Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Bezna Zorilor » 26 Sep 2017, 13:32

mellis, mellis, si tu esti un artist. dar...

...sa ai o logica coerenta si ceva bun simt nu inseamna ca e din cauza ca traiesti in tara fraternitatii. pe unii ii ajuta capul, talentul, nasterea si mai apoi viata...

ce inseamna pentru tine artisti neimpliniti? uite, despre LU nu vreau sa ma pronunt, dar eu nu consider ca sunt neimplinita ca artista, nici material, nici spiritual. insa am facut niste alegeri... si mi le'am asumat...zic eu...

...fara regrete. (cred ca se intelege de aici ca mai putina arta si mai multa viata e cumva...mai bine - a se gasi dozajul pe care il considera fiecare corect pentru a fi impacat atat spiritul cat si...la buzunar)

un forum nu se tine cu pace, ci cu razboi...se tine strans.

ma tine sfantu'n casa sa invat ceva ce trebui' musai...si stau cu un tab deschis si dau refresh la scandal...orice ca sa nu invat...smiorc! certatzi'va in continuare!

Beez!

P.S. ti'am raspuns pentru ca in ceea ce priveste conditia artistica te'ai referit la mine. de obicei nu ma deranjez sa raspund oamenilor care isi dau cu parerea despre artisti...pentru ca nu ma regasesc in ceea ce insdeamna artist in romania (am o parere destul de nasoala despre ei) si artistii pe care ii consider eu cu adevarat artisti nu prea sunt romani...

in mai multe parti din forum lumea rontaie din coada lupului cum ca a plecat din romania. nu mi se pare ca se plange despre asta astfel incat sa genereze pareri. e foarte usor sa il judeci pe altu' cand nu esti in locu' lui si nu stii ce il mana sa faca niste lucruri. nu zic, judecata si parerile sunt pentru toata lumea...dar depinde foarte mult cum te exprimi cu judecata aia.

sa moara bibi, ca tot citesc citate la semnatura pe la toata lumea si tre' sa'mi pun si eu. in viata cea mai grea este asumarea. restul e...gargara.

hai, sa traiti, si multa sanatate!
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Cristian IONITA » 26 Sep 2017, 15:15

Bezna Zorilor scrie: ... pentru ca nu ma regasesc in ceea ce insdeamna artist in romania (am o parere destul de nasoala despre ei) si artistii pe care ii consider eu cu adevarat artisti nu prea sunt romani...
...



se poate dezvolta partea ingrosata si subliniata?
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4290
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Bezna Zorilor » 26 Sep 2017, 15:27

Desigur, cand o sa vina momentul si discutia o sa fie in zona...in zona aia. Pana atunci, zona...
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde mircea » 26 Sep 2017, 15:52

ignatov andrei scrie:.............................................
..........................................

Andrei tata, stai bre linistit ca daca nu te facea "celebru" Stuparitul o facea sigur FB-ucul . Ai devansat cu 2 ani marele eveniment......atat . Cu toate astea maximul de popularitate l-ai capatat impartind babelor din sat oxitetraciclina pentru gaini....nu ?

Incearca sa nu mai scrii la ore mici pentru ca de obicei atunci trupul o ia inaintea mintii. Sau mintea ramane in urma si faci , nefacute......
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Cristian IONITA » 26 Sep 2017, 16:23

Bezna Zorilor scrie:Desigur, cand o sa vina momentul si discutia o sa fie in zona...in zona aia. Pana atunci, zona...


asteptam cu interes
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4290
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Bezna Zorilor » 26 Sep 2017, 16:29

astept ceva maciuceala cu si despre artisti...asta voiam sa zic...dar mai CI-ule, abia revenishi la sentimente mai bune si acuma ma provoci din nou. sa stii ca m'am hotarat sa rabd intru sentimente mai pasnice si cuvioase.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Cristian IONITA » 26 Sep 2017, 16:58

scumpa mea .... eu mi-s acelasi (de enervant de mult timp) .... nu am revenit la nimic si de nicaieri

daca opinia ta in ceea ce ma priveste a sufierit modificari .... nu la mine trebuie sa cauti cauza :D

subiectul "artistilor" il gasesc cu mult potential ... valabil nu musai pentru dumnealor dar am observat ca in majoritatea domeniilor noi romanii tindem sa privim cu multa superficialitate activitatea conationalilor ... mai degraba vedem defectele comparativ fata de calitati ale unui alt roman (fie ca e artist, fotbalist ... sudor .... chiar apicultor)

LE: nu stiu la ce anume mai precis te gandesti tu ca te-am "provocat" in trecut, te asigur ca nu a fost intentionat :D
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4290
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Bezna Zorilor » 26 Sep 2017, 17:05

o trebui sa'mi fac pentru tine o poza din cap pana in picioare...ca daca nu vedeai...ma jigneai. nu e ca si cum ar fi trebuit sa ma explic cumva...am facut'o mai mult de drag fata de propria persoana, :p
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Cristian IONITA » 26 Sep 2017, 17:11

aham ... deci de "frica" mea te-ai "selfie"at tu??!! - colegii sa nu uitati niciodata cu-i datorati asta :D

ei uite daca vrei sa stii cel mai mult ce nu-mi place mie este faptul ca multe din actiunile oamenilor sunt generate (si motivate) de frica ... prefer oricand sa am de-a face cu oameni impinsi la actiune de cu totul si cu totul alta motivatie. (gen pasiune, dorinta de cunoastere, chiar si epatare, etc)
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4290
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Bezna Zorilor » 26 Sep 2017, 17:25

am alte frici pentru care tre' sa invat acu'...ca ti'as raspunde mai pe indelete. in ceea ce te priveste...ma doare la baschetii aia din poza.

lupu crede ca daca tranteste link cu damblarin pe pamflete se pune c'a postat.

dracu sa ma ia...dac'oi mai posta ceva...pe VRS!
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Cristian IONITA » 26 Sep 2017, 17:30

Bezna Zorilor scrie: ...ma doare la baschetii aia din poza.

...


bine ca nu se intampla ceva cu poseta :D
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4290
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde mellis » 26 Sep 2017, 22:58

Bezna Zorilor scrie:mellis, mellis, si tu esti un artist. dar...

...sa ai o logica coerenta si ceva bun simt nu inseamna ca e din cauza ca traiesti in tara fraternitatii. pe unii ii ajuta capul, talentul, nasterea si mai apoi viata...
P.S. ti'am raspuns pentru ca in ceea ce priveste conditia artistica te'ai referit la mine. de obicei nu ma deranjez sa raspund oamenilor care isi dau cu parerea despre artisti...pentru ca nu ma regasesc in ceea ce insdeamna artist in romania (am o parere destul de nasoala despre ei) si artistii pe care ii consider eu cu adevarat artisti nu prea sunt romani...!

artisti neimpliniti sunt in toata lumea..din africa in romania (sa nu zic lac in put)...
in ei se zbate universul minciunii, al neputintei de a zbura, a urla cat ii tin coa-stele...
majoritatea sunt introvertiti, vorbesc o limba ce doar ei sau putini o inteleg...
sa-l luam pe LU' - el recunoaste...zbuciumul...il scuipa afara..altfel i-ar fierbe cafeaua-n piept dimineata-n parc...
trebuie sa se manifeste...sa lupte cu viata mai buna dar trista...de la oras...cand sufletul lui se zburda-n viata..in natura...in lumina...inchide ochii si merge mai departe printre oi...
LU' nu-i pasa de oi...le rontaie..dar mai in scarba...
implinirea nu exista...chiar daca a luat decizia..si are motive....sufletul lui traieste in lumea noastra de mitocani..artisti...rupti de viata si istorie..dar cu ceva aparte..ce nu gasesti la altii..
acel ras plans veacuri in popor...nu moare...va dainui vesnic..si se va zbate in piepturile multora..care mai asculta...
ignorantii nu stiu ce sa faca si-l ascund...se tin de urechi... si-si numara banii..
majoritatea suntem crescuti in mitocani...este mereu in jurul nostru..trebuie doar sa asculti...

cat despre tine..te minti frumos...ma bucur ca esti implinita...dar totusi lipseste ceva...
ai fi primul artist roman suparat pe rromani...dar nu ultimul...
va veni..trebuie doar sa ... fii TU!
Sa mergem inainte, ca inainte era mai bine...
Avatar utilizator
mellis
 
Mesaje: 3505
Membru din: 19 Ian 2015, 02:22
Localitate: Timisoara

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde cristian bh » 26 Sep 2017, 23:08

Cristian IONITA scrie:
Bezna Zorilor scrie: ...ma doare la baschetii aia din poza.

...


bine ca nu se intampla ceva cu poseta :D

La noi in Ardeal,....toti au o poseta.
Indiferent de cine ce le facu,..,...Leana lu Vasile,Luisa lu Viton,...da, toti o folosesc sa bage o bucata de clisa,o ceapa,..si un strujac de pita ,
Acuma,..nu stiu,da poate ca donsoara crede ca Ardealu incepe de unde se termina Ferentariul.si de asta nu vre sa scrie cu toata lumea,..iara noi sa nu ne lasam. credem
la randul nostru ca Bucurestiul incepe tot de la capatul Ferentariului,tot capatul dinspre noi,...
De asta zic,...poseta(tot aici in Ardeal, i se spune straita) tre s-o pastreze,,...ca nu se stie un* o s-o poarte baschetii-ntro buna zi ! :)
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Bezna Zorilor » 27 Sep 2017, 01:14

rog adminul si moderatorii globali si intergalactici sa nu inchida acest topic, eu vreau sa ma exprim si nu vreau sa imi fie ingradita aceasta libertate.

mellis, mellis,

tu ai dreptate si eu imi cer scuze pentru scaparile in exprimare. poate ca intre impacat si implinit nu se pune semnul de echivalenta. implinita cu adevarat nicio persoana nu cred ca este, impacata cu alegerile...da. impacarea tine de ratiune (asa cred, e posibil sa gresesc), implinirea e ceva spiritual si acolo e mereu loc de mai bine si mai mult. acolo unde paharul are partea lui goala, compensam cu altceva, nu putem sa facem un lucru, facem altul. si tot asa.

stiu ce face LU', pentru ca a spus si pentru ca lasa sa se inteleaga oricum si nu ii e rusine sau teama...sa recunoasca ca e om. dar e si lup. Lu' e varianta celui care a iesit din pestera si s'a transformat in vanator. Lu' are o latura artistica, dar asta nu il face un introvertit. cu totii avem latura asta, dar oamenii cu adevarat introvertiti nu se preocupa cu partea materiala a vietii, sunt mai delasatori si oricat ar fi de artisti sau spirituali, in viata sociala pot fi niste fiinte imposibile si greu de acceptat. nu sunt niste persoane care vorbesc alt limbaj decat noi, ei invita la nuante si la interpretare, iar receptorii, cu atentie si inteligenta pot traduce limbajul ala. insa, au o doza de autism, chestie care le vine mai la indemana decat toate...sa fie asa...absenti. iar daca nu, pot face niste eforturi, ca sa compenseze, dar nu face parte din natura lor, de aceea, cand mimeaza o persona activa in viata sociala...o sa o faca la cerere, pentru si de dragul cuiva, de aceea vor fi intotdeauna crispati, nervosi.

pe CI il las la coada, maine, poimaine...depinde de ce se mai discuta... "vine iarna si incep povestile" (shrek), arta e mare, artisti sunt multi...

daca nu as fi avut un dialog cu mircea, atat cat permite acest forum, as fi facut apel la expresia "ai venit la nunta cu rudele tale de la tara"...care te fac de ras, dar ce se intampla aici este prea mult si prea mare pentru ca un admin de forum sa poata controla, si nici nu este obligat sa faca acest lucru. asa ca cine se face de ras...se face in nume personal si nicidecum nu se pune ca cineva tine un forum plin cu vietati...diverse de care ar trebui sa fie responsabil.

pitar, pitar,

nu fi sigur pe ceea ce citeste LU', nu stii niciodata ce citeste cineva pe forum...poate a citit si a fost capabil sa vada printre randuri (pagina mea personala). in psihanaliza de balta (adica aia simpla, nu aia mai complicata) exista termenul de "subtext". subtextul se refera nu la ceea ce a spus/scris o persoana, ci la ceea ce a vrut de fapt sa spuna. atat LU' cat si altii pot sa faca diferenta intre transparenta, semi-transparenta, ermetism, si altele. nu explic aici, ori ai inteles deja, ori daca nu ai inteles...orice explicatie este degeaba. eu nu consider ca LU' te'a jignit cu ceva, ba mai mult, limbajul lui este clar, si nu in ultimul rand impune respect. LU' nu este o vietate care sta sa ii arunce cineva tarana in ochi sau superficialitati. jignirile sunt cu totul altceva. echipa asta formata din LU', guist, mybees, mellis, puiu jones, mircea, 63,...eu pariez pe ea in orice situatie. nu pentru ca ei imi iau mie apararea, ci pentru ca oamenii astia scriu coerent si CINSTIT.

aroganta: - poate fi folosita pentru ca poti (nu toti o pot folosi pentru ca nu la toti le sta bine)
- poate fi o masca, o aparare si e dreptul oricui sa o foloseasca, atat timp cat nu jigneste (eu nu consider ca am jignit)

tu ai intrat sa ma citesti, si stii vorba aia, nu iti place...inchizi, te muti pe alt topic etc. e loc pentru toata lumea. pe VRS am bagat pieptanul in coada lupului, situatie care nu iti era adresata. de aceea o sa spun mereu ca cine se baga aiurea in seama desi dialogul nu il priveste...are o problema mai mare decat cel care e acuzati chipurile...ca jigneste sau ca e arogant.

TINDERUL SI BEZNA IN STUPARIT SUNT TEXTELE MELE DE REFERINTA SI SUNT FOARTE MANDRA DE ELE! SI O SA CONTINUI CU "AROGANTA E CEEA CE TU PERCEPI DE LA NIVELUL DE LA CARE TE UITI" ATATEA ZILE CATE OI AVEA PE FORUMUL ASTA!

si LU'...LU' nu s'a suparat din cauza mea, pitare...

oricum, o sa trec la tehnici si tactici personalizate, LU', daca citesti ce scriu, sa stii ca... de fapt, stii tu...
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde ignatov andrei » 27 Sep 2017, 06:11

mircea scrie:
ignatov andrei scrie:.............................................
..........................................

Andrei tata, stai bre linistit ca daca nu te facea "celebru" Stuparitul o facea sigur FB-ucul . Ai devansat cu 2 ani marele eveniment......atat . Cu toate astea maximul de popularitate l-ai capatat impartind babelor din sat oxitetraciclina pentru gaini....nu ?

Incearca sa nu mai scrii la ore mici pentru ca de obicei atunci trupul o ia inaintea mintii. Sau mintea ramane in urma si faci , nefacute......


In primul rand "PRIETENII STUPARITULUI", nu pregatirea mea profesionala...!!!

Of, of, mai mircea, mai... cum de ai omis acest aspect atat de important...?!?

Posibil sa te fi gandit ca... mai bine le spuneai "GROPARII STUPARITULUI"...
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Cristian IONITA » 27 Sep 2017, 09:27

Bezna Zorilor scrie: ...

pe CI il las la coada, maine, poimaine...depinde de ce se mai discuta...


apreciez, eu-s rabdator de felul meu ... dar ai grija la tine ... timpul nu iarta
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4290
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


cron