Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Propunere.

Mesajde modigliani » 10 Oct 2012, 20:50

Dragos2006 scrie:Nelule tu ai dreptate dar la rau nu poti raspunde tot cu rau

Eu pot !!! Vrei sa vezi ?????

N-ai tu ochi de vazut ...... cat pot io !!! ..... LEPRA cu doua fete !

p.s. Gabi Bee , am mai scris-o odata ! ;) ;) ;)
modigliani

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde Ioan Guist » 10 Oct 2012, 20:52

Mihai,
Fa un efort. Te rog.

Si eu te iubesc.
Nu vand , nu cumpar. .
Ioan Guist

Mesajde Cristian IONITA » 10 Oct 2012, 20:53

Dragos2006 scrie:Nelule tu ai dreptate dar la rau nu poti raspunde tot cu rau , .... cum suntem oameni (romani) avem un instinct ancestral sa raspundem cu un rau si mai mare .
pacat ca acest forum nu ofera posibilitatea efectuarii unor sondaje de opinie , am fi aflat lucruri interesante.

tare sunt curios sa aflu si eu cum poate fi masurat "raul" ...
In viata asta ești de unul singur și nimeni nu ține cu tine - Eu
Cristian IONITA

Mesajde modigliani » 10 Oct 2012, 20:54

Ioan Guist scrie:Mihai,
Fa un efort. Te rog.

Si eu te iubesc.

K ! :?
modigliani

Mesajde gabi bee » 10 Oct 2012, 21:33

modigliani scrie:
Dragos2006 scrie:Nelule tu ai dreptate dar la rau nu poti raspunde tot cu rau

Eu pot !!! Vrei sa vezi ?????

N-ai tu ochi de vazut ...... cat pot io !!! ..... LEPRA cu doua fete !

p.s. Gabi Bee , am mai scris-o odata ! ;) ;) ;)

Constat ca incalcarea regulamentului nu deranjeaza pe nimeni si daca mergem pe logica expusa ceva mai inainte cum ca, din anumite motive, eu consider ca pe cutare membru nu-l pot accepta ca si coleg , atunci sunt liber sa-l jignesc cum vreau ca de , nu e nici o problema ! pe logica asta , avand in vedere ca intre multi colegi-membrii au fost si sunt animozitati , se pot jigni fara probleme ca de , conteaza ce cred ei nu ca sunt niste reguli ce trebuie respectate !
Masoara timpul cu faptele tale !
gabi bee

Mesajde Ioan Guist » 10 Oct 2012, 21:41

Gabi,
Stai ma ca ne reconcieliem.Da intai ne spargem la nara.Ho ca uite si Pictorul a inteles ca o plecat pe subiect cu pluta.
Iar Dragos duce multe ca e mare.Si pe deasupra, are pe pictor la ignor.Deci nu vede. :lol:
Nu vand , nu cumpar. .
Ioan Guist

Mesajde Dragos2006 » 10 Oct 2012, 21:47

Cristian IONITA scrie:

Raul se face foarte usor ( e suficienta o vorba ), sa faci bine e foarte greu . De ce ??? vorba lui Moisil : Legile tarii nu interzic nimanui sa fie imbecil.
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006

Mesajde Cristian IONITA » 10 Oct 2012, 21:58

:D

unde am spus eu ceva de bine?

reciteste inca o data
Cristian IONITA scrie:
Dragos2006 scrie:Nelule tu ai dreptate dar la rau nu poti raspunde tot cu rau , .... cum suntem oameni (romani) avem un instinct ancestral sa raspundem cu un rau si mai mare .
pacat ca acest forum nu ofera posibilitatea efectuarii unor sondaje de opinie , am fi aflat lucruri interesante.

cam ce intelegi tu prin rau si mai mare?
Cristian IONITA

Mesajde Dragos2006 » 10 Oct 2012, 22:04

Sa luam un exemplu care nu are legatura nici cu apicultura nici cu forumul : un palestinian lanseaza din teritorii o racheta artizanala in Israel si omoara un evreu , a facut o fapta rea. Atunci guvernul evreu drept raspuns lanseaza o ploaie de proiectile in teritorii si omoara zece palestinieni ( un rau si mai mare) . Rezultatul ??? In nici un caz pacea.

Reducand la nivelul nostru : unul ma scuipa , eu raspund cu doi scuipati , unde ajungem ???
Dragos2006

Mesajde Cristian IONITA » 10 Oct 2012, 22:08

o dam in filozofii Dragos ... rau e rau PUNCT. .... nu poate fi cantarit ... pentru ca daca-l cantaresti il "justifici" si atunci nu mai e rau.

LE: numarul (sau perspectiva) mortilor aduce pacea de cand a fost inventat razboiul ....

bomba atomica a incheiat al 2-lea razboi mondial iar perspectiva utilizari a impiedicat si continua sa impiedice izbucnirea celui de-al treilea ....
Cristian IONITA

Mesajde Dragos2006 » 10 Oct 2012, 22:16

Cristian IONITA scrie:
LE: numarul (sau perspectiva) mortilor aduce pacea de cand a fost inventat razboiul ....

bomba atomica a incheiat al 2-lea razboi mondial iar perspectiva utilizari a impiedicat si continua sa impiedice izbucnirea celui de-al treilea ....

1) care pace ? unde este pace ? ai ideie cati oameni mor zilnic in razboi ?

2) al treilea razboi mondial a inceput de ceva timp , numai ca este mai monstruos decat precedentele .
Dragos2006

Mesajde gabi bee » 10 Oct 2012, 22:19

Ioan Guist scrie:Gabi,
Stai ma ca ne reconcieliem.Da intai ne spargem la nara.Ho ca uite si Pictorul a inteles ca o plecat pe subiect cu pluta.
Iar Dragos duce multe ca e mare.Si pe deasupra, are pe pictor la ignor.Deci nu vede. :lol:

Nu tin partea lui Dragos , ci doar am vrut sa scot in evidenta un lucru ,ceea ce am si facut ! nu vreau sa ma bag in conflictele altora si nici sa ma cert cu cineva insa ma indispune cand citesc balacareli , in loc sa citesc ceva pozitiv ! imi mentin parerea ca regulamentul poate rezolva problemele ! toate cele bune !
Masoara timpul cu faptele tale !
gabi bee

Mesajde modigliani » 10 Oct 2012, 22:25

Dragos2006 scrie:1) care pace ? unde este pace ? ai ideie cati oameni mor zilnic in razboi ?

..... " Idee " , don doctor ! Se scrie ..... "IDEE" ! Sau ai "studiat" in malgasa ?

Nelule , scuza-ma , te rog , ...... da' cu asta nu ma pot abtine ! Promit ca-ncerc pe viitor ( o sa-mi musc mainile pana la sange !!! )

gabi bee scrie: Nu tin partea lui Dragos !

"NU" pe dracu' ! ..... Purtati-l sanatosi ! Spalati-va cu el pe cap ! E perfect pentru par gras !
Ultima oară modificat de modigliani pe 10 Oct 2012, 22:32, modificat de 2 ori în total.
modigliani

Mesajde Cristian IONITA » 10 Oct 2012, 22:30

Dragos2006 scrie:
Cristian IONITA scrie:

1) care pace ? unde este pace ? ai ideie cati oameni mor zilnic in razboi ?

2) al treilea razboi mondial a inceput de ceva timp , numai ca este mai monstruos decat precedentele .

Cum spuneam ... o dam in filozofii .... eu pun punct aici ... suntem off topic
Cristian IONITA

Mesajde modigliani » 10 Oct 2012, 22:53

gabi bee scrie:Constat ca incalcarea regulamentului nu deranjeaza pe nimeni.....

Fratioare , arata-mi un REGULAMENT care sa stea .....DREPTI in fata MORALULUI ........ si-ti promit ca-l mananc ! ..... Imi fac ..... "salata de moral cu ceapa si masline , asezonata cu ghimbir " ! Am sa servesc dimineata cu paine de secara feliata , d-aia de cinspe mii , la tipla , cu sarmulita pe post de .... aka ..... "sigiliu" ! ......... Sa mor io !!!

Uite , .... daca vrei promit !

p.s. Po' sa presar nitel "Dragos" peste micul meu dejun ? Si-asa-l halesc .......
modigliani

Mesajde Dragos2006 » 11 Oct 2012, 17:34

Ioan Guist scrie:Colegi,

Propun sa ne balacarim la maxim, timp de inca 3 zile (sau cate vrem).
.

Ca sa ne balacarim la maxim trebuie sa expire banarea lui Valter , fara el nu are efect ... :D
Dragos2006

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI