Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Propunere.

Mesajde Ioan Guist » 11 Oct 2012, 20:25

Da ma ! stiu.
Mircea o actionat pe problema Valter vs Pictorul.Corect zic eu.Cum sa ma contrez cu ...The Boss?? Buna seara seff! O seara ...implinita si finalizata va doresc.

Pe deasupra, Valter, are un tet-a tet cu mine curand.Abia astept.Pe bune.Numai ca asta cand vine, vrea teatru si arta pura, made in SB.Ce sa-i faci cu...filozofii astia neintelesi.

In novembrie, tre sa merg cu Pictorul la peste in Delta cica.De fapt (eu nu pescuiesc ci cumpar)o sa merg sa umplu trei zile cu filozofie.'tzdai seama?? Cu asta, pe bune, in trei zile e ca si cum te dai pe net trei ani.Bine era sa fie (eu asa am gandit) Valtar si Pictorul cu mine.Nu se mai poate probabil

Pune-te si tu in locul meu.De asta am scos la interval subiectul asta.C asunt optimist si sper pana in panzele albe.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Propunere.

Mesajde paul » 11 Oct 2012, 20:58

DOMNULE IOAN GUIST ... RESPECTUL SI CONSIDERATIA MEA pentru actiunea de reconciliere !!!
Ce este ... ESTE !!!
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Propunere.

Mesajde Ioan Guist » 11 Oct 2012, 21:07

Da ma ! Trebuiesc 5 pagini de pareri Romanesti sa tragem o concluzie.

Scoate unul la vedere batista alba si se scriu 5 pagini de pareri si contre.Nu ne mai satura Dumnezeu de sfaturi si priintzipuri.Ca ...dupa 3 zile ce se fac 5, batista sa devina din gri, neagra.

Si apoi sa o luam de la capat cu ...parerea mea personala este ca... .

Cand ne-om vindeca de parerita si sfatolita??Nu stiu.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Propunere.

Mesajde Ruben » 11 Oct 2012, 21:08

Ioan Guist scrie:Pe bune.Numai ca asta cand vine, vrea teatru si arta pura, made in SB.


:)
“We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the Universe. That makes us something very special.”
― Stephen Hawking
Avatar utilizator
Ruben
 
Mesaje: 887
Membru din: 24 Feb 2011, 22:51

Re: Propunere.

Mesajde kamy » 11 Oct 2012, 21:19

da in teorie toti santem de acord dar,la un arbitraj corect,de exemplu am promis ca-mi leg cateaua(gura),si-o fac,dar daca vine un rio grande si ma musca cat poate el de tare si cateaua mea rupe lantu?apoi io zic pazea! sau mai bine drepturi egale?
kamy
 
Mesaje: 1879
Membru din: 18 Dec 2011, 15:30

Re: Propunere.

Mesajde modigliani » 11 Oct 2012, 21:35

Ioan Guist scrie:In novembrie, tre sa merg cu Pictorul la peste in Delta


Se pleaca in intervalul 29 Oct. - 4 Nov. . Exprima-te ferm pana-n data de 21 Oct. ( chestiuni de rezervare cazare , loc in masini , loc in barca , etc ,etc . ) . MI-AR FACE O DEOSEBITA PLACERE SA POTI VENI !
Participarea ta ar presupune sa ajungi pe 28 Oct noaptea la mine , de unde vei fi integrat intr-unul dintre echipaje ( masina ) pana la Tulcea , unde comasam grupul total pe cursa fluviala "SPET" catre Mila 23 . ( Nu e treaba ta asta . "Cartile" sunt facute , mergi pe mana noastra , avem "ambasadele" puse peste tot . Mergem la cunostiinte vechi . Repet , au doar nevoie de rezervare telefonica ...... )

De cumparat peste ??????? ....... Du-te-n Cora , nene ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
modigliani
 

Re: Propunere.

Mesajde modigliani » 11 Oct 2012, 21:40

Dragos2006 scrie:Ca sa ne balacarim la maxim trebuie sa expire banarea lui Valter , fara el nu are efect ... :D


"Efectul" care-ar fii ???? Sa boram citindu-i invectivele si injuriile de apv-ist de prost-gust ? ( pe acest fond si-n acest context ma doare-n c*r ca-i apicultor ! ..... Po' sa crezi c-am spus asta ..... si casti ochii la ea ..... si-mi dai dreptate ? ) Nu vrei sa ...... "efectuezi" tu cu el in privat ?

Uite ce cred io ..... : voi doi va cam potriviti , sa mor io ! De ce nu va luati ? Da' faceti-o protejat ! Doar n-o sa umpleti forumu' de "Dragosei Valterieni" ! ..... Da-o naiba de treaba ! ........ Chiar ca plec in delta si raman p-acolo ! :shock:
modigliani
 

Re: Propunere.

Mesajde Ruben » 11 Oct 2012, 21:52

modigliani scrie:
Dragos2006 scrie:Ca sa ne balacarim la maxim trebuie sa expire banarea lui Valter , fara el nu are efect ... :D


"Efectul" care-ar fii ???? Sa boram citindu-i invectivele si injuriile de apv-ist de prost-gust ? ( pe acest fond si-n acest context ma doare-n c*r ca-i apicultor ! ..... Po' sa crezi c-am spus asta ..... si casti ochii la ea ..... si-mi dai dreptate ? ) Nu vrei sa ...... "efectuezi" tu cu el in privat ?

Uite ce cred io ..... : voi doi va cam potriviti , sa mor io ! De ce nu va luati ? Da' faceti-o protejat ! Doar n-o sa umpleti forumu' de "Dragosei Valterieni" ! ..... Da-o naiba de treaba ! ........ Chiar ca plec in delta si raman p-acolo ! :shock:


Se pare ca dragos te-o pus la ignore. Oare ce se intampla daca te citez eu. Vede :?: :lol: (Asta in varianta in care nu ma are si pe mine la ignore :lol: )
“We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the Universe. That makes us something very special.”
― Stephen Hawking
Avatar utilizator
Ruben
 
Mesaje: 887
Membru din: 24 Feb 2011, 22:51

Re: Propunere.

Mesajde modigliani » 11 Oct 2012, 21:58

Ruben scrie:Se pare ca dragos te-o pus la ignore.


Evident !!!!! S-a kkt pe el vazandu-se fata-n fata cu mine !
.... Ce sa-mi zica el mie si sa "stea in picioare "????
.... Ce sa-i zic io lui si sa "nu-i rup picioarele" ? .....

Sanchi , "ignore" asta e o functie de superior ! Aiurea , e - in cazul nostru - UNICA FUNCTIE de-a-si menaja psihicul in fata "asaltului" meu sustinut !

...... E un "d-ala" ! ( parca nu stiam deja ..... )

Citeaza-ma ..... Mi se rupe . Indiferent ca vede sau nu . Important este ca vede ce scriu eu ...... restul userilor ! Mie-mi ajunge ! Mai mult : imi doresc ca ceea ce scriu ..... sa nu fie pangarit de caznele "agramaticalicesti" ale lui Dragos de-a deslusi chinuit ( si pe litere ) ce-am vrut sa spun !
modigliani
 

Re: Propunere.

Mesajde mircea » 11 Oct 2012, 22:04

Ioan Guist scrie:Da ma ! stiu.
Mircea o actionat pe problema Valter vs Pictorul.Corect zic eu.Cum sa.....

Ce corect Ioane...?
Cand trimit doi prieteni (de-ai mei ) la o bere....stiu ca berea nu se "descanta" in singuratate.
Doua zile am cautat nod in papura lu` Pictoru, sa-l trimit dupa Valter .
Cand era sa apas pe buton (7 zile) vine asta, Pictoru si imi strica planul cu mesajul asta viewtopic.php?f=43&t=2767&start=16

Una peste alta, eu nu vreau sa-i vad pe astia doi impacati pana ce intamplarea nu-i pune fata in fata pe balta .
Ca amandoi au "pescareala" in sange .
.........................................................
Ma.... pretenii mei...atentie la cum miscati in front . Aveti voie la deranj pe forum, dar daca mai citesc cuvantul mama pe mesajele publice (nici macar de 8 martie), se lasa cu jale mare.
In rest, puteti sa ma injurati sau sa ma urati, ca eu tot va "iubesc".
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Propunere.

Mesajde Cristian IONITA » 11 Oct 2012, 22:09

mama ..... ce tare e Sefu' :))
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Propunere.

Mesajde Ioan Guist » 11 Oct 2012, 22:10

Ce delta ba? Ce 28??
Pai io am fata cu nunta in 27 si vrei sa fug pe 28? Tu crezi ca asta (fie-mea) o face la repetitie? E unica nunta bre! Si tre sa fie bine.Si eu sunt Tata ba!
In nov sunt pe meterze cu ultimele pregatiri de dinaintea ienarii.Doar dupa 15 nov pot sa iau un gat de aer limpede.
Nu-i bai ca merg in munte si e bine si acolo.

Sa aveti succes la peste.Sau bafta in carlig .Ori ...baliga la capat de fir.Sau cum se ureaza??
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Propunere.

Mesajde Mircea_63 » 11 Oct 2012, 22:12

Cristi, la faza asta am simtit ca te iubesc...EXACT asta ma manca la degete sa scriu, dar m-am abtinut! :lol:
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Propunere.

Mesajde modigliani » 11 Oct 2012, 22:16

mircea scrie:Ma.... pretenii mei...atentie la cum miscati in front . Aveti voie la deranj pe forum, dar daca mai citesc cuvantul mama pe mesajele publice (nici macar de 8 martie), se lasa cu jale mare.


Gratuita si total nefondata formularea ...... LA PLURAL !
modigliani
 

Re: Propunere.

Mesajde modigliani » 11 Oct 2012, 22:17

Ioan Guist scrie:Sa aveti succes la peste.Sau bafta in carlig .Ori ...baliga la capat de fir.Sau cum se ureaza??


....... Sa fie "de capu' tau" !!!!! ..... M-ai "nenorocit" ! :lol: :lol: :lol:

Fetei ..... CASA DE PIATRA !!!!! Fericire cat cuprinde , impliniri marete , si-o viata plina de belsug si liniste !!!!! Nu fac 10000 de Delte cat fericirea ei !!! In Delta fiind am sa beau intr-o seara gandindu-ma si rugandu-ma la asta !!!!! ;)

Sa traiesti frate ! ( te iau altadata-n Delta ...... Cu nepotii !!!!! )
Ultima oară modificat de modigliani pe 11 Oct 2012, 22:22, modificat 1 dată în total.
modigliani
 

Re: Propunere.

Mesajde Ioan Guist » 11 Oct 2012, 22:22

mircea scrie:
Ioan Guist scrie:Da ma ! stiu.
Mircea o actionat pe problema Valter vs Pictorul.Corect zic eu.Cum sa.....

Ce corect Ioane...?
Cand trimit doi prieteni (de-ai mei ) la o bere....stiu ca berea nu se "descanta" in singuratate.
Doua zile am cautat nod in papura lu` Pictoru, sa-l trimit dupa Valter .
Cand era sa apas pe buton (7 zile) vine asta, Pictoru si imi strica planul cu mesajul asta http://forum.stuparitul.com/viewtopic.p ... 7&start=16

Una peste alta, eu nu vreau sa-i vad pe astia doi impacati pana ce intamplarea nu-i pune fata in fata pe balta .
Ca amandoi au "pescareala" in sange .
.........................................................
Ma.... pretenii mei...atentie la cum miscati in front . Aveti voie la deranj pe forum, dar daca mai citesc cuvantul mama pe mesajele publice (nici macar de 8 martie), se lasa cu jale mare.
In rest, puteti sa ma injurati sau sa ma urati, ca eu tot va "iubesc".


Salut Seff. ai dreptate.Pe bune.

PS. Pot sa te visez la noapte? Plizz.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori