Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde iunicu » 02 Sep 2012, 22:59

iunicu scrie:Poimaine la ora asta va pupati din nou. :lol:


Se pare ca am grasit calculele cu 48 de ore!
Odihneste-te in pace Gica!
Odihneste-te in pace Kamy!
Avatar utilizator
iunicu
 
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Oct 2011, 12:59
Localitate: Silistea Snagovului(IF) 38 ani

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde modigliani » 03 Sep 2012, 07:28

iunicu scrie:
iunicu scrie:Poimaine la ora asta va pupati din nou. :lol:


Se pare ca am grasit calculele cu 48 de ore!

Asta e. N-ai nicio vina. De data asta ecuatia prevedea mult mai multi factori si derivate, zecimale si sinusoidale, radicali si alte alea ..... . Una peste alta ..... nu te-ai inselat! Ca , .... ia fii atent acilea , ...... ce voiam sa-t' spui ? Una si cu una "face" doua ! ..... Ma-ntelegi?


Mircea_63 scrie:Nu ma pot "desfasura", ca nu-s acasa, dar...Modi, ma bucur ca esti asa cum am sperat! Suna patetic, asta e, dar am crezut in tine si ma bucur ca nu m-am inselat.

Pai ..... traiasca-ti Froid ala de-l cari cu tine pe "piste" tot ! ;)
modigliani
 

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde Mircea_63 » 03 Sep 2012, 07:40

Mah...Froid asta e o gluma pe langa ce zice Carl Gustav Jung: "Gasiti-mi macar un singur om normal si eu il voi vindeca" :lol:
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde mircea » 03 Sep 2012, 08:15

Eu v-am spus....sunteti cu capul amandoi.
Pana una alta, totul a mers prea departe . Sima a injurat de mama partenerul de dialog .
Tu Pictore, bagi batul prin gard permanent (glumele se fac cu aia de le inteleg), de musca asta in stanga si in dreapta, ca turbatu`.
Amandoi sunteti vinovati de situatie, in egala masura si mai bine v-ati gandi inainte de a reveni (Sima) , sau de a scrie ceva (tu) .

Daca este sa aleg intre voi si forum in ansamblu , sa fiti convinsi ca aleg FORUMUL .
Ganditi bine inainte de a face ceva, sa nu avem discutii dupa aia.
Nu stricam o comunitate performanta, nu aruncam la gunoi munca unor oameni, pentru ca sunteti voi "coiosi".
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde mircea » 03 Sep 2012, 08:34

paul scrie:... eu m-am impacat cu Sima pe ... MP :!: Are dreptate Modi ,neuronu' buclucas si Tom degetelu' il saboteaza :!: In rest ... ii OM BUN !!! Si ... REGRETA !!! Numa' una-ti spun de pe MP ... " Bai Paulica tu mi-ai facut-o , EU AM SCRANTIT-O " !!! :idea:
... sa nu care cumva sa-mi platesti biletul numai dus spre Oinacu ca ... n-am bani de intors ! Si-s tocmai de unde se agata harta-n cui ! :P

Paul, valabil si pentru dumneata ce-am scris mai sus .
De ce nu puneti voi mana de la mana si sa mergeti la Oinacu ?
Apoi toti trei faceti o poza cu un afis in mana . Pe afis sa scrie "NE-AM REVENIT !"...Nu , am revenit.
Ca de "Vom fi iarasi ce-am fost, si mai mult decat atat !", suntem "mancati"...
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde modigliani » 03 Sep 2012, 09:28

mircea scrie:Eu v-am spus....sunteti cu capul amandoi.
Pana una alta, totul a mers prea departe . Sima a injurat de mama partenerul de dialog .
Tu Pictore, bagi batul prin gard permanent (glumele se fac cu aia de le inteleg), de musca asta in stanga si in dreapta, ca turbatu`.
Amandoi sunteti vinovati de situatie, in egala masura si mai bine v-ati gandi inainte de a reveni (Sima) , sau de a scrie ceva (tu) .

Daca este sa aleg intre voi si forum in ansamblu , sa fiti convinsi ca aleg FORUMUL .
Ganditi bine inainte de a face ceva, sa nu avem discutii dupa aia.
Nu stricam o comunitate performanta, nu aruncam la gunoi munca unor oameni, pentru ca sunteti voi "coiosi".


Acum am sa postez extrem de serios :

Nu-i nevoie sa ma mai gandesc , cel putin in ceea ce ma priveste . Am luat o decizie , am tras niste concluzii , imi asum greselile , si cu asta-basta . Mai mult decat ce scriu acum .... ce sa fac ?

Azi dimineata am vorbit cu Sima pret de fo 40 minute . Predilect am discutat despre eventuala sa intoarcere si despre regulile de coabitare dintre noi cat si cu ceilalti colegi de forum . Si ..... despre apicultura ! Pentru ca - repet - Sima-mi da o familie de albine ( care , evident , se va numi "familia Sima" , si cand spun asta nu-i macar un gram de misto in spatele spuselor ) si gasesc absolut firesc sa le fie "supraveghetor de la distanta" . Fireste , asta se va putea face si telefonic , dar gasesc la fel de firesc sa se poarte sub privirile celor ce-au asistat la "balamucul" dintre noi pret de-atatea luni de zile , eventual si cu interventii din partea acestora . Pan-la urma eu si Sima avem telefoanele unul altuia datorita acestui forum , nu ???

Nici eu si nici Sima nu ne consideram "coiosi" . Suntem simpli oameni nascuti din mame . In vremuri nasoale , cu nervii-ntinsi la maxim , stresati peste poate , si gata sa explodam de la cea mai mica scanteie . Cand spun scanteie evoc cu tristete si ultimele pagini ale acestui topic , pagini in care mai multi si-au iesit din fire . Evident , nu asta a fost scopul topicului , mai ales in sectiunea asta .

Dintre toti forumistii doar cativa au reusit sa ma "cunoasca" , sa inteleaga ceea ce eu numesc umor , sa vada pe Pictoru' in spatele postarilor . Ei bine , altii n-au reusit . Printre astia candva s-a numarat si Marian . Acum , dupa multe telefoane , sfrasind cu cel de azi dimineata , imi place sa cred ca a cam inteles si el "cu ce se mananca pictoricismele" .

Repet , la stilul meu n-am sa renunt vreodata pentru niciun forum . Oscilez intre mistouri ( dar care-au in spate destul de mult serios ) , muzica , povestiri , interventii serioase ( si insist , asta este una dintre cele mai serioase interventii pe care-am facut-o vreodata ..... ori pe unde ! ), etc . Asta-s eu ! Cateodata , ca si-n cazul de fata , ma ia valu' ! N-am nimic special , nu-s cu nimic deosebit de oricare altu' . Odata "urcat pe val" realizez si ma dau jos incet-incet ....... Totodata , aflandu-ma aici ( nu mai conteaza datorita carei conjuncturi sau la a cui invitatie ) , gasesc de datoria mea sa ating un nivel la care - nu neaparat sa particip in discutii - dar sa pun intrebari la care atati colegi imi vor raspunde sincer , odata cu Sima , fireste ! sa se justifice , in sfarsit , apartenenta mea la aceasta comunitate .

...........................................................

Consider - si iarasi spun asta extrem de serios - ca-i dreptul lui Marian la 15 minute in care sa poata interveni sa-si spuna la randul lui parerea vis-a-vis de ultimele evenimente . Daca vrea si insista sa ramana banat , exclus din aceasta comunitate , este dreptul sau , dar mie-mi va parea extrem de rau si voi avea mereu niscaiva scrupule . ..... Am generat , poate , nu doar un val . ..... Ci un adevarat Tsunami ! Parerile de rau exista , dar sunt tardive ......

Una peste alta ..... personal il vreau aici . Si nu ma intelegeti gresit , nu doar pentru glumele mele ( la care n-am sa renunt , dar am sa le slabesc "intensitatea'' ) , ci pentru apicultorul din el .

Cu speranta sincera ca m-am facut inteles atat de catre "staff-ul" superior cat si de catre colegii de forum , ..... astept "sentinta" .
In situatia uneia favorabila , ...... multumesc anticipat !

...........................................................

p.s. Bai , ma duc acuma sa-mi deretic stupii ! V-am spus c-am doi , femela si mascul . Iau masculu' , care , dracu' sa-l ia , e sterp , si-l pregatesc intens pentru "familia Sima" . Revin din timp in timp cu poze ! ;)
modigliani
 

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde modigliani » 03 Sep 2012, 09:36

Mircea_63 scrie:Mah...Froid asta e o gluma pe langa ce zice Carl Gustav Jung: "Gasiti-mi macar un singur om normal si eu il voi vindeca" :lol:

" Smecher " Jung asta al tau , sa mor io ! ..... Cand o fi , vreodata , il iei si pe el in Delta ? Nu de alta , da'-i dam " play " si ..... noi doar ascultam c-o bere-n fata !
Stai linistit , ca nu-l pun la treaba ..... La mine n-are ce "vindeca" . .......
modigliani
 

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde modigliani » 03 Sep 2012, 12:54

Mircea_63 scrie: Vei intreba: de ce nu-i spun nimic lui Modi!?
Simplu! E acelasi din prima zi de cand a intrat pe forum. Asta e stilul si felul lui. E nebunul vesel si simpatic din curtea scolii, care e...inofensiv.
Daca tu ai sti ce tristete se ascunde in spatele acestei veselii, i-ai plange de mila.


Mircea , multumesc !



( pan-la urma ai vazut filmu' ? )

modigliani
 

Pledoarie pentru Sima!

Mesajde Mircea_63 » 03 Sep 2012, 14:44

Mare Sef,
te invit sa fumam pipa pacii, sa stam cum om sta, dar sa judecam drept.

Nu stricam o comunitate performanta, nu aruncam la gunoi munca unor oameni, pentru ca sunteti voi "coiosi".

Ai dreptate! Da`uite, sa-ti povestesc o intamplare pe care cu totii am trait-o:
Se iau doi la harţă. Lume in jurul lor, galerie, incurajari "Dă-i! Trage-i-o, nu te lăsa." Poate ăştia nici nu se încăieraseră la modul foarte serios, dar întărîtările de pe margine au dus la dezastru.
Nu suntem noi oare precum o comunitate ce condamna curvele, dar ele nu ar exista daca n-am fi clientii lor? :lol:

Unde mai pui că "spectacolul" a plăcut! Pun pariu ca a crescut "ratingul".
Cat priveste stuparitul, nicio pierdere de imagine caci "meciul" era in zona verde, cum ar veni: in spatele casei.
E forumul lu` matale, da` sa stii ca Sima si Modi au fost sarea si piperul. Sima, stupar priceput si saritor, Modi, pata de culoare care da forumului un farmec aparte. Cred ca ne-ar lipsi amandoi.

Ca sunt "coiosi"? Care din noi nu este? Un om care n-are sange in instalatie nu se prea apropie de albine ca inteapa.

Ti-a placut Rocky? Mie da! Chit ca a sters ala pe jos cu el, cu ultimele puteri, dar tot a ripostat. Chiar asta a dispretuit multa lume la Bute. Ca n-a dat inapoi. Ei bine, Sima a fost Rocky de data asta. Nu s-a lasat!
E de admirat baiatul asta! In film il admiri pe Rocky si cand dai de el in viata ii intorci spatele? Stim cu totii ca e baiat bun. Daca asta o spune chiar Modi, de la care te-ai astepta sa-l ponegresca, inseamna ca asa e.

Despre Modi...stim cu totii ca ii place sa se joace si joaca lui de fapt ne place. E la fel de nevinovat ca un copil ce smulge aripile unei muste sau ridica uneori fusta fetitelor.

Mare Sef, era mai frumos inainte. Sta in puterea ta sa faci sa fie din nou frumos. Baietii s-au impacat si asta nu e de ici de colo. Butonul de stergere e la tine! Sterge chestiile de care ar putea rade dusmanii si hai sa fim pe mai departe o familie fericita. La urma urmei a fost o copilarie si pe copii trebuie sa-i iertam.
Fii tu mai bun ca ei!
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde paul » 03 Sep 2012, 17:24

mircea scrie:Ca de "Vom fi iarasi ce-am fost, si mai mult decat atat !", suntem "mancati"...

Mare Sef ... pai cam asta-i cuiul lui Pepelea ... ;)
Eventual , pot garanta pentru mine ... Pentru restul ... Pot sa-ti promit ca nu-l mai provoc in nici un fel ! Nu pot sa-ti promit ca daca altcineva o sa posteze ceva ... "nepotrivit" ... nu o sa riposteze ! :(
Eu stiu ca tu stii ca "vom fi iarasi .............", e o chestie de timp ! Istoria se repeta ... negresit ! Acum depinde de fiecare cum gestioneaza ... crizele !
Demersul meu a vrut sa scoata in evidenta faptul ca Marian regreta incidentul !!! Si ... nu-i putin lucru ... Prin prisma asta sugeram ... o noua sansa !!! Atat !
Asta-i pozitia mea !
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde augustin » 03 Sep 2012, 17:28

Iar eu sunt gata sa retrag tot ce-am scris si sa-mi cer si scuzele de rigoare.
Am cedat impulsului de moment, am persistat in asta si am exagerat in mod grosolan. Si n-a fost corect.
Traieste fiecare clipa ca si cand ar fi ultima. E doar o chestiune de timp pana cand vei avea dreptate.
Avatar utilizator
augustin
 
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2012, 12:32
Localitate: Tirgu jiu, Gorj

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde modigliani » 03 Sep 2012, 21:08

augustin scrie:Iar eu sunt gata sa retrag tot ce-am scris si sa-mi cer si scuzele de rigoare.
Am cedat impulsului de moment, am persistat in asta si am exagerat in mod grosolan. Si n-a fost corect.

Superb ! Mersi Augustine !!! Dai dovada de traditia unui anume spirit . ...... Si nu-i putin . Felicitari !
modigliani
 

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde LUCIAN AVRAM » 03 Sep 2012, 21:51

pentru ca sunteti voi "coiosi".




:oops: :o ............................................................................................................. :lol:
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde iunicu » 03 Sep 2012, 23:42

Hai mai nenea administratore! Si mie imi e dor de Sima asa slobod de gura(degete) si artagos cum e el. Nu m-am suparat deloc pe vorbele lui si ca atare nu am dat frau liber impulsului de a-i scrie spurcat. Ca apicultor are de dat lectii multor useri de aici, inclusiv mie. Ca om este ca oricare dintre noi, cu slabiciunile si punctele lui forte.
Si eu te rog din postura de participant la conflict, sa mai pasuiesti inca o data pe Sima al nostru, macar de dragu celor care pledeaza daca nu de dragul impricinuitului.
Hai bre Sima! Ce nu intelegi? Scrie dracu odata emailu' ala si vino inapoi!
Odihneste-te in pace Gica!
Odihneste-te in pace Kamy!
Avatar utilizator
iunicu
 
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Oct 2011, 12:59
Localitate: Silistea Snagovului(IF) 38 ani

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde augustin » 04 Sep 2012, 01:07

Hai, nea Mariane, las-o dracu, ca nimeni nu-i sfant.
Traieste fiecare clipa ca si cand ar fi ultima. E doar o chestiune de timp pana cand vei avea dreptate.
Avatar utilizator
augustin
 
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2012, 12:32
Localitate: Tirgu jiu, Gorj

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde modigliani » 04 Sep 2012, 18:32

iunicu scrie: Scrie dracu odata emailu' ala si vino inapoi!


Cu toata abnegatia si bunavointa m-am bagat la mijloc !!!
Mare Capetenie asteapta mail-ul de la Marian , Marian sustine ca l-a trimis , la Mare Sef n-a ajuns , Marian se mira ca "de ce? " , samd ...... Telefonu-mi fierbe , mi se scurge printre degete ..... Nu reusesc sa-i pun "cap-la-cap" !

In preliminariile sentintei va anunt ca Marian isi doreste cu tarie sa dea acel mail , Mare Sef il asteapta cu interes ridicat ....... In functie de ce anume se va scrie-n mail si de ce anume se va decide la final , ....... la seara acestei zile , probabil , il vom avea ..... sau nu pe Sima printre noi ! ...... ( Ahhhhhh , am nevoie de-un Popa Prostu in aceste momente de grea incercare !!! )

Eu preventiv mi-am luat ..... si sampanie si "verde de paris" !!!!!
modigliani
 

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori