Prima pagină APICULTURA GENERALA INTRETINEREA ALBINELOR

Discutii despre lucrari sezoniere,tehnici de ingrijire in diferite tipuri de stupi.Intretinerea familiilor de albine in cele trei tipuri mari de stupi...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: crestere albine

Mesajde CATALIN » 29 Sep 2013, 20:51

florine lasal tata ca nu il ajuti u nimic crede-ma
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: crestere albine

Mesajde Florin Dobre » 29 Sep 2013, 21:00

Pai crezi ca daca nu-l las nu face ce are in cap?
Ma incearca un sentiment trist cand vad indivizi care nu au nici o treaba cu indeletnicirea asta. Dar au cutii noi, transport gigea, etc. Peste noapte. Am tot respectul pentru aceia care au gustat etapele sa ajunga unde sunt.
Iar eu nu voi putea accesa un proiect pentru ca nu am terenul necesar. Culmea!
Dar nu-i bai. Mergem inainte. :)
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

Re: crestere albine

Mesajde DORIN URSACIUC » 29 Sep 2013, 21:04

alt stupar scrie:ptiu, da de unde rentabil ?
E SUPERRENTABIL !
matale nu vezi ce masine are astia cu albine ? Ce... de unde crezi ca are banu ? Miere nu mai stiu sa faca da` lunar statu` "le da" subventia si o duc bine !
Si... bine te-am gasit, cetatene interesat de afaceri !

:D :D :D :D :D
"Scoala-te,caci treaba acesta te priveste.Noi vom fi cu tine.Imbarbateaza-te si lucreaza."(Ezra 10:4).
Avatar utilizator
DORIN URSACIUC
 
Mesaje: 26
Membru din: 18 Sep 2013, 20:23
Localitate: Beregsau Mare

Re: crestere albine

Mesajde DORIN URSACIUC » 29 Sep 2013, 21:12

Florin Dobre scrie:Pai crezi ca daca nu-l las nu face ce are in cap?
Ma incearca un sentiment trist cand vad indivizi care nu au nici o treaba cu indeletnicirea asta. Dar au cutii noi, transport gigea, etc. Peste noapte. Am tot respectul pentru aceia care au gustat etapele sa ajunga unde sunt.
Iar eu nu voi putea accesa un proiect pentru ca nu am terenul necesar. Culmea!
Dar nu-i bai. Mergem inainte. :)

Florin nu te necaji ca el are de toate ptr a investi,e adevarat ca vrea sa plece cu a cincia de pe loc dar stii cum ii:nu se stie niciodata, poate ca no sa-i moara motorul! :) :)
"Scoala-te,caci treaba acesta te priveste.Noi vom fi cu tine.Imbarbateaza-te si lucreaza."(Ezra 10:4).
Avatar utilizator
DORIN URSACIUC
 
Mesaje: 26
Membru din: 18 Sep 2013, 20:23
Localitate: Beregsau Mare

Re: crestere albine

Mesajde Florin Dobre » 29 Sep 2013, 21:17

Nici pe departe nu am treaba cu capra vecinului. Capra lui e treaba lui. Trai-i-ar capra!
N-am obtinut nimic moca in viata. Nici nu sper la moca. Moca nu exista pentru mine. :D
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

Re: crestere albine

Mesajde DORIN URSACIUC » 29 Sep 2013, 21:24

Florin Dobre scrie:Nici pe departe nu am treaba cu capra vecinului. Capra lui e treaba lui. Trai-i-ar capra!
N-am obtinut nimic moca in viata. Nici nu sper la moca. Moca nu exista pentru mine. :D

:D :D :D ,ce inseamna moca,sincer nu stiu :)
"Scoala-te,caci treaba acesta te priveste.Noi vom fi cu tine.Imbarbateaza-te si lucreaza."(Ezra 10:4).
Avatar utilizator
DORIN URSACIUC
 
Mesaje: 26
Membru din: 18 Sep 2013, 20:23
Localitate: Beregsau Mare

Re: crestere albine

Mesajde Florin Dobre » 29 Sep 2013, 21:26

Moca = gratis, pe degeaba, obtinut fara nici un efort, cado...stii tu, trenti ineli cado :lol:
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

Re: crestere albine

Mesajde dickjapkaa » 29 Sep 2013, 21:58

Sa inteleg sa voi faceti apicultura, pentru simplul fapt k va place :))) sa fim seriosi... nu se gandeste nimeni la partea financiara... si asta e o afacere, nu?
dickjapkaa
 
Mesaje: 9
Membru din: 29 Sep 2013, 19:26

Re: crestere albine

Mesajde LUCIAN AVRAM » 29 Sep 2013, 22:06

nu
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: crestere albine

Mesajde dickjapkaa » 29 Sep 2013, 22:07

bunicul meu este apicultor, dar nu beneficiaza de subventii... cum am mai spus eu vreau doar sa extind stupina... asta doar daca imi recuperez investitia si sa fac si cv profit, in acelasi an
dickjapkaa
 
Mesaje: 9
Membru din: 29 Sep 2013, 19:26

Re: crestere albine

Mesajde LUCIAN AVRAM » 29 Sep 2013, 22:09

:lol: succes :lol:
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: crestere albine

Mesajde dickjapkaa » 29 Sep 2013, 22:13

Avram vad k nu vrei sa rasp la obiect... nu inteleg de ce esti asa amuzat... pe forum sunt genul de oameni care vb , dar nu spun nimik... dintre voi, primeste cineva subventie? cati bani/stup?
dickjapkaa
 
Mesaje: 9
Membru din: 29 Sep 2013, 19:26

Re: crestere albine

Mesajde LUCIAN AVRAM » 29 Sep 2013, 22:16

io, 120 ron/stup/an :D
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: crestere albine

Mesajde redoo » 29 Sep 2013, 22:16

dickjapkaa scrie:Avram vad k nu vrei sa rasp la obiect... nu inteleg de ce esti asa amuzat... pe forum sunt genul de oameni care vb , dar nu spun nimik... dintre voi, primeste cineva subventie? cati bani/stup?

uite frate japkka,ia si citeste ....viewtopic.php?f=28&t=52
Life is BEE...utiful!!!
http://e-redoo.ro/
Avatar utilizator
redoo
 
Mesaje: 985
Membru din: 21 Mar 2011, 17:48
Localitate: bucuresti/ cartojani

Re: crestere albine

Mesajde DORIN URSACIUC » 29 Sep 2013, 22:18

dickjapkaa scrie:bunicul meu este apicultor, dar nu beneficiaza de subventii... cum am mai spus eu vreau doar sa extind stupina... asta doar daca imi recuperez investitia si sa fac si cv profit, in acelasi an

Buna sara "dick" si mai nu stiu cum(pare un nume din engleza :?: ),iti inteleg avantul,dar daca intrai si tu mai pe furis in forum si stiai cum sa intrebi despre castiguri cu albinele,te luau mai cu binisorul profesionistii (nu-s un profesionist) si ti-ar fi dat tot ce doresti,da asa tre sa mai rabzi un pic probabil!cu stima si respect ptr cea ce esti,nu ptr CUM te numesti! :)
"Scoala-te,caci treaba acesta te priveste.Noi vom fi cu tine.Imbarbateaza-te si lucreaza."(Ezra 10:4).
Avatar utilizator
DORIN URSACIUC
 
Mesaje: 26
Membru din: 18 Sep 2013, 20:23
Localitate: Beregsau Mare

Re: crestere albine

Mesajde LUCIAN AVRAM » 29 Sep 2013, 22:21

dickjapkaa scrie:Avram vad k nu vrei sa rasp la obiect... nu inteleg de ce esti asa amuzat... pe forum sunt genul de oameni care vb , dar nu spun nimik... dintre voi, primeste cineva subventie? cati bani/stup?


dar in Germania , cum se face apicultura ?
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

AnteriorUrmătorul

Înapoi la INTRETINEREA ALBINELOR



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 51 vizitatori