Prima pagină APICULTURA GENERALA INTRETINEREA ALBINELOR

Discutii despre lucrari sezoniere,tehnici de ingrijire in diferite tipuri de stupi.Intretinerea familiilor de albine in cele trei tipuri mari de stupi...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Lipseste regina

Mesajde gica.mosu » 28 Feb 2016, 21:50

Miticaa,nu-i de gluma:lol: ce aud in zona voastra si nu nu mai, ar trebuiiiiiii :idea:sa va dea ceva de gandit....Mai vorghim...P.s-daca zici ca ai fara oua amu,eu ti-i eau pi ta'tii care ii gasesc cu puiet (la ac dataaaaaa) si i-ti dau in schimb pe cei care dupa control(pe verificatee) ii gasesti cu mai putin de 3 rame puiet si larvar(cel mai "slb"e pe 4 rame=3 cu puiet+oua in piceoari) la ...sa zicem 1 martie...ce zici te bagi s-au nu :( P.S- cand dupa ac iarna ,la ora asta un stup nu are puiet...alunul s-a dus ,cornul e in plina floare,corcodusul si zarzarul sta sa plesneasca(in zona mea)...chiar ca-mi da cu minuuuus :!:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Anterior

Înapoi la INTRETINEREA ALBINELOR



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 32 vizitatori


cron