Prima pagină APICULTURA GENERALA INTRETINEREA ALBINELOR

Discutii despre lucrari sezoniere,tehnici de ingrijire in diferite tipuri de stupi.Intretinerea familiilor de albine in cele trei tipuri mari de stupi...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: pro sau contra schimbarii pozitiei stupilor pentru ierna

Mesajde un OM » 15 Feb 2013, 20:44

Muta cat de curand in liniste, fara zduncinaturi. In ziua cand crezi ca vor fi temperaturi mai mari, posibilitate de zbor, micsorezi mult urdinisul. Dupa ce au zburat bine, o ora doua, maresti la loc.
Avatar utilizator
un OM
 
Mesaje: 1941
Membru din: 24 Feb 2011, 21:57
Localitate: Prundu-Giurgiu

Re: pro sau contra schimbarii pozitiei stupilor pentru ierna

Mesajde vali.anghel » 15 Feb 2013, 20:59

Maine o sa-i mut. Am verificat prognoza meteo si o sa se incalzeasca curand, asa ca nu prea am timp de pierdut. Va multumesc de raspuns. Sanatate!
vali.anghel
 
Mesaje: 51
Membru din: 07 Mai 2012, 19:39
Localitate: Mehedinti

Re: pro sau contra schimbarii pozitiei stupilor pentru ierna

Mesajde soricul » 17 Feb 2013, 15:47

vali.anghel scrie:Maine o sa-i mut. Am verificat prognoza meteo si o sa se incalzeasca curand, asa ca nu prea am timp de pierdut. Va multumesc de raspuns. Sanatate!

Asteptam rezultatul.
soricul
 
Mesaje: 23
Membru din: 15 Aug 2011, 23:25
Localitate: Resita

Re: pro sau contra schimbarii pozitiei stupilor pentru ierna

Mesajde vali.anghel » 03 Mar 2013, 17:59

soricul scrie:
vali.anghel scrie:Maine o sa-i mut. Am verificat prognoza meteo si o sa se incalzeasca curand, asa ca nu prea am timp de pierdut. Va multumesc de raspuns. Sanatate!

Asteptam rezultatul.

M-a cam pacalit prognoza si dupa ce le-am mutat, a fost vreme cam urata ceva zile si albinele nu au iesit. In ultimele 2 zile s-a mai incalzit, albinele au inceput sa zboare si este totul bine.
vali.anghel
 
Mesaje: 51
Membru din: 07 Mai 2012, 19:39
Localitate: Mehedinti

Anterior

Înapoi la INTRETINEREA ALBINELOR



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori