nu ! :(
Azi am fost la ... vanatoare, nu de vrajitoare si nici de ... caprioare . ;)
Promit solemn ... de Ziua Nationala (vineri) rezolv problema !
Auzi la ea ... omul lui Dumnezeu ! :lol:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
paul

Anterior

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE