Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

public

Mesajde Ioan Guist » 22 Ian 2012, 19:42

La subiectul Desinfectie, am fost luat de val.
Indiferent de mersul dialogului sau al subiectului respectiv, nu trebuia sa fiu ironic sau sa jicnesc.
Gestul meu nu urmareste nimic.Nu astept raspuns sau indreptarea cuiva.
Decat indreptarea mea.

Asa ca : Rog pe colegul Mibu sa ma ierte pentru iesirile mele.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: public

Mesajde janese » 22 Ian 2012, 21:07

Ioan Guist scrie:La subiectul Desinfectie, am fost luat de val.
Indiferent de mersul dialogului sau al subiectului respectiv, nu trebuia sa fiu ironic sau sa jicnesc.
Gestul meu nu urmareste nimic.Nu astept raspuns sau indreptarea cuiva.
Decat indreptarea mea.

Asa ca : Rog pe colegul Mibu sa ma ierte pentru iesirile mele.

:lol: :lol: si mai roaga-te ca la vehicularea de rame ce o ai in ,,ferma"" si intalnirile din pastoral cu fel si fel de stupine... sa nu te plesneasca vreo infectie...ca atunci sa vezi cum sufli si-n iaurt!!!.....oricum corect era sa zici,,eu nu dezinfectez"" nu sa combati vehement igienizarea cutiilor!!!faci un mare deserviciu incepatorilor!!!
Avatar utilizator
janese
 
Mesaje: 1817
Membru din: 08 Apr 2011, 12:03
Localitate: Dambovita, Razvad

Re: public

Mesajde Ioan Guist » 22 Ian 2012, 21:13

Ce are rama cu prefectura ba?
Io acilea ma ... dau cu capu de pamant si-mi pun tarana'n mecla ca am cazut in jos la vocabular pe un subiect.

Priintipiile de acolo le sustin 100 %
Si daca mai ai ceva de spus , scrie acolo nu acilea.Ca ma faci sa mai deschid un subiect de asta public cu dedicatie pt. tine.
Hai ca si asa sunt nervos pe tine.Auzi....nu mo sunat nici-un mogul de moderator.Stai numa ca ne vedem la vara la Baicoi.Sa vezi ce te sun.!! Pana=t suna apa'n cap.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: public

Mesajde mibu » 22 Ian 2012, 23:22

Ioan Guist scrie:La subiectul Desinfectie, am fost luat de val.
Indiferent de mersul dialogului sau al subiectului respectiv, nu trebuia sa fiu ironic sau sa jicnesc.
Gestul meu nu urmareste nimic.Nu astept raspuns sau indreptarea cuiva.
Decat indreptarea mea.

Asa ca : Rog pe colegul Mibu sa ma ierte pentru iesirile mele.


Dumnezeu a hotarit ca familia mea sa treaca o perioada foarte grea ! Unii o numesc incercare !
Noi nu avem menirea sa gindim macar ce se intimpla ,sau de ce ! Trecem pe acest drum si atit !
Am fost impresionat atunci cind am primit mesaje de compasiune si de incurajare !
Intre cei care m-au incurajat ,vad ca si ioan guist este alaturi de mine ,ma mir, dar si mai tare ma bucur ! Am mai si plins ,si am facut bine pentru ca m-am mai eliberat !
Apoi Dumnezeu l-a chemat pe gica ! Am plins cu totii !(aveam o intelegere cu el pina in sarbatori si a respectat-o)
Incerc sa fiu tare in continuare si intr-o zi ,deschid si intru pe forum ca sa mai alung gindurile rele ,sa mai gasesc ceva care sa-mi dea mai multa incredere si in loc de liniste gasesc jigniri si cuvinte grele !
Am ramas stupefiat deoarece autorul era unul dintre cei pe care ii credeam ca sunt alaturi sufleteste !
Am vrut sa-i raspund in acelasi mod dar nu ma prea ajuta caracterul !
Calea pe care am ales-o cred ca a fost mai buna !
Ioan guist : apreciez gestul tau din urma ,iar in ceea ce priveste iertarea ,la fel ca si acuzarea ,nu ne apartine noua muritorilor !
Vreau totusi ,ca acum pot , sa-ti spun ca miinile care au facut operatia sotiei au fost cu harul lui Dumnezeu ,asa cum mi-ai dorit tu inainte de operatie !
Cred ca daca putem trece peste lucrurile marunte , putem face multe lucruri bune !
DEPINDE DE NOI !
BLÎND DAR SIGUR !
Avatar utilizator
mibu
 
Mesaje: 454
Membru din: 02 Oct 2011, 19:32
Localitate: Tirgoviste

Re: public

Mesajde paul » 22 Ian 2012, 23:35

mibu scrie:

Ioan guist : apreciez gestul tau din urma ,iar in ceea ce priveste iertarea ,la fel ca si acuzarea ,nu ne apartine noua muritorilor !

Rog ambii colegi sa ma ierte pentru interventie !
D-le Mibu ... " si ne iarta noua greselile noastre
PRECUM SI NOI ... IERTAM ... GRESITILOR NOSTRI !"
Iertarea este pentru noi dar ... si de la noi !
Va rog sa ma iertati !
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: public

Mesajde mibu » 22 Ian 2012, 23:41

Multumesc petru tot !
Caracterul te ajuta !
BLÎND DAR SIGUR !
Avatar utilizator
mibu
 
Mesaje: 454
Membru din: 02 Oct 2011, 19:32
Localitate: Tirgoviste

Re: public

Mesajde modigliani » 14 Feb 2012, 23:20

mibu scrie:Dumnezeu a hotarit ca familia mea sa treaca o perioada foarte grea ! Unii o numesc incercare !

Ti-ai trecut INCERCAREA ??? V-ati trecut-o ?
M-as bucura mult ....... Sincer !
Doamne ajuta !

Toate cele bune si multa sanatate !
modigliani
 


Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


cron