Prima pagină APICULTURA GENERALA INTRETINEREA ALBINELOR

Discutii despre lucrari sezoniere,tehnici de ingrijire in diferite tipuri de stupi.Intretinerea familiilor de albine in cele trei tipuri mari de stupi...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Fan club MER

Mesajde jonny_it » 08 Oct 2018, 13:53

cristi_vidican scrie:Micșorarea cuibului?
Ce este asta?

Vrei să nu-ți mai bați capul cu descăpăcit de rame, cu diafragme, cu muncă inutilă în perioada asta, treci pe MER. :lol:

Nici MER-ul nu ma poate scapa de "problema" care o am acum la albine :cry: :cry: :cry:
Am nevoie de sfaturi :lol:
(Pun video pe pagina mea in cateva minute)
jonny_it

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde cristi_vidican » Ieri, , 09:21

jonny_it scrie:Nici MER-ul nu ma poate scapa de "problema" care o am acum la albine :cry: :cry: :cry:

O să-l întreb pe Dan Mărgărit cum face el de bagă atâta albină în 2 C ME (3x1/2)?
S-ar putea ca la anu să vină să ia lecții despre cum să faci să nu-ți încapă albina în ladă toamna. :lol:
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
cristi_vidican

Mesajde jonny_it » Ieri, , 15:38

cristi_vidican scrie:O să-l întreb pe Dan Mărgărit cum face el de bagă atâta albină în 2 C ME (3x1/2)?
S-ar putea ca la anu să vină să ia lecții despre cum să faci să nu-ți încapă albina în ladă toamna. :lol:

Detaliile si amanuntele importante sunt sub ochii nostri, important este sa le vedem. Daca vrem productie, daca le tinem doar pentru ca arata bine in curte este alta poveste. :lol:
jonny_it

Mesajde ignatov andrei » Ieri, , 19:47

jonny_it scrie:
cristi_vidican scrie:O să-l întreb pe Dan Mărgărit cum face el de bagă atâta albină în 2 C ME (3x1/2)?

Detaliile si amanuntele importante sunt sub ochii nostri, important este sa le vedem. Daca vrem productie, daca le tinem doar pentru ca arata bine in curte este alta poveste. :lol:

Anul asta, toate babele au albina multa... :lol:
ignatov andrei

Mesajde jonny_it » Ieri, , 20:40

ignatov andrei scrie:Anul asta, toate babele au albina multa... :lol:

Nu trebuie sa ne entuziasmam prea tare, natura le regleaza pe toate. :)
jonny_it

Anterior

Înapoi la INTRETINEREA ALBINELOR