Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Daca Dumnezeu ar fi parinte!

Mesajde akmm » 06 Noi 2017, 13:11

Mircea_63 scrie:On topic: exista parinti care sa-si trimita copii intr-o misiune ca aceea a lui Iisus?
Paul?

Cat valoreaza viata?
Hai sa intrebam antilopa gnu cand o rupe in doua crocodilil.Sau furnicile cand le inghite furnicarul cu miile.Sau bobul de grau care poarta samanta vietii in el cand trece prin valturi sau pietre.
Dragostea de viata e un concept dezvoltat de omul mancator din copacul cunostintei binelui si raului.Ori viata in sine nu e decat un salt;daca n-ar fi fost asa Dumnezeu insusi ar fi refuzat Imensitatea Cerurilor si ar fi locuit pe Pamant.E natural sa pretuim ceea ce pe moment, prin punere in balanta gandirii, sa pare mai bun decat orice altceva.
Cand ma apasa melancolia blegoasa imi adun gandurile la ceea ce ne-a spus Iisus: In casa Tatalui Meu multe locasuri sunt iar eu ma dus sa va gatesc voua loc.Si de n-ar fi fost asa, eu v-as fi spus.O citare aproximativa prin cumulare de texte.
PS
Parerea mea este ca Pavel explica dilema noastra:
Cor 2,cap.5
4. Că noi, cei ce suntem în cortul acesta, suspinăm îngreuiaţi, de vreme ce dorim să nu ne scoatem haina noastră, ci să ne îmbrăcăm cu cealaltă pe deasupra, ca ceea ce este muritor să fie înghiţit de viaţă.
Rezist la orice, în afara tentaţiilor.Oscar Wilde
akmm

Re: Daca Dumnezeu ar fi parinte!

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Anterior

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE