Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Un apicultor arunca noroi pe 45% din apicultori

Mesajde Dragos2006 » 29 Noi 2017, 21:24

Sursa răului in apicultura romaneasca este un grup de achizitori de miere care sub umbrela unui mare procesator au practicat barterul cu stuparii . Achizitorii veneau la stupina cu cuburile de F40 si plecau inapoi cu camionul plin cu miere de albastrica. Răul facut de ei este enorm si greu de reparat.
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde gica.mosu » 29 Noi 2017, 21:49

Dragos,in primul rand, bini ai revenit printre noi...poate mai reanviem"mortii"... :mrgreen: ...Apoi, pe ce te bazezi cand faci asemenea afirmatii ff grave..,daca-i asa, e ff trist ;) P.S-cum putem sa taiem=distrugem raul de la radacina pt a fi si noi in rand cu lumea ...siiii,sa nu ne mai miram(unii)de ce vedem prin supermarketuri :mrgreen: .....
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
gica.mosu

Mesajde kiloz » 29 Noi 2017, 22:14

https://youtu.be/qu7wk6ase-o
Poate nu mai tii minte,dar pot sa te uiti, cu ce so laudat seful tau!
Oare ce se vede pe masa?
Dar de treaba asta mai tii minte?
"-Si romanii au locuit in bordee , asta nu inseamna ca in timp nu au avut voie sa treaca in case cu dusumea de lemn pe jos. Nu au mers pe principiul ca lasa ca si parintii nostri au stat in bordee asa ca nici noi nu vom muri .
La fel si cu Dulco , daca de 100 de ani se da zahar la albine asta nu inseamna ca acum siropul din porumb nu este bun la albine. Ca orice produs nou este normal ca sa apara si unele reticiente , eu unul daca nu ma insel dau de 3 ani si nu am avut nici o problema.-"
..cineva a ......"gresit in clipa in care a incercat promovarea unui produs intr-o zona slab reprezentatata in apicultori de forta . A intrat pe un teren minat plin de apicultori care au numai performante teoretice , in practica se cam ascund dupa gard .
In clipa in care vrei sa vinzi o marfa trebuie sa stii care este publicul tinta , pe forumuri in general gasesti categoria hobby si gica-contra. Dulcofruct se adreseaza altei clientele si in nici un caz nu se adreseaza asa-zisilor apicultori de balta care nu dau mierea la procesatori ci doar la taraba ...culmea la acelasi pret..."
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz

Mesajde bio » 04 Dec 2017, 23:43

inca un "apicultor" de facebok...

https://www.facebook.com/bogdan.matei.7798/posts/369012700201708

...pute-ti sa intrati sa-i urati cele bune. Eu am intrat !
bio

Mesajde gica.mosu » 05 Dec 2017, 10:04

Bio,fa te rog cum ai postat pe fila 1...nu ta'ti avem FACEBOOK (cont)si nu-l putem accesa =nefiind logati...valabil si pt altii...care postati LINK-uri.... :shock: Multumesc-G.M :!:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
gica.mosu

Mesajde bio » 05 Dec 2017, 17:24

Nea' Gica... a sters postarea respectiva.... dar l-am scaldat bine.

In mare ce spunea:
1. sa nu cumpere lumea miere de la apicultorii cu peste 100 de familii ca aceia practica o apicultura bazata pe hraniri cu zahar intr-o veselie.
2. sa nu cumpere lumea miere de la apicultorii certificati la "bio" deoarece si acestia hranesc familiile de albine cu un sirop pe baza de zahar cu aroma de menta care este nedectabil la analize.--

..avea scris multe nenorociri.... se pare a sters postarea respectibva ca nici mie nu-mi mai apare sau poate m-a exclus din vreo optiune a FACEBOK-ului si nu vad decit prietenii lui--naiba stie .
bio

Mesajde kiloz » 05 Dec 2017, 17:30

Asemenea postari trebuie salvate ca sa ramine pentru toti.
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz

Anterior

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE