Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Abuzuri ANAF

Mesajde dan pescarul » 18 Ian 2019, 11:55

OUG 44/2008 a reglementat impozitarea PF, IF, ÎI, prin art 15, doar în contabilitate simplă.Cu toate acestea ANAF, cel putin cei de la sector 2,a continuat impozitarea pe baza de Normă de Venit, ilegal.Eu am decizii de impunere nelegale pîna in 2013.Acum totuși , după 7 ani somații, titluri de executare, au trecut la blocarea conturilor mele, a salariului, etc.Au fost foarte surprinsi cînd le-am arătat abuzul, ilegalitatea flagrantă, comisă prin emiterea deciziilor de impunere pe bază de Normă de Venit, legiferată ca mod de impozitare prin Legea 300/2004, abrogată de OUG 44/2008.Acum fiecare din cei implicaţi caută sa arunce răspunderea de la unul la altul.Le-am promis alaltăieri că voi merge cu ei și pe partea penală, pentru abuz,neglijență in serviciu, hărțuire, infracțiuni în formă continuă, cam 7 ani, cît şi pe partea civilă, voi cere despăgubiri pentru sumele plătite în 2008/2009, cît și pentru stresul la care am fost supus aproape 7 ani.Deci impozitarea pe Normă de Venit este nelegală din Aprilie 2008 pentru PF, etc.
Don't stop learning
dan pescarul

Abuzuri ANAF

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE