Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Moldovenii

Mesajde Ioan Guist » 10 Feb 2018, 12:36

Na'i cu cine ! Pen'ce sa dam cu var?
No ni la mine ca am zis ca stau pe ulita da...nu m'o rabdat.
Dupa 70 de ani cu stanga ...cioata si tampa, e musai sa mai treaca pe atat doar ca sa descoperim dreapta.

Iar cu stanga nici cruce nu-ti poti face zicea Tuta cu e.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Moldovenii

Mesajde paul » 10 Feb 2018, 13:12

Ioan Guist scrie:Na'i cu cine ! Pen'ce sa dam cu var?

Oare ??? Chiar n-ai cu cine ??? Chiar n-ai pentru cine ??? :o
Poate pentru .... ???
posting.php?mode=quote&f=38&p=25317
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Moldovenii

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 10 Feb 2018, 13:14

Uăi baietii, da' nu m-am putut abțînii, uăi… :D



You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3845
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: Moldovenii

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 10 Feb 2018, 13:14

O manea pentru Moldovanu Sef:


si o sosea care leaga Moldova de Europa...

:D
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3845
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: Moldovenii

Mesajde cristian bh » 10 Feb 2018, 14:51

De la Dabuleni,.....macar mai mancam un pepene,cand e sezonul,...da dinspre Moldova nu prea scapa nika incoace,...
Doar celebra lor expresie,....foamea-n gat! ;)
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: Moldovenii

Mesajde Mircea_63 » 10 Feb 2018, 15:49

Asa da! Sa aiba si ardelenii extremistii lor!
:(
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Moldovenii

Mesajde Mircea_63 » 10 Feb 2018, 16:05

Paul, ma bucur ca ai gasit dovada ca cei care pomenesc de o eventuala descentralizare sau chiar federalizare nu sunt neaparat neiubitori ai Romaniei! Dimpotriva! Ii framanta gasirea unei solutii pentru a le fi mai bine romanilor!
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Moldovenii

Mesajde Closcutz » 10 Feb 2018, 16:18

Am un tip pe care il iau mereu la extras si care si-a luat nevasta din Moldova. Povestea ca a stat cateva luni si acolo dar era o saracie... L-am intrebat de ce... "Pai acolo mancau mamaliga cu cirese!" :)
Closcutz
 
Mesaje: 1580
Membru din: 03 Ian 2012, 13:21
Localitate: Oltina, Judetul Constanta

Re: Moldovenii

Mesajde paul » 10 Feb 2018, 16:34

Mircea_63 scrie:Paul, ma bucur ca ai gasit dovada

Eu zic ... sa nu te grabesti ( este apanajul meu) sa tragi concluzii ! Pot fi ... pripite !
Deocamdata ... am dat sah. Domnul Guist este la mutare.
Si ca sa nu te las nici pe tine in ceata ... extremistul asa cum il stim noi, este pistol cu apa. Mie-mi plac carabinele calibru mare. ;)
In materia asta sunt ... titoist. Ca sa intelegi exact si sa nu rastalmacesti ... intr-un mic orasel croat de pe malul Adriaticii, pe poarta de intrare, Tito a scris asa ... nu ne trebuie nimic din ceea ce nu este al nostru dar nici nu cedam nimic din ceea ce ne apartine !!!
LE ... cred ca iara am pus-o de-un ... penal. Shrek-ule sa nu ma uiti, cauta prin H.G.- urile tale si vezi de la cat la cat ma incadrez pentru titoism. Cred ca n-ai uitat si de legionarism. Trimite-i lui Mircea un mp cu maximul care pot sa-l iau, e vorba totusi de ... concurs de infractiuni ! :lol:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Moldovenii

Mesajde paul » 10 Feb 2018, 16:45

Closcutz scrie:Am un tip pe care il iau mereu la extras si care si-a luat nevasta din Moldova. Povestea ca a stat cateva luni si acolo dar era o saracie... L-am intrebat de ce... "Pai acolo mancau mamaliga cu cirese!" :)

Ce-i popo, ti-au picat greu sarmalele mancate azi la pomana si ti-ai amintit de cirese ? :oops:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Moldovenii

Mesajde Closcutz » 10 Feb 2018, 16:53

Din pacate n-ai nimerit-o! Nu sunt fan sarmale! Nu stiu de ce te-ai otarat asa... Asa imi povesteste el despre nevasta-sa... Mai se plangea ca acolo pamantul e slab si ca stiuletii sunt cel mult ca palma.
Closcutz
 
Mesaje: 1580
Membru din: 03 Ian 2012, 13:21
Localitate: Oltina, Judetul Constanta

Re: Moldovenii

Mesajde Mircea_63 » 10 Feb 2018, 16:56

extremistul asa cum il stim noi, este pistol cu apa. Mie-mi plac carabinele calibru mare. ;)
:lol:

Da-i cu tunul, generale Buccow! :D

Closcutz, parinte, poate era post! Mancarica moldoveneasca e renumita. :)
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Moldovenii

Mesajde paul » 10 Feb 2018, 16:57

Closcutz scrie:Din pacate n-ai nimerit-o! Nu sunt fan sarmale! Nu stiu de ce te-ai otarat asa... Asa imi povesteste el despre nevasta-sa... Mai se plangea ca acolo pamantul e slab si ca stiuletii sunt cel mult ca palma.

Stii de ce m-am otarat ?
Despre saraci si despre foame nu se glumeste nici macar in gluma, daca intelegi sintagma ! Mai ales ca singur recunosti ca pamantul acolo este slab !
Mergi cu Domnul si nu mai glumi cu lucruri sfinte !
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Moldovenii

Mesajde paul » 10 Feb 2018, 16:59

Mircea_63 scrie:
extremistul asa cum il stim noi, este pistol cu apa. Mie-mi plac carabinele calibru mare. ;)
:lol:

Da-i cu tunul, generale Buccow! :D


Acum ai inteles de ce m-am simtit jignit ? :)
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Moldovenii

Mesajde Closcutz » 10 Feb 2018, 17:15

E de apreciat ca oamenii sunt muncitori si se descurca in conditii vitrege. E nevoie de dezvoltarea infrastructurii pt a prospera si Moldova.
Daca e sa fac o paralela si zona mea nu este una prea dezvoltata...ba multe din investitiile epocii de aur au fost efectiv rase...
Closcutz
 
Mesaje: 1580
Membru din: 03 Ian 2012, 13:21
Localitate: Oltina, Judetul Constanta

Re: Moldovenii

Mesajde Bezna Zorilor » 10 Feb 2018, 17:31

Tot cu dedicatie, ca avem eruditi printre noi.

The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori


cron