Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: NOI VREM PAMANT! Scrisoare deschisa catre LUPU'!

Mesajde ignatov andrei » 26 Oct 2017, 23:46

mircea scrie:...scrii in numele generatiei tale pentru ca noi sa te citim si sa stim cine si cum sunteti. Si asta nu este putin lucru si este un motiv sa scrii in continuare


BZ-ito, ia exemplu de la mine!
Multumesc din inima partidului si "Stuparitului", la cate am invatat, la cat de destept am devenit si la ce reclama mi-a facut...!!!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: NOI VREM PAMANT! Scrisoare deschisa catre LUPU'!

Mesajde Bezna Zorilor » 27 Oct 2017, 00:05

Mamica ei de analiza!

Nu se poate sau nu se vrea?
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: NOI VREM PAMANT! Scrisoare deschisa catre LUPU'!

Mesajde Mircea_63 » 27 Oct 2017, 00:11

ignatov andrei scrie:BZ-ito, chiar nu te inteleg...

Am categoria "A" din 25 septembrie 1981...
Cand circulam cu 150-160/ora, pe cararile patriei (ca nu prea erau sosele) cu Jawa Californian, sau cand ma jucam cu un MZ 250, sau cand incercam pe pista de la aeroport Iasi motociclete Simson (singurele cu cardan pe piatza noastra, la vremea aia), LU-pusorul striga - cand vedea o formatie de militari - la mamica lui:
- mamaaaaa... am vazut oameni imbracati la fel..!!!


Ce n-ai spus asa de la inceput? Ca alta era treaba. :?
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: NOI VREM PAMANT! Scrisoare deschisa catre LUPU'!

Mesajde Mircea_63 » 27 Oct 2017, 00:16

BZ, ai zis ca te retragi dupa ce analizam...
Concluzie: nu analizam nimic si te retragi dupa ce analizam. Sper ca esti de cuvant. :)
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: NOI VREM PAMANT! Scrisoare deschisa catre LUPU'!

Mesajde ignatov andrei » 27 Oct 2017, 00:19

...
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: NOI VREM PAMANT! Scrisoare deschisa catre LUPU'!

Mesajde Bezna Zorilor » 27 Oct 2017, 00:22

Voi posta analiza mea finala asupra celor 3 fraze maine, ca vad ca se evita sistematic analizarea lor. Nu cred ca nu se poate, ci mai degraba ca nu se vrea. Ca ele asa nu ar fi grele, e vorba despre sintaxa frazei clasa a 7-a si logica de'a 9-a.

Lupule, dupa toata treaba asta, nu ai putea tu sa iti dai o autobanare vreo 4 luni de zile? Pe motive de - ilogica, ignoranta, obscuratism istoric si inducere de perplexitate frazeologica asupra cititorilor tai? :lol:

Nu de alta, dar tre' sa incalzesti si tu beciul ala, mai ales ca in calitate de moderator esti foarte incriminat de cele de mai sus. Neaparat daca vrei sa ramai o legenda in puscarie pentru generatiile ce vor urma acolo, nu manca nimica (bine, stim deja ca nu mai ai ce, ca e protapu' gol) si impaiaza'te singur, dupa cum spuneam...neaparat cu picioarele cracanate, ca sa ti se vada...rusinea. :lol: :twisted:
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: NOI VREM PAMANT! Scrisoare deschisa catre LUPU'!

Mesajde Mircea_63 » 27 Oct 2017, 00:31

Bezna Zorilor scrie:...neaparat cu picioarele cracanate, ca sa ti se vada...rusinea. :lol: :twisted:


Iaca unde sta acuma logica!
Pai cum adica "rusinea"? Asta e o pudicitate ce trimite cu gandul spre chestiuni freudiene. De ce nu... falosenia?
:roll:
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: NOI VREM PAMANT! Scrisoare deschisa catre LUPU'!

Mesajde Mircea_63 » 27 Oct 2017, 00:40

ignatov andrei scrie:...


Zici ca de la cojile de seminte s-a blocat tastatura lui Lucky? Ai ceva experienta.
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: NOI VREM PAMANT! Scrisoare deschisa catre LUPU'!

Mesajde ignatov andrei » 27 Oct 2017, 00:46

Bezna Zorilor scrie:Dupa ce ma ajutati si pe mine sa'mi iau doctoratul in doctrinele alea de culoarea scufitzii mele, va sugerez sa va reorientati catre zona Ignatov si Petru pentru ca...am asa impresia ca, intelectual si moral, cam din zona aia faceti parte.


Mamaaaa acu' vazui...

Auzi, scumpete, la cat de TELECTUALA esti....... zi si mie:
- care o fost armatura cand o fost zidita ANA...?!?
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: NOI VREM PAMANT! Scrisoare deschisa catre LUPU'!

Mesajde mircea » 27 Oct 2017, 10:45

Bezna Zorilor scrie:Mamica ei de analiza!
Nu se poate sau nu se vrea?

Da...chiar, mama ei de analiza .
In conditiile in care peste 50 % din discutiile purtate pe forum sunt lovite de ilogic, ce mai conteaza.
A incerca sa demonstrez lipsa de logica din afirmatiile lupului e fara sens, pentru ca este evident ca nu au logica .

De unde pana unde o fi ajuns LU` la concluzia ca tu esti o vajnica urmasa a unor fosti activisti, habar nu am (afirmatia este cel putin jignitoare, ca sa nu spun altfel). Nimic din ceea ce ai spus nu duce spre o asemenea concluzie . A comenta o ideologie nu inseamna ca simpatizezi cu acea ideologie ci ca incerci sa ai o viziune corecta asupra ei, cu bune si cu mai putin bune. Maine , poimaine poate ma trezesc si eu cu stampila de comunist reeducat de noile vremuri, ca de...am comentat si eu .

Asa se intampla mai de fiecare data, in dialogurile purtate pe forum . Cel putin unul dintre participanti are impresia ca celalalt vrea sa-l duca spre argumentatia lui , ori nu ar trebui sa fie asa.

Intr-un final, nimeni nu trebuie sa accepte nimic ci doar sa inteleaga ca adevarul este unul singur si nu poate fi distorsionat , cu atat mai putin de afirmatii ilogice.

E grele ...

Ma bate gandul sa inchid topicul asta....
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: NOI VREM PAMANT! Scrisoare deschisa catre LUPU'!

Mesajde Bezna Zorilor » 27 Oct 2017, 11:20

As putea sa simplific reactia mea cu 10 la a doua, si asta doar din motivul ca mai sunt niste voci pe aici rezonabile, in afara de cei care se tin de mana ca intr'o procesiune pe model Bivolaru. Caci daca as spune tot ce as vrea sa spun...mi'ar fi si frica de ce ar iesi.

Pentru cei care vor sa faca din dramele personale modelul socio-politic al lumii, adica sa traseze ei vectorul lumii dupa acele drame, intreb si eu...aia de la 1907 nu ar putea sa traseze si ei vectorul lumii dupa dramele lor? Aia or fi murit de la vreo eclipsa de soare prelungita sau de la vreun asteroid si nu stiu eu? Astia care sunteti profesori de istorie, mai lasati'va dracu' de profesia asta, ca imbarligati creierii la niste copii nevinovati!

Am inteles ca este mai greu cu logica, dar de ridicol cand scapam, domne?

Pentru cine crede ca imbratisez un model politic, desi eu pun in umbra contestatarii avizi incercand sa explic ca nu se poate trasa modelul lumii dupa dramele personale de familie, am avut bunici care au pierdut nu 20 de hectare, cand a venit comunismul, ci 150. Si care au ajuns apoi in functii, sefi de intreprinderi, fara sa fie secretari de partit. Pe vremea comunismului mult discutat studentii aveau cazare la camine si mancarea gratuita, curgea laptele si miere si painea prin cantine, cu banii din salariu apoi nu aveai ce sa faci, pentru ca nu era nicio problema, iar cine are traume cu puiul mic si vanat din vitrina, expirat si refuzat de la export, mananca un mare rahat. Insa am fost si bolnava de colici, tratata cu ceai incalzit pe resou pentru ca ...se statea la coada la butelii...pentru ca ai mei nu voiau sa devina membri de partid. Iata, eu scriu aceasta istorie in mod fortat, nu gratuit cum a facut'o LUPU'! Si chiar si asa, cu drame sau fara drame, nu ma apuc sa trasez vectorul lumii. Reiau povestea cu Laura Andresan, deci trebuia sa ne cumparam toti vibratoare daca una sta in sexshop pentru ca asta i se pare ei important in aceasta viata?

Cum mama masii fac unii jurnalism de investigatii??? Pentru ca uitandu'ma la cele 3 puncte ma apuca groaza!!! Oamenii aia de va angajara pe acolo sha...nu va dadura si ei un test de logica, breee?

Astept in public scuzele lui LUPU' si explicarea verbelor din frazele debitate. Si autobanarea vreo 4 luni, stat in beci si impaiat acolo cu picioarele cracite.

La revedere!
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: NOI VREM PAMANT! Scrisoare deschisa catre LUPU'!

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 27 Oct 2017, 14:13

You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3845
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: NOI VREM PAMANT! Scrisoare deschisa catre LUPU'!

Mesajde Bezna Zorilor » 27 Oct 2017, 15:17

Eu am avut chiar de la inceput sentimentul ca am intrat in regatul in care chiorul este regele orbilor. Se pare ca nu m'am inselat.

Daca rascoala de la 1907 se rezuma la un tablou de Octav Bancila...e clar ca nu mai am ce sa caut pe aici.

De la un personaj care a putut formula acele 3 puncte nici nu te poti astepta sa raspunda la ele, ba mai mult, mi se pare ca avem de a face cu un caz crunt de paranoia si ospiciu.

Mircea, trebuia sa imi spui asa de la inceput. Pentru ca eu nu ma pot raporta la bolnavii din ospiciu.

Care...daca nu pot demonstra ceea ce s'a scris pe acilisha anterior...de ce insista? (cu linkuri si trimiteri) E clar ca daca o fac...avem in fata un caz de paranoia in libertate.

La revedere.

Patrascule, hai ca iti scriu aci deasupra, ca sa nu mai prapadesc spatiu pe forum de pomana.

Breee, faptul ca tu predai istoria la niste copii sau elevi de liceu mi se pare foarte grav! Infecteaza si tu un regim politic, un partid, contesta si tu ceva la nivel de discutie la o masa cu un gratar esuat si niste bere borshita. Dar tu vrei sa infectezi chiar omul???!!!
Ultima oară modificat de Bezna Zorilor pe 27 Oct 2017, 15:24, modificat 1 dată în total.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: NOI VREM PAMANT! Scrisoare deschisa catre LUPU'!

Mesajde patrascu » 27 Oct 2017, 15:21

Bezna Zorilor scrie:Am inteles ca este mai greu cu logica, dar de ridicol cand scapam, domne?



Pai matale tocmai in ridicol intrii. Faci confuzie intre cauze si urmari compari rascoale cu regimuri politice care au devastat jumatate din lumea moderna a vremii lor. Iar mai apoi o dai in comunism "erotic" citit in vreun rezumat marxist.

In primul rand comunismul sau marxismul de dragul florilor nu exista sau exista partial. Povestile si ideile descrise de Marx si mai apoi dezvoltate de catre Lenin nu sunt un tot. Sa imparti cu saracii sa ai proprietate comuna suna bine in urechile unor idealisti. Problema apare atunci cand constati ca nu au lasat si norme de aplicare pentru aceasta ideologie. Ca doar Marx nu spune ca vor renunta la ce au agonisit impuscati sau de frica taisului de baioneta. Se descrie un sistem ideatic fara a arata drumul pentru a ajunge la el. Deci....NU EXISTA!

Constat totusi ca sistemul comunist si-a lasat puternic amprenta asupra multora. Cei mai fraieri sunt cei cu memorie de peste care musca imediat cum uita din momeala. Astia vor ridica in slavi calea ferata metroul canalul etc realizari marete ale comunismului. Oare cei ce nu au avut comunism au stat pe loc? Merg si acum pe drumuri de pamant sau vasleesc pe mare? Mentalitatea noastra de astazi de pierzatori de neseriosi de hoti si gainari ni se trage fara doar si poate de la comunism.....
Învaţă din greşelile altora, viaţa este prea scurtă pentru a le face tu însuţi pe toate.
Avatar utilizator
patrascu
 
Mesaje: 515
Membru din: 12 Dec 2011, 16:08
Localitate: urziceni

Re: NOI VREM PAMANT! Scrisoare deschisa catre LUPU'!

Mesajde Bezna Zorilor » 27 Oct 2017, 15:27

Citeste mai sus si...mai baieti, faceti si voi un serviciu acestui forum. Autobanare juma de an in frunte cu LUPU' ALBINELOR! Ca acei putini oameni care au o constructie logica si morala si pentru ca se afla foarte in minoritate....sa poata si ei respira un aer ceva mai curat. Chiar asa vreti sa ii sufocati ca o conducta sparta de veceu?

Eu oricum nu mai intru pe aici, ca nu mai am ce sa caut. Sa stea LUPUL in doua labe in fata voastra, ca in fata mea sta numai in 4 labe si asa va sta in veci, chiar daca nu voi mai scrie pe aici.

BALAMUC!
Fişiere ataşate
14089096_1736290609955569_6294890700766379358_n.jpg
Ultima oară modificat de Bezna Zorilor pe 27 Oct 2017, 15:37, modificat 1 dată în total.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: NOI VREM PAMANT! Scrisoare deschisa catre LUPU'!

Mesajde Bezna Zorilor » 27 Oct 2017, 15:34

Si, LUPE,

Bre, tu esti plecat de prin lumea asta, asta'i clar. Dar hai sa ti le explic si pe restul, ca sa nu mai ramana chestii nezise. Tu chiar cauti propasire intelectuala si cunoastere pe acest forum. Hai ca nu suntem toti prosti, dracu'. Si iti explic de ce, doar pentru faptul ca m'ai numit NEBOSTANITA.

Stie toata lumea care e conditia femeii in aceasta lume (ma refer la majoritate, pentru ca mai sunt si exceptii). De aici si propasirea pe forumuri a barbatilor carora le umbla mintea haihui.

"Acum suntem mai uniti ca niciodata" se traduce in ACUM SUNTEM UNITI PENTRU CA INAINTE NU AM FOST!

Poeziile tale, indiferent cand le'ai scris, sunt ATEMPORALE.

"Nu cauta naluci, mai departe nu exista". TRADUCEREA ACESTUI TEXT E DE DOAMNE FERESTE! Hai ca sa ne intelegem, ca sa nu ai impresia ca te'ai pus cu o Scufita oarecare. Te'ai pus cu dracu', iti spun eu mai clar!

Da'ti autobanare!!!

Te saLU', Mircea,

Stii unde ma gasesti.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 48 vizitatori