Prima pagină APICULTURA GENERALA INTRETINEREA ALBINELOR

Discutii despre lucrari sezoniere,tehnici de ingrijire in diferite tipuri de stupi.Intretinerea familiilor de albine in cele trei tipuri mari de stupi...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Colector venin

Mesajde LUCIAN AVRAM » 19 Mar 2013, 20:24

eko1973 scrie:
feerary scrie:vreau sa achizitionez un colector de venin... inventat de nea Gica. cum as putea? ma poate cineva ajuta?

va salut pe toti forumistii.nu ma consider nou pe forum deoarece va citesc zilnic parerile si am si cateva postari pe forumul vechi.nu pot sa traiesc fara voi si va multumesc pentru asta .sunt proaspat posesor al unui aparat de recoltat venin cumparat de la baiatul lui nea Gica .o sa discut cu el si daca i-mi permite o sa va dau numarul lui de telefon.



dar tu ce crezi ca noi suntem cu vaca pe aici ? il cunoaste toata lumea pe Augustin , eu sunt curios daca stii cu ce se mananca recoltarea veninului ? :) :o
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: Colector venin

Mesajde State » 19 Mar 2013, 20:31

LUCIAN AVRAM scrie:dar tu ce crezi ca noi suntem cu vaca pe aici ? :o


Mah , nu toti .. :D
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Colector venin

Mesajde LUCIAN AVRAM » 19 Mar 2013, 20:34

mah , eu sigur sunt :(
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: Colector venin

Mesajde mirel » 19 Mar 2013, 22:30

LUCIAN AVRAM scrie:.... eu sunt curios daca stii cu ce se mananca recoltarea veninului ? :) :o


daca nu stie o sa afle ca n'are incotro.....nimeni nu s a nascut invatat :)
Crezi ca stii teorie si in stupina nu merge nimic.Crezi ca stii practica, stupii merg bine dar nu stii de ce.Daca imbini teoria cu practica,nu merge nimic si nici nu stii de ce. (nea' Gica).
0761194759
Avatar utilizator
mirel
 
Mesaje: 477
Membru din: 04 Dec 2012, 12:58
Localitate: craiova dolj

Re: Colector venin

Mesajde eko1973 » 20 Mar 2013, 17:34

LUCIAN AVRAM scrie:
eko1973 scrie:
feerary scrie:vreau sa achizitionez un colector de venin... inventat de nea Gica. cum as putea? ma poate cineva ajuta?

va salut pe toti forumistii.nu ma consider nou pe forum deoarece va citesc zilnic parerile si am si cateva postari pe forumul vechi.nu pot sa traiesc fara voi si va multumesc pentru asta .sunt proaspat posesor al unui aparat de recoltat venin cumparat de la baiatul lui nea Gica .o sa discut cu el si daca i-mi permite o sa va dau numarul lui de telefon.



dar tu ce crezi ca noi suntem cu vaca pe aici ? il cunoaste toata lumea pe Augustin , eu sunt curios daca stii cu ce se mananca recoltarea veninului ? :) :o


nu am spus ca sunteti cu vaca si nici cu calul, dar in momentul in care un coleg a cerut informatii nimeni nu a spus ca poate sa-l ajute.referitor la recoltarea veninului ,nu stiu cu ce se mananca insa sunt hotarat sa incerc si sa perseverez cu ajutorul unora care stiu, si culmea,vor sa si ajute.unul dintre ei sunteti si dumneavoastra si sper sa ma ajutati.
eko1973
 
Mesaje: 10
Membru din: 19 Mar 2013, 18:15
Localitate: tg-jiu,gorj,stupina in com Runcu

Re: Colector venin

Mesajde feerary » 20 Mar 2013, 21:14

pan la urma m-am descurcat... va multumesc celor ce m-ati ajutat!
feerary
 
Mesaje: 28
Membru din: 09 Mar 2013, 14:52

Re: Colector venin

Mesajde mirel » 20 Mar 2013, 21:23

;)
Crezi ca stii teorie si in stupina nu merge nimic.Crezi ca stii practica, stupii merg bine dar nu stii de ce.Daca imbini teoria cu practica,nu merge nimic si nici nu stii de ce. (nea' Gica).
0761194759
Avatar utilizator
mirel
 
Mesaje: 477
Membru din: 04 Dec 2012, 12:58
Localitate: craiova dolj

Re: Colector venin

Mesajde modigliani » 20 Mar 2013, 22:25

feerary scrie:pan la urma m-am descurcat... va multumesc celor ce m-ati ajutat!


Ma bucur pentru tine ...... Dar "BINE V-AM GASIT" cand ne spui , totusi ???
modigliani
 

Re: Colector venin

Mesajde LUCIAN AVRAM » 20 Mar 2013, 22:55

eko1973 scrie:
LUCIAN AVRAM scrie:
eko1973 scrie:
feerary scrie:vreau sa achizitionez un colector de venin... inventat de nea Gica. cum as putea? ma poate cineva ajuta?

va salut pe toti forumistii.nu ma consider nou pe forum deoarece va citesc zilnic parerile si am si cateva postari pe forumul vechi.nu pot sa traiesc fara voi si va multumesc pentru asta .sunt proaspat posesor al unui aparat de recoltat venin cumparat de la baiatul lui nea Gica .o sa discut cu el si daca i-mi permite o sa va dau numarul lui de telefon.



dar tu ce crezi ca noi suntem cu vaca pe aici ? il cunoaste toata lumea pe Augustin , eu sunt curios daca stii cu ce se mananca recoltarea veninului ? :) :o


nu am spus ca sunteti cu vaca si nici cu calul, dar in momentul in care un coleg a cerut informatii nimeni nu a spus ca poate sa-l ajute.referitor la recoltarea veninului ,nu stiu cu ce se mananca insa sunt hotarat sa incerc si sa perseverez cu ajutorul unora care stiu, si culmea,vor sa si ajute.unul dintre ei sunteti si dumneavoastra si sper sa ma ajutati.



daa , al cui din Congo , esti ? :)
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: Colector venin

Mesajde eko1973 » 21 Mar 2013, 10:41

LUCIAN AVRAM scrie:
eko1973 scrie:
LUCIAN AVRAM scrie:
eko1973 scrie:
feerary scrie:vreau sa achizitionez un colector de venin... inventat de nea Gica. cum as putea? ma poate cineva ajuta?

va salut pe toti forumistii.nu ma consider nou pe forum deoarece va citesc zilnic parerile si am si cateva postari pe forumul vechi.nu pot sa traiesc fara voi si va multumesc pentru asta .sunt proaspat posesor al unui aparat de recoltat venin cumparat de la baiatul lui nea Gica .o sa discut cu el si daca i-mi permite o sa va dau numarul lui de telefon.



dar tu ce crezi ca noi suntem cu vaca pe aici ? il cunoaste toata lumea pe Augustin , eu sunt curios daca stii cu ce se mananca recoltarea veninului ? :) :o


nu am spus ca sunteti cu vaca si nici cu calul, dar in momentul in care un coleg a cerut informatii nimeni nu a spus ca poate sa-l ajute.referitor la recoltarea veninului ,nu stiu cu ce se mananca insa sunt hotarat sa incerc si sa perseverez cu ajutorul unora care stiu, si culmea,vor sa si ajute.unul dintre ei sunteti si dumneavoastra si sper sa ma ajutati.



daa , al cui din Congo , esti ? :)


sunt al nimanui insa eu cand am avut nevoie sa-l gasesc pe Gusti am cautat o luna pina am gasit pe cineva carea sa ma ajute cu numarul de telefon .l-am cunoscut pe Gusti care este un om simplu si deschis la fel ca nea Gica pe care il pomenesc toti pe acest forum.acest om detine informatii care pot sa ajute pe multi care vor sa recolteze venin si nu numai.multi folosesc aceste informatii si aparate pentru care nea Gica si-a dedicat ultimii ani din viata fara a se gandi la cei care pot si vor sa ajute si pe cei care au muncit sa perfectioneze acest aparat si care acum poate nu au aceleasi posibilitati ca cei care nu vor sa ii faca cunoscuti.baiatul lui nea Gica nu se bucura de o situatie materiala foarte buna ,este foarte modest,si trebuie ajutat sa se faca cunoscut.majoritatea celor care se ocupa cu recoltarea veninului au facut bani frumosi folosind aparate si informatii de la nea Gica acum tac si nu vor sa ii ajute pe cei care sunt la inceput, dar nici pe cel care continua munca lui nea Gica .am vazut ca a fost stearsa postarea cu numarul de telefon a lui Gusti.cei care doresc sa-l contacteze sa trimita mesaj privat si ii voi ajuta cu numarul lui, pentru ca el este deschis la discutii si va va ajuta cu orice informatie referitoare la colectarea veninului.motivul pentru care nu am postat pe forumul nou este tocmai faptul ca majoritatea dintre cei care pot sa ajute prin experienta care o au ii batjocoresc pe cei care sunt la inceput si cer ajutor.nea Gica nu a facut niciodata acest lucru si chiar daca era dur in exprimare te facea sa intelegi intotdeauna unde ai gresit si ce trebuie sa faci.de ce trebuie sa consideram intotdeauna ca cineva reprezinta interesele cuiva ? oare banul ne transforma pe toti in altceva decat oameni.sper ca aceasta postare sa nu fie luata ca un atac personal la cineva anume si sa incercam sa fim mai buni unii cu ceilalti pentru ca toti avem loc sub soare.
Ultima oară modificat de eko1973 pe 21 Mar 2013, 10:45, modificat 1 dată în total.
eko1973
 
Mesaje: 10
Membru din: 19 Mar 2013, 18:15
Localitate: tg-jiu,gorj,stupina in com Runcu

Re: Colector venin

Mesajde horia_ch » 21 Mar 2013, 10:45

Cine este nenea Gusti, ăsta?
קֹהֶלֶת 3:11,12
Avatar utilizator
horia_ch
 
Mesaje: 723
Membru din: 15 Mar 2011, 20:32
Localitate: Miercurea Ciuc, Harghita, România

Re: Colector venin

Mesajde eko1973 » 21 Mar 2013, 10:47

horia_ch scrie:Cine este nenea Gusti, ăsta?


este baiatul lui nea Gica pe care il pomeniti in fiecare postare.
eko1973
 
Mesaje: 10
Membru din: 19 Mar 2013, 18:15
Localitate: tg-jiu,gorj,stupina in com Runcu

Re: Colector venin

Mesajde horia_ch » 21 Mar 2013, 10:48

AHAAA !!! Augustin! Greu mă prind...
קֹהֶלֶת 3:11,12
Avatar utilizator
horia_ch
 
Mesaje: 723
Membru din: 15 Mar 2011, 20:32
Localitate: Miercurea Ciuc, Harghita, România

Re: Colector venin

Mesajde eko1973 » 21 Mar 2013, 11:08

horia_ch scrie:AHAAA !!! Augustin! Greu mă prind...

eu l-am cunoscut cu numele prescurtat si nu stiam ca il cheama Augustin. :oops:
eko1973
 
Mesaje: 10
Membru din: 19 Mar 2013, 18:15
Localitate: tg-jiu,gorj,stupina in com Runcu

Re: Colector venin

Mesajde pescaru » 21 Mar 2013, 11:16

Sa cad jos de ras :lol: ma gandeam ca vorbesti de Guist ,si ca ai ,,probleme '' cu tastatura si nu scrii bine ,cand colo..... bine ca ne-ai lamurit :lol: .
pescaru
 
Mesaje: 160
Membru din: 28 Feb 2011, 19:19
Localitate: Berbesti.Valcea

Re: Colector venin

Mesajde ignatov andrei » 21 Mar 2013, 11:56

eko1973, cum se cheama "locul de sub soare" al tau, ca poate esti si vecin cu unii dintre noi, sau esti chiar din Congo, cum a zis Lucian Avram? Scrie, te rog, numele localitatii!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

AnteriorUrmătorul

Înapoi la INTRETINEREA ALBINELOR



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori