Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

"cele rele să se spele, cele bune să se-adune"

Mesajde marius.gj.apic. » 01 Ian 2013, 03:11

Doresc ca în noul an care a început să păşim cu încredere şi, cel mai importan lucru în viaţă , să intrăm în noul an cu un suflet nou renunţând la orice resentimente .
"Este cu neputinţă să nu vină prilejuri de păcătuire; dar vai de acela prin care vin!..."
Consider că deseori eu am fost acela prin care au venit prilejuri de păcătuire pentru mulţi colegi de pe acest forum , descoperindu-mi a nu ştiu câta oară că sunt un om "slab" şi am mai pierdut "o bătălie" cu mine însumi . Cel mai important în toate aceste "căderi" e faptul că nu întâmplător apare cineva care te ajută să "te ridici" şi să-ţi dai seama ce s-a întâmplat ...

Reuşind să mă eliberez de orice fel de resentimente , doresc cu această ocazie , pe acestă cale , să cer scuze tuturor forumiştilor care s-au simţit lezaţi de cuvintele care le-am scris , uneori cu "dedicaţie" , alteori fără , dar cert este că au fost persoane care au fost afectate .
Nu ştiu dacă să menţionez nume sau nu , pentru că e imposibil să-i pot cuprinde pe toţi cei care i-am ... (dezamăgit cel puţin) şi lucrul acesta ar putea fi interpretat ...

Ca atare fie că faci parte dintr-o "caregorie de persoane" ... sau din alta , fie că faci parte dintr-o "grupare majoritară" ... sau minoritară , fie că faci parte din "HAITĂ" (e la modă pe forum) ... sau te consideri independent , fie că te cheamă Paul , Ovidiu , Ioan , Ioani ... sau altcumva , dacă vreodată te-ai simţit jignit sau cel puţin vizat de cuvintele pe care le-am scris recent sau cu mai mult timp în urmă , te rog acceptă scuzele mele şi spune-mi că putem depăşi astfel de momente întâmplătoare sau nu ...

UN AN NOU PLIN DE SATISFACŢII TUTUROR ŞI TOT CE VĂ DORIŢI
Proverbe 3:5 Încrede-te în Domnul din toată inima ta, şi nu te bizui pe înţelepciunea ta!
6 Recunoaste-l în toate căile tale, şi El îţi va netezi cărările.
7 Nu te socoti singur întelept; teme-te de Domnul, şi abate-te de la rău!
Avatar utilizator
marius.gj.apic.
 
Mesaje: 97
Membru din: 23 Feb 2011, 15:35
Localitate: Motru

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori