Prima pagină APICULTURA GENERALA INTRETINEREA ALBINELOR

Discutii despre lucrari sezoniere,tehnici de ingrijire in diferite tipuri de stupi.Intretinerea familiilor de albine in cele trei tipuri mari de stupi...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Albine foarte agresive dupa preluarea de albine...bezmet

Mesajde dorindafi » 21 Sep 2011, 20:49

:mrgreen: mai baietzi eu am spus destul de clar- cum fac eu- shi nu am avut probleme
nene janese- eu tzin totzi stupii pe aceiashi vatra ca doar n-am de unde sa shtiu care se besmeticeshte
Avatar utilizator
dorindafi
 
Mesaje: 1560
Membru din: 08 Apr 2011, 20:29
Localitate: novaci-gorj 0763650092

Re: Albine foarte agresive dupa preluarea de albine...bezmet

Mesajde paul » 22 Sep 2011, 10:49

Aveti dreptate ,timpul le rezolva pe toate !!!Mai vedem in primavara.Va multumesc frumos tuturor !!!P.S.Dorindafi.La noi in Moldova este o vorba :"la barza chioara Dumnezeu ii face cuib".Eu sunt in situatia berzei chioare.Daca am facut asa cum am facut ,si ,daca ai facut asa cum ai facut si nu s-a intamplat nimic rau , asta nu inseamna ca asa trebuie sa procedam mereu.Sunt recunoscator tuturor care au avut bunavointa sa-si dea cu parerea asupra problemei ridicate de mine(inclusiv dumneata),dar mai ales celor care chiar stiu cu albinele (nea Gica ,nea Janese ,Andrei Calinescu s.a.).Am deschis acest topic nu ca sa-mi etalez muschii (pe care nu ii am),ci ca sa cer sfaturi.Le-am primit si voi tine cont de ele!!!Tu faci cum vrei ,dar ,"ulciorul nu merge de multe ori la apa".RESPECT!!!
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Albine foarte agresive dupa preluarea de albine...bezmet

Mesajde gica » 22 Sep 2011, 17:51

gica scrie:Acum sa revin,la unificarea aia era bine daca ii stimulai putin pe amandoi,le dadeai ceva bete si apoi puteai sa faci unirea cu ziarul dupa ce scoteai ramele cu puiet din bezmetic.Era mai simplu.
Tine-o minte ca ai nevoie de ea la anu. :lol: :lol: :lol:

Las-o cu multumirile ca aici cu tinerea de minte am zis-o in gluma.Sincer,nu-ti doresc.
Avatar utilizator
gica
 
Mesaje: 1146
Membru din: 22 Feb 2011, 21:11
Localitate: Bumbesti Jiu (Sadu) -Gorj

Re: Albine foarte agresive dupa preluarea de albine...bezmet

Mesajde dorindafi » 22 Sep 2011, 20:21

paul scrie:Aveti dreptate ,timpul le rezolva pe toate !!!Mai vedem in primavara.Va multumesc frumos tuturor !!!P.S.Dorindafi.La noi in Moldova este o vorba :"la barza chioara Dumnezeu ii face cuib".Eu sunt in situatia berzei chioare.Daca am facut asa cum am facut ,si ,daca ai facut asa cum ai facut si nu s-a intamplat nimic rau , asta nu inseamna ca asa trebuie sa procedam mereu.Sunt recunoscator tuturor care au avut bunavointa sa-si dea cu parerea asupra problemei ridicate de mine(inclusiv dumneata),dar mai ales celor care chiar stiu cu albinele (nea Gica ,nea Janese ,Andrei Calinescu s.a.).Am deschis acest topic nu ca sa-mi etalez muschii (pe care nu ii am),ci ca sa cer sfaturi.Le-am primit si voi tine cont de ele!!!Tu faci cum vrei ,dar ,"ulciorul nu merge de multe ori la apa".RESPECT!!!

:mrgreen: multa stima colega ;)
Avatar utilizator
dorindafi
 
Mesaje: 1560
Membru din: 08 Apr 2011, 20:29
Localitate: novaci-gorj 0763650092

Anterior

Înapoi la INTRETINEREA ALBINELOR



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 39 vizitatori