Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde liviu1965 » 09 Mar 2013, 22:18

Scrisoare deschisa ptr. admin:

Referitor la viewtopic.php?f=14&t=2931&start=48
sectiunea

"VREAU UN SINGUR LUCRU !
LINISTE si O ATMOSFERA BUNA PE FORUM, pentru ca apicultorii sa poata discuta in liniste si constructiv.

Cine nu intelege asta ...suporta rigorile Regulamentului."

Citat din admin

Sa inteleg ca Ionita posteaza neagresiv?
Daca da, imi cer scuze atat ptr. tine cat si ptr. Cristi
Avatar utilizator
liviu1965
 
Mesaje: 1335
Membru din: 25 Iun 2011, 08:52
Localitate: IASI

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde mircea » 09 Mar 2013, 22:35

Poti sa fii mai precis ?
Ca nu am inteles nimic .
Soliciti ceva....intrebi ?...daca da, care este intrebarea ?

Ce legatura are CI cu topicul mentionat de tine ?
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde liviu1965 » 09 Mar 2013, 22:54

Mircea, te salut.

Faceai referire la forum ca sa fie liniste si sa se discute politicos

Eu am intrebat strict despre Cristi , daca este aceeasi persoana care daca nu e scandal... nu se simte bine.

Scuze daca nu am citit cele douazeci si ceva de pagini de cand nu m-am logat.

Revin la subiect, si , acum e ok pe forum? Pot sa ajut la ceea ce ai subsrcis ?
Avatar utilizator
liviu1965
 
Mesaje: 1335
Membru din: 25 Iun 2011, 08:52
Localitate: IASI

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde ioanpuiu » 23 Sep 2017, 16:33

LUPULEEEEEEEEEEE !
Má vezi ?

Sunt aici, pe treptele de la Templul Iertárii Pacatelor, aplecat, cu fruntea ín táríná. Slábiciunea m-a adus aici.
Fii milostiv !


Si sá stii cá linia cea mai grea, aia cu text íngrosat, n-a fost pentru tine, cá nu tu l-ai amenintat pe amárítul de Petre
cá-l mai lasi sa traiasca o zi sau douá.
A fost pentru mircea dar n-am mai zis atunci nimic, cá stii cum e el: stá toatá ziulica singur cuc ín globul cela de sticlá si cínd coboará de pe Olimpul lui, vine la vale cu extinctorul íntr-o míná si cu barda ín cealaltá.

Ai vázut cum face cínd ajunge la baraca noastrá de lemn, unde ne bubuie tobele-n cap si vibreazá sufletele precum corzile de la chitará: nu mai stá vadá dacá-i fum de la noi sau de la tigárile noastre. Prima datá, dá cu stingátoru' cu spuma aia albá care expandeazá si ne intrá peste tot, si-n nas, si-gurá, de nu mai putem zice nimic.
Mie mi s-a acrit! Má tot gíndesc sá má fac io administrator da' n-am ce-mi trebuie.
Auzi? ... cít m-ar duce, la voi acolo, o sferá de-aia de cristal Swarovski. Nu mare, potrivitá. Cít sá-mi íncapá un birou
de mahon si-o baie trasá-n marmurá. La noi sunt cam scumpe si-ti trebuie aprobare de la partid. Stampila costá cít garsoniera.




P.S. - te rog sá nu má lasi aicea, bátínd la mátánii, si poate te interesezi de preturi ;)
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2245
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde mircea » 23 Sep 2017, 21:22

ioanpuiu scrie:LUPULEEEEEEEEEEE !
Má vezi ?

Sunt aici, pe treptele de la Templul Iertárii Pacatelor, aplecat, cu fruntea ín táríná. Slábiciunea m-a adus aici.
Fii milostiv !


Si sá stii cá linia cea mai grea, aia cu text íngrosat, n-a fost pentru tine, cá nu tu l-ai amenintat pe amárítul de Petre
cá-l mai lasi sa traiasca o zi sau douá.
A fost pentru mircea ......................


Mie imi plac personajele care au ce spune si mai ales stiu cum sa spuna . Nu sunt multi (dar nici putini) sunt indeajuns incat sa intre intr-un rucsac si sa pleci cu ei la drum . Pe astia despre care povestesc imi place sa-i citesc .....
Tot despre astia mai stiu ca nu vor dezamagi .
Si pe VRS sunt, insa acolo e o alta chestie ,...... nu stiu din ce cauza (sau stiu) acolo sensibilitatile sunt mult exacerbate .

Don Puiu, ce spui dumneata acolo ? Eu nu am amenintat pe nimeni....cu atat mai putin pe Pitar.
Sensul era ca il mai las o zi doua sa se clarifice cu el insusi si apoi o sa incerc sa-l aduc inapoi ca e pacat sa se retraga .
Pe dumneata nu te citesc cu placere . :) si temenelele sunt de prisos pentru ca nu am amenintat pe nimeni .
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde State » 23 Sep 2017, 23:15

Mircea, iarta-ma că-ți spun public: Cu rucsacul tau ai pierdut(aproape) tot. Crede-ma pe cuvant că știu exact ce spun. O sa vina vremea(nu e departe) ca discuțiile pe forum sa se rezume doar într-un rucsac.
De-a lungul vremii s-au văzut/citit multe pe acest forum. Întotdeauna a existat un orgoliu, din partea mai multor "personaje" , fapt pentru care s-a ajuns în situația actuală. Unul câte unul până o sa fluieri in sac, a paguba.
Cândva, forumul era o familie. Cel puțin așa l-am cunoscut. De multe ori dai impresia că dorești destrămarea. Asta e, rucsacul e al tau, faci ce vrei cu el.
Te salut și te asigur că tot ce am scris n-a vrut să fie o "mustrare" pentru tine, asta am simțit. Îmi pare rău că se stinge flacăra. Era sau este un contact direct între multi apicultori.
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde mircea » 23 Sep 2017, 23:46

State scrie:Mircea, iarta-ma că-ți spun public: Cu rucsacul tau ai pierdut(aproape) tot. Crede-ma pe cuvant că știu exact ce spun. O sa vina vremea(nu e departe) ca discuțiile pe forum sa se rezume doar într-un rucsac.
De-a lungul vremii s-au văzut/citit multe pe acest forum. Întotdeauna a existat un orgoliu, din partea mai multor "personaje" , fapt pentru care s-a ajuns în situația actuală. Unul câte unul până o sa fluieri in sac, a paguba.
Cândva, forumul era o familie. Cel puțin așa l-am cunoscut. De multe ori dai impresia că dorești destrămarea. Asta e, rucsacul e al tau, faci ce vrei cu el.
Te salut și te asigur că tot ce am scris n-a vrut să fie o "mustrare" pentru tine, asta am simțit. Îmi pare rău că se stinge flacăra. Era sau este un contact direct între multi apicultori.

Fabian, te stiu sincer si mai stiu ca esti capabil sa intelegi .
Acum nu confunda rucsacul meu (ca e al meu si ma priveste numai pe mine) cu forumul in totalitatea lui . Pe cine citesc eu e doar treaba mea, cum fiecare citeste pe cine vrea. Sa ma dezic de unii oameni nu pot si nu o voi face niciodata , indiferent de contexte, cat timp exista o farama de prietenie reciproca si nici macar dupa ce nu o mai exista nimic.

Cine sunt eu pe forum?.....un ciucalete, nu scriu tematic....particip ocazional la discutii etc. ....Cat priveste pozitia de admin nu am amestecat niciodata chestiunile personale cu forumul . Daca cineva nu este convins de asta eu nu pot face mai mult decat ce am facut dintotdeauna.

Ce o mai fi....vom vedea.
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 23 Sep 2017, 23:55

ioanpuiu scrie:LUPULEEEEEEEEEEE !
Má vezi ?
Sunt aici, pe treptele de la Templul Iertárii Pacatelor, aplecat, cu fruntea ín táríná. Slábiciunea m-a adus aici.
Fii milostiv !


- Mista Puiu Jones, de la mine mai putin,
de la Dumnezeu mai mult !

Iar daca mataniile tale mai au nevoie de explicatii suplimentare in ceea ce priveste VRS-ul,
ele zac aici: http://damblarin.blogspot.be/2017/09/st ... r-you.html
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3843
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde ioanpuiu » 25 Sep 2017, 10:48

Pitare, asta-i pentru tine.

Ín opinia mea, esti vinovat. Si nu o datá, de douá ori.

1
Ti-ai gásit o persoaná care ti-a devenit antipaticá, justificat sau nu ... chiar nu conteazá.
Nu stiu unde a ínceput "idila" voastrá, cá nu mai citesc tot ca altádatá, dar ai ínceput (ínteleg din ce s-a scris) sá o urmáresti prin tot forumul.
Asa ceva nu se face.
Nu ai anticipat implicatiile si ai ajuns cu "problema" ta pe VRS. Neatentia ta a generat un íntreg sir de consecinte
mai putin plácute, unele si cu contributia mea. Toate astea nu s-ar fi íntímplat dacá obiceiul astá, foarte ráspíndit de altfel, de a-ti urmári si taxa tinta pe unde o prinzi, ar fi rámas afará din ceea ce numesti "casa noastrá". Si ce bine ar fi fost.
Reclami tu acolo, o dozá prea mare de arogatá, desi eu am vázut cu totul altceva, mai mare decít poti tu suporta.
Dar, Petre, aroganta nu este incriminatá ín legile patriei. Nu a fost nimeni condamnat pentru ea.

2
Ti-ai cáutat un aliat ín persoana Lupului, bánuind cá autoritatea lui (moralá) va lucra ín favoarea ta. Ai gresit din nou. L-ai pus ín situatia unui copil íntr-o disputá de familie ín care i se cere: alege má! ... cu cine vrei sá rámíi? cu má-ta sau cu tac-tu?
Íi reprosezi íntr-un final cá te-a víndut fárá regrete, prea repede si sub pret. Dar Petre, el a ínvercat sá te lámureascá prieteneste, gradual, ín mai multe interventii. Sintetizez pentru tine:

L - Petre, te-as ruga sa te citesti si maine dimineata, cand, dupa cafea, sper ca o sa-ti recapeti luciditatea.

P - Am baut doua cafele bune. Nu s-a schimbat nimic. Aroganta e acolo.

L - Petre, dincolo de prezumtiva ei aroganta, abordarea ta ingusta, misogina si posesiva in acelasi timp, este ceea ce te acuza si te expune jenant.
Pacat ca nu realizezi…

P - Sa-mi recapat luciditatea ?? De unde ?? Pana unde ? De ce ?
Ai avut asa, o revelatie nocturna, cum ca ma chinui sa stau drept pe un scaun stramb in timp ce stau cu un ochi inchis ca sa nimeresc tastele ?

L- Petre, nu inteleg registrul asta melodramatic exarcebat. Ce, nu este suficient loc sub soare pentru toata lumea ?
Daca ai facut un bine vreme indelungata, asta te indreptateste sa mai ucizi pe cate unul din cand in cand ?
Iar eu ar trebui sa iti tin partea, pentru ca esti vechi ?!?


Ai vázut cá eu, dacá am vrut ceva cu adevárat, am exilat míndria si orgoliul nejustificat, nu numai de língá mine ... de pe planetá, sá nu má íncurc ín ele.
Dacá eu am putut, poti si tu.
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2245
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Cristian IONITA » 25 Sep 2017, 11:57

ioanpuiu scrie: ...
Dacá eu am putut, poti si tu.



hai sa pun si eu gaz pe foc .... nenea Puiu matale chiar asa crezi ca toata lumea are coloana de molusca?
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde ioanpuiu » 25 Sep 2017, 14:58

:lol: e slab gazul Cristi, puteai íncerca cu kerosen dar nu cred cá obtineai ceva.
Ín rest, e opinia ta si nu am de gínd sá combat la ea.


P.S. vezi cá aici, ín zona asta, se pune apá pe foc, nu altceva.
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2245
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde ignatov andrei » 25 Sep 2017, 21:09

Pitare, ai dreptate, dar trebuia sa fii atent, ca nu te poti lua chiar de orice clona...
Haita si cuibul de viespi reactioneaza, ca altfel nu se poate...

Le place situatia de kkt in care s-a ajuns, cu contributia lor masiva...
Placerea absoluta: fiecare sa stea linistit si s-o frece la rece in budoarul clonelor sale...

P.S. Cred ca apa a fost in sticla aia cu care am turnat pe foc... :?
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde mellis » 26 Sep 2017, 00:17

cum se-ntoarce lumea...
acum o schioapa pitaru' se ruga de puiu sa re-vina...acum este invers...
fiecare are dreptate-n sac...
LU traieste-n tara egalitatii...fraternitatii...nu poate tine partea....

pitar s-a cufundat prea tare in ruinile de alta data a "templului"..
sufletele au bantuit prin el dar s-au pierdut in negura vietii..
pitaru' a ramas acolo...nu este sanatos dar fiecare avem un refugiu al mintii..o camera goala unde ascultam linistea...
de fapt nu ne mai auzeam decat prin pereti vietilor rapuse de cotidian...cu toate acestea era si este o camera de cugetare...

'zna si LU...s-au vazut intr-o oglinda sparta...doi artisti neimpliniti si flamanzi de viata...
LU cu ciocanul, 'zna cu penarul...
daca nu vrei ca 'zna sa-ti puna ciocanu-n cuiul suspinului...si sa picteze 2 mitze dansatoare cu ciucuri in mot...
fa bine si da drumul la radio...iarna-i grea...lemnele-s scumpe...
saracia este mare...dar ciocanul este tare...
"stupid..."
Sa mergem inainte, ca inainte era mai bine...
Avatar utilizator
mellis
 
Mesaje: 3505
Membru din: 19 Ian 2015, 02:22
Localitate: Timisoara

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Cristian IONITA » 26 Sep 2017, 10:28

ioanpuiu scrie::lol: e slab gazul Cristi, puteai íncerca cu kerosen dar nu cred cá obtineai ceva.
Ín rest, e opinia ta si nu am de gínd sá combat la ea.


P.S. vezi cá aici, ín zona asta, se pune apá pe foc, nu altceva.


:D
sigur apa peste foc = ceata (abur) si nu-s rare cazurile (depinde de apa si mai ales de foc) .... cand flacara se inteteste si mai ales se imprastie
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde gica.mosu » 26 Sep 2017, 10:46

State scri:candva,forumul era o familie....Daaa, la fel am crezut=simtit si eu...daaaar,ac mare fam a fost atacata fregvent de asa zisii vampiri energetici(useri) cum ar fi:vampirii invidiei(ff multi dintre oameni) un fel de sa moara capra vecinului,daca ei nu au(nu sunt realizati) nu sunt fericiti,,,vampirii conflictelor gen Shrek,Modi...un fel de dezbinatori-distrugatori,se cred a toot stiutori si vor sa domine ac comunitate,crezandu-se superiori acestora si uneori joaca rol de mediatori intr-un conflict,salvatori,i-ti doresc binele(cred ei) de fapt sunt niste vampiri energ al binelui=ff periculosi si greu de depistat :shock: ,,,,Avem =am avut(unii nu mai scriu) si vampirii arogantei gen P-13,I A(pitigoiul saf :) )...un fel de stie toooot(doar raspunurile si parerile lor sunt bune) se cred uneori superiori,fara respect si b..n s..t ;) Din pacate ff multi USERI,joaca rolul vampirilor NEPUTINTEI pt a-si atinge scopurile...apoi, dispar precum magru'n ceata :mrgreen: P.S- E f greu pt admin Mircea sa conduca o "CORABIE" cu peste 8000 de oameni(cei care lucreaza s-au au lucrat cu oameni stiu ac lucru) si da, sa-i multumeasca pe toooooti .... P.s2-speram ca in curand STUPARITUL="gasca nebuna" sa redevina ceea ce a fost....(sper ca n-am "zignit" pe nimeni).....O zi bunaaa la ta'ti-G.M :!:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde teinegru64 » 26 Sep 2017, 10:58

Vorbesti de lucruri sfinte.Pentru' un pet de bere...cozile de topor ...o invata gramatica si pe masa.
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Următorul

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator