Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

mircea

Mesajde Bezna Zorilor » 06 Feb 2020, 17:22

Era un subiect care se numea "mircea", dar probabil a disparut pentru ca nu il mai gasesc, asa ca am deschis altul.
mircea este in continuare o persoana controversata, ca o vedeta pe internet, pentru multi dintre voi, sunt convinsa.
Eu m'am oprit in a analiza asa cum o faceam acum o vreme in ceea ce il priveste, pentru ca intre timp m'am mai lamurit cu niste chestii.
Nu am facut vreodata o analiza intr'un sens negativ, desi de cateva ori chiar mi'am dorit sa il prind cu ceva, pentru ca mi se intampla asta cu mai toti.
Insa de cele mai multe ori a fost pura curiozitate.
mircea este unul dintre putinii oameni pe care i'am cunoscut (pe internet) care stie exact cum este un om fara sa isi piarda prea mult timpul.
Daca majoritatea oamenilor, cu precadere femeile, ma spurca pe la toate colturile pentru ca am gura mare si imi permit sa spun niste chestii, poate ca si mircea ar fi avut, macar pe sfert, motive sa o faca.
Pentru cine nu stie, desi sunt femeie, sunt foarte misogina, si antipatia mea fata de femei creste pe zi ce trece. Constat asta pe masura ce trece timpul, si acum nici nu ma mai uimeste.
Si tot pentru cine nu stie, mircea este un personaj, daca pot sa ii spun asa, care, periodic, activeaza pe facebook cu niste ganduri foarte personale si profunde.
Este un psiholog de o finete mai rar intalnita, si intr'o zi am sa ii pictez o diploma pentru asta.
Am descoperit in trecutul apropiat, ceea ce doar ma bucura, ca foloseste foarte corect, asumat si bine plasat, cuvintele pe care pe forum le'a banat, sau pentru care pe voi va baneaza, si sunt insemnate cu steluta.
De fapt asta voiam sa spun cu subiectul asta, ca din cauza voastra, aici pe forum, cuvintele considerate tabu au fost interzise. Ca nu stiti sa le folositi, ca sunteti niste latratori la drumul mare, si ca nu va asumati sensul lor. Si...ma rog...din cauza femeilor ipocrite au fost aceste cuvinte interzise. Pentru ca sunt aici si niste stuparite carora le'au dat lacrimile acum o vreme la niste cuvinte pe care eu le'am folosit.
Cred ca subiectul asta are legatura cu principiile...am mai zis'o si am sa o mai zic... Persoanele care baga principiile la inaintare o fac pentru ca de fapt nu au acele principii, si vor devedi in consecinta lipsa lor.
Asa si femeile, vor sa fie respectate, sa primeasca atentie, diverse chestii, si prin foarte multe, de fapt sa umileasca. Imi sunt antipatice in sange...e mult prea mult de zis.

Ca sa mai adaug ceva, mircea poate fi un prieten bun, niciodata fals, cu care intuiesc ca se pot discuta chestii foarte personale (atat cat crede fiecare ca poate da din casa), dar care cere de la tine sa fii intr'un anume fel. Ce poate ca nu stie el, e ca felul lui de a fi si de a spune lucrurile, atrage si oameni pe care nu si'i doreste, si de unii e foarte greu de scapat, pentru ca sunt niste lipitori penibile. Ce vreau sa zic e ca stie sa impuna ceva...intr'o oarecare masura, iar pe alta masura ii vine greu a o folosi, pentru ca pe undeva e o bresa in care isi fac loc niste oameni anosti sa se bage in seama.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 35 vizitatori