Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde Crisan Dorel » 01 Sep 2012, 21:31

Nu vreau sa va jignesc, dar va contraziceti !
TRANCE-FORMATION
Crisan Dorel
 
Mesaje: 428
Membru din: 13 Noi 2011, 17:49
Localitate: Cluj

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde mircea » 01 Sep 2012, 21:40

Nici eu nu vreau sa jignesc pe nimeni, probabil ati fost neatent.
mircea scrie:
marian sima scrie:.................doresc sa fiu banat definitiv si irevocabil , dar irevocabil ca altfel intru in cartea recordurilor cu ridicari de banari permanente

Ok , Mariane (daca imi permiti o adresare directa), o sa fie cum doresti.
Nu tinem pe nimeni cu forta pe aici. Puteai foarte simplu sa nu mai scrii si era acelasi lucru.
Dar tu ai vrut sa faci valuri, lovind in unul sau altul fara discernamant.
Au fost ceva ani in care ai folosit in loc de tasta, ciomagul , dar asta nu inseamna ca nu poti fi si altfel.
Daca vreodata vei dori sa revii (sper cu sentimente mai bune si cu mai mult calm), poti sa-mi dai un mesaj pe mail si se rezolva.

Sanatate !

Maine seara iti indeplinesc dorinta .
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde augustin » 01 Sep 2012, 21:44

Oinacu, ha'! Deci, stiu unde sa dau la cap anul asta!
Traieste fiecare clipa ca si cand ar fi ultima. E doar o chestiune de timp pana cand vei avea dreptate.
Avatar utilizator
augustin
 
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2012, 12:32
Localitate: Tirgu jiu, Gorj

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde modigliani » 02 Sep 2012, 20:39

BAAAAAAI ! ( o sa fiu sanctionat acum pentru ce scriu ! ) , ...... In PLM , a luat-o razna rau de tot topicul asta !!!

Pai , mai nene , io nu asta am vrut de la acest topic ! Am vrut glume , haioseli , poante , alea alea !

Mare Sef , te-am inteles , lu' Sima i s-a pus pata si-a "dezertat" de buna voie . L-ai trecut "in rezerva". Nene , io stiu ca dezertarea se penalizeaza cu BD-eu . Da' acilea nu e bine . Nu insist , sa nu te "inervez" , mai ales c-ai zis ca cine mai incearca sa-l aduca indarat si-o ia !

Da' atata-ti spun , si-s mai on-topic decat tot ce s-a scris in ultimele 3 pagini , cat am fost io plecat pe "garla":

Realitatea este ca dintre mine si Sima , pe un forum de Apicultura , mult mai justificata si pertinenta este prezenta sa ! PUNCT ! Io pan-la acest moment nu-s decat un "entertainer" care ....... , sanchi , ....... scrie misto si face glume ( bune sau proaste , depinde de interpret , depinde daca le citeste un Mircea 63 , Paul , Augustin , sau Valjean - de exemplu , sau unu' ca Valter sau Tei Bleumarin cu suave si "mititele" nuante de galben icterian . De la Vaslui ..... ) . Dar oricat m-as stradui , oricat as incerca sa dau ce-am io mai bun , tematica forumului il aseaza neconditionat pe Sima-n fata mea .

Cu toate aiurelile lui , cu toate "discursurile" lui abramburite si alambicate , , daca ar mai lasa nitel din "goarna" la subiectele tensionate , Sima este un OM care are ceva de spus p-acilea . Ca , .... ia fii atent acilea , ce voiam sa-t' spui , ...... el baiat rau nu "ie" ! Are gura rea , si-atat .

Conform subiectului impus de topic , in speranta ca ultimele trei pagini vor fi facute sa se piarda-n praful amintirilor urate , ...... Release the beast !

Usureaza-ma , te rog , de scrupulele ce - sincer - ma apasa ! Sima si-a luat-o fatal in acest topic . In topicul pe care l-am initiat . Da-i "verde" si lasa-l pe el sa decida daca mai vrea sa "scrijeleasca" p-acilea .
In mare masura s-a creat o conjunctura nefavorabila acestuia intocmai datorita mie . Stiu asta , mi-o asum , si nu dorm tocmai linistit . Asa cum spunea Mircea 63 , glumele mele erau injurii pentru Sima , si "vitavercea" .

Hai , te rog mult , va rog mult , sa fim concilianti cu totii ! S-o luam de la zero ( stiu ca voi aveti "state" vechi cu Sima ) . Dar mi-a zis ca-mi da o familie cu care sa m-apuc de stuparit ! Pai....... , pielea mea ,....... daca nu-l am prin preajma sa ma si sfatuiasca ce le fac cand s-or pune "cu fata la perete" ..... io turbez de grija lor ! M-asez in c*r si-ncep sa plang !

Io cu Sima ne-am promis ca ne vedem curand . I-am promis ca-l iau in brate , mi-a promis ca ma pupa ! Ce-ar fi s-o facem aici , in acest topic , in aceasta sectiune ....... TOTI CU TOTI ??????? Da-o dracu' , e cu "STRANGERI DE MANA" , alea-alea !
modigliani
 

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde iunicu » 02 Sep 2012, 21:26

Nu-ti ajunge bre o mana beteaga? Vrei sa te si intalnesti cu el? Pai nu auzi ca o sa te caute?
:lol:
Nu v-am zis eu ca voi nu puteti nici impreuna, nici separati?
Odihneste-te in pace Gica!
Odihneste-te in pace Kamy!
Avatar utilizator
iunicu
 
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Oct 2011, 12:59
Localitate: Silistea Snagovului(IF) 38 ani

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde modigliani » 02 Sep 2012, 21:41

iunicu scrie:Nu-ti ajunge bre o mana beteaga? Vrei sa te si intalnesti cu el? Pai nu auzi ca o sa te caute?
:lol:


Bai , n-auzi , io-ti dau numaru' lui ( fireste , cu acordul lui din-nainte ) si suna-l . Ai sa schimbi macazu' "instant" . Sima n-ar strivi o musca ..........
Lasa ce-a zis . ...... V-am spus , e tare-n gura ! Da-i un suflet mare . Daca pana azi doar banuiam , de azi mi-e "soto" !

Fratioare , io-ncepusem sa-i explic in primavara lu' Puiu' , pe Arges , la km 36 , in timp ce aruncam dupa salau :

- Puiule , daca lu' Sima-i cazi in poarta .... te baga-n casa , iti pune masa , te culca-n asternut apretat ....... fara sa-l intereseze cum te cheama ! Io asta simt in legatura cu el ........ ( Puiu-ti poate confirma ce zic aici ! De fapt a si facut-o ! )

Iunicule , ...... forumurile astea-s bune ! Da' la o adica io ma p*s pe ele ! Mi-e-mi trebe , nene , ...... OMUL DIN SPATELE CONTULUI !!!!!! Asa am fost mereu , asta am cautat mereu pe forumuri . ( ca si-asa "era" cate unii de faceau bube pe inima ca cica ce caut io p-acilea , p'-intre voi ...... Iaca , aia caut ! Da' la ei nu gasesc , baga- mi-as io ! ) !

Marian e "o mina de aur" ! Da' se lasa greu "exploatat" ( de n-ar fi asa , unde-i provocarea ????? ) ! E nevoie , nene , de echipament heavy-duty , d-ala de wolfram !
modigliani
 

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde paul » 02 Sep 2012, 21:46

Mare Sef ... eu m-am impacat cu Sima pe ... MP :!: Are dreptate Modi ,neuronu' buclucas si Tom degetelu' il saboteaza :!: In rest ... ii OM BUN !!! Si ... REGRETA !!! Numa' una-ti spun de pe MP ... " Bai Paulica tu mi-ai facut-o , EU AM SCRANTIT-O " !!! :idea:
Mare Sef ... sa nu care cumva sa-mi platesti biletul numai dus spre Oinacu ca ... n-am bani de intors ! Si-s tocmai de unde se agata harta-n cui ! :P
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde modigliani » 02 Sep 2012, 21:54

paul scrie:Mare Sef ... sa nu care cumva sa-mi platesti biletul numai dus spre Oinacu ca ... n-am bani de intors ! Si-s tocmai de unde se agata harta-n cui ! :P


Termina , mah ! Stai linistit ! Te iau io "de suflet" , te preumblu pe Dunare pana ti-o veni "albastru de metil" , te trimit acasa prin Fan Curier ! Numa'-numa' te-oi vedea io pe tine venit din Bucovina .......... "tomna" la Oinacu !

Daca ploua ...... mergem la Marean ! Puin pariu ca ne baga-n casa si pune de-o mamaliga ! :lol:
modigliani
 

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde LUCIAN AVRAM » 02 Sep 2012, 21:56

modigliani scrie:
paul scrie:Mare Sef ... sa nu care cumva sa-mi platesti biletul numai dus spre Oinacu ca ... n-am bani de intors ! Si-s tocmai de unde se agata harta-n cui ! :P


Stai , mah , linistit ! Te iau io "de suflet" , te preumblu pe Dunare pana ti-o veni "albastru de metil" , te trimit acasa prin Fan Curier ! Numa'-numa' te-oi vedea io pe tine venit din Bucovina .......... "tomna" la Oinacu !

Daca ploua ...... mergem la Marean ! Puin pariu ca ne baga-n casa si pune de-o mamaliga ! :lol:




poate va baga-n ........................................beci
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde paul » 02 Sep 2012, 21:57

modigliani scrie:
Daca ploua ...... mergem la Marean ! Puin pariu ca ne baga-n casa si pune de-o mamaliga ! :lol:

Dupa ce inainte ma baga pe mine cu capul in butoiul de apipix !!! :lol: :lol: :lol:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde modigliani » 02 Sep 2012, 22:00

LUCIAN AVRAM scrie:
modigliani scrie:
paul scrie:Mare Sef ... sa nu care cumva sa-mi platesti biletul numai dus spre Oinacu ca ... n-am bani de intors ! Si-s tocmai de unde se agata harta-n cui ! :P


Stai , mah , linistit ! Te iau io "de suflet" , te preumblu pe Dunare pana ti-o veni "albastru de metil" , te trimit acasa prin Fan Curier ! Numa'-numa' te-oi vedea io pe tine venit din Bucovina .......... "tomna" la Oinacu !

Daca ploua ...... mergem la Marean ! Puin pariu ca ne baga-n casa si pune de-o mamaliga ! :lol:




poate va baga-n ........................................beci


Bai , n-auzi , ...... ia fii atent acilea , ....... ce-am vrut sa-t' spui ? ....... Unde nu da Dumnezu sa ma vad io cu Paul ...... "fo" data-n beci la Sima , la Oinacu ?????? Sa dea dracii de nu-i bem toate alea pana dimineata !

Ia zii Paule , ..... gresesc ???

Noroc , fratioare , sa traiesti ! ;)

.................................

p.s. Paule , io apipix nu beau ! Din principiu ! Nu de alta , da' nu beau chestii de nu stiu ce sunt ! N-ai decat sa bei la apipix pana ti-o veni rau ! Io beau ce-o avea Sima altceva prin beci , ca precis are ...... una-alta !
Ultima oară modificat de modigliani pe 02 Sep 2012, 22:03, modificat 1 dată în total.
modigliani
 

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde mircea » 02 Sep 2012, 22:01

Pictore, voi sunteti cu capul ? Adica tu si cu Sima.
Ce credeti ca faceti din forumul asta ? Circ ?

Sima nu a fost banat pentru ca am vrut eu sau altcineva, ci pentru ca asa a cerut el. Insistent.
Nu i-am spus eu ca se poate intoarce cand vrea, numai sa ma anunte prin mail ?
Sa-mi dea mail si se rezolva. Sima a plecat la cererea lui, si revine tot la cererea lui.


Daca era sa-l banam noi, nu era singurul banat.
Indiferent daca revine sau nu, daca se mai repeta situatia cel putin neplacuta, in care voi doi ati pus acest forum, il parasiti in secunda zero.
Sa fiti siguri de asta .
Ca tu esti rau de gura, sau Sima o da in SF-uri....nu ma intereseaza.
Pe mine ma intereseaza ca forumul sa-si pastreze tinuta impecabila pe care o are de ani de zile.
Atat !
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde modigliani » 02 Sep 2012, 22:08

mircea scrie:Pictore, voi sunteti cu capul ? Adica tu si cu Sima.

Categoric !!!

mircea scrie:Indiferent daca revine sau nu, daca se mai repeta situatia cel putin neplacuta, in care voi doi ati pus acest forum, il parasiti in secunda zero.

Imi asum asta cu toata responsabilitatea !!!!!!!!!!! Atat in numele meu cat si-n numele prieteniei mele cu el ! N-auzi ca-mi da o familie ??? Pe primul meu stup va scrie "familia Sima ! " . Nu spun ASTA LA MISTO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mircea scrie:Ca tu esti rau de gura, sau Sima o da in SF-uri....nu ma intereseaza.
Pe mine ma intereseaza ca forumul sa-si pastreze tinuta impecabila pe care o are de ani de zile.
Atat !

Uite , vorbesc io maine cu el si cadem "la pace" . Facem ce facem si lasam forumu' sa-si vada de-ale lui . ......... Da' pot in topicu' asta sa mai fac nitel misto din cand in cand ??? :oops: :oops: :oops:
Hai , te rog , am voie ? Fara sa exagerez , fara sa bat campii mult prea tare . Numa' nitel ,asa , ...... " de vara" !
modigliani
 

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde paul » 02 Sep 2012, 22:16

modigliani scrie:
LUCIAN AVRAM scrie:
modigliani scrie:
paul scrie:Mare Sef ... sa nu care cumva sa-mi platesti biletul numai dus spre Oinacu ca ... n-am bani de intors ! Si-s tocmai de unde se agata harta-n cui !


Stai , mah , linistit ! Te iau io "de suflet" , te preumblu pe Dunare pana ti-o veni "albastru de metil" , te trimit acasa prin Fan Curier ! Numa'-numa' te-oi vedea io pe tine venit din Bucovina .......... "tomna" la Oinacu !

Daca ploua ...... mergem la Marean ! Puin pariu ca ne baga-n casa si pune de-o mamaliga !




Bai , n-auzi , ...... ia fii atent acilea , ....... ce-am vrut sa-t' spui ? ....... Unde nu da Dumnezu sa ma vad io cu Paul ...... "fo" data-n beci la Sima , la Oinacu ?????? Sa dea dracii de nu-i bem toate alea pana dimineata !

Ia zii Paule , ..... gresesc ???

Noroc , fratioare , sa traiesti !

.................................

Mah are dreptate "administratoru" ca ... esti cu capul :lol:
Ce :evil: mah ??? Ti-a explicat Marian de atatea ori cu subiect si predicat ca el nu are decat ... FA :oops: Fereasca Dumnezeu sa se adevereasca vorba lui LA ca bem zeama de varza de ne trezim si din betiile urmatorilor 30 de ani :lol:
MARE SEF ... ESTI MARE :!:
Mariane ... baga mailu' !!!
P.S. Deja un peisaj sinistru mi se invartea in fata ochilor ... O IARNA FARA MARIAN !!! Cosmar ...
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde modigliani » 02 Sep 2012, 22:28

paul scrie:Mariane ... baga mailu' !!!
Termina , mah , cu d-astea ! Abia am "spalat nitel rufele " p-acilea !

paul scrie:P.S. Deja un peisaj sinistru mi se invartea in fata ochilor ... O IARNA FARA MARIAN !!! Cosmar ...

Aia da ! Mi-e groaza gandindu-ma la un asemenea "scenariu"! Nici nu-l pot concepe ! Mai ales ca la iarna am sa-nvat direct de la el cum sa iernez albinele in iarna "aialanta" ..........
modigliani
 

Re: Release te beast ! ... Fiveteen minutes adleast !

Mesajde Mircea_63 » 02 Sep 2012, 22:52

Nu ma pot "desfasura", ca nu-s acasa, dar...Modi, ma bucur ca esti asa cum am sperat! Suna patetic, asta e, dar am crezut in tine si ma bucur ca nu m-am inselat.
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


cron