Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Iertare!

Mesajde cristi_vidican » 11 Dec 2019, 06:53

cornelioandanciu scrie:Pe lângă greșelile pe care le-am făcut în acest an, am contract pe fb un om, care ,abia pe urmă am văzut, era pe lista mea de prieteni. Dacă citește asta, îl rog să mă ierte.
Pentru Mircea 63: Iartă-mă !

Din câte văd, Mircea 63 nu mai intră pe aici de multă vreme, cam de 1 an și jumătate.
Poți să-i trimiți acolo un mesaj.
Acolo unde l-ai contrat.
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Iertare!

Mesajde cristi_vidican » 11 Dec 2019, 10:32

cornelioandanciu scrie:Iartă-mă și tu .

Nu te iert!
Că n-am de ce.
Mi-ai greșit cu ceva? :lol:
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Iertare!

Mesajde Shrek » 01 Ian 2020, 00:01

Nu pot sa ma pun la masa si mai apoi sa deschid șampania, la cumpăna dintre ani, până nu cer ceva! Tuturor, cei pe care i-am necăjit cu vorba ori cu gândul, anul acesta, ii rog sa ma ierte! In mod special, celor doi " amici " la...cutite, Federman si CI. Si apoi, lui Jonny_it, pe care îl tachinez tot timpul! Nu in ultimul rand, vizitatorilor care au răbdarea de a ne citi! Un an nou, asa cum vi-l doriti! Să fiți iubiti si fericiti! Va tzuca Shrek!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Iertare!

Mesajde jonny_it » 01 Ian 2020, 14:51

Shrek scrie:Nu pot sa ma pun la masa si mai apoi sa deschid șampania, la cumpăna dintre ani, până nu cer ceva! Tuturor, cei pe care i-am necăjit cu vorba ori cu gândul, anul acesta, ii rog sa ma ierte! In mod special, celor doi " amici " la...cutite, Federman si CI. Si apoi, lui Jonny_it, pe care îl tachinez tot timpul! Nu in ultimul rand, vizitatorilor care au răbdarea de a ne citi! Un an nou, asa cum vi-l doriti! Să fiți iubiti si fericiti! Va tzuca Shrek!


Nu am ce sa-ti iert, daca nu m-ai tachina nu ar mai avea nici un farmec forumul.
Nu ma las pana nu o sa folosesti regine de la mine. :lol: :lol:

La multi ani!!
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Iertare!

Mesajde Cristian IONITA » 03 Ian 2020, 13:55

Shrek scrie:Nu pot sa ma pun la masa si mai apoi sa deschid șampania, la cumpăna dintre ani, până nu cer ceva! Tuturor, cei pe care i-am necăjit cu vorba ori cu gândul, anul acesta, ii rog sa ma ierte! In mod special, celor doi " amici " la...cutite, Federman si CI. Si apoi, lui Jonny_it, pe care îl tachinez tot timpul! Nu in ultimul rand, vizitatorilor care au răbdarea de a ne citi! Un an nou, asa cum vi-l doriti! Să fiți iubiti si fericiti! Va tzuca Shrek!


colegu' .... faptul ca nu avem fix aceleasi opinii nu ne face dusmani .... asa ca in ceea ce ma priveste nu ai de ce sa-ti ceri scuze

in plus in continuare vad ca te dezmierzi - tu chiar ai impresia ca eu sau ceilalti colegi care ne stim bine (cu bune si cu mai putin bune) dam importanta a ceea ce scrii tu .... un "ilustru" necunoscut .... un milog pentru atentie dar care in realitate esti total lipsit de substanta (ca de caracter nu se poate avea pretentii)

Un an nou fericit urez tuturor
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Iertare!

Mesajde cristi_vidican » 03 Ian 2020, 15:45

@Cristian Ionita
Nu crezi că ar trebui să-ți aduci la zi semnătura?
Nu de alta, dar unii n-au mai intrat pe aici de multă vreme.
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Iertare!

Mesajde Shrek » 03 Ian 2020, 16:08

Nici nu ma asteptam sa spui altceva, cel puțin despre mine! Milog, nemilog, faptul că citesti ( chiar dacă te depășește mesajul) ceea ce scriu, nu poate decât să mă bucure! De aceea, tie, si numai tie, iti dedic povestea de mai jos....
Fiind un " dromoman", obisnuiesc ca ori de câte ori am ocazia , sa călătoresc. În urma cu ceva vreme, am petrecut sărbătorile de iarnă, cu niste amici din clisura Dunarii, prieteni pe care îi cunosc de mai bine de un sfert de veac si alături de care m-am simțit foarte bine chiar dacă tradițiile lor( sarbesti) diferă oarecum de cele românești! După ce am chefuit si dat gata cateva sortimente de rachie cu specific sârbesc, de struguri si gutui, iar mai apoi niste vin de casa , tot local, în prima zi de anul nou, am decis să scoatem soțiile la restaurant, pentru a le scuti de grija mâncarii. Am mers la o pensiune cocheta de pe malul Dunării, nu prea cunoscuta dar care, la apus oferă un peisaj splendid. Dacă este vara, din piscină, ai o panoramă superbă! Responsabilul localului, ne-a primit cu mut drag, chiar dacă noaptea, avusese organizat un revelion restrâns. Servesc acolo o ciorba de peste, de fapt o supa crema de peste, care mie mi-a plăcut foarte mult. Servesc si niste icre de peste gătite " în casa" , care completează în mod armonios un meniu cu specific pescaresc! Ca intotdeauna, din partea casei, am fost tratați din " partea casei" cu niste rachie de gutui, care face sa alunece mâncarea mai bine si sa rupă bariera...lingvistică!
Și cum asteptam noi mâncarea, iaca vin in...cale, cu scartit de roți, praf ridicat, manele la maxim, doi doritori de...nu stiu ce! Au intrat în local, vorbind tare bineînțeles si in limba lui...voltaire( ala de la care fura cablurile de curent), au cerut sa fie serviți cu două fripturi da porc, bere si înghețată! Dar mai repede ca se grăbesc! Responsabilul, om înzestrat cu mut bun simt si răbdare, le-a explicat că, fiind un local cu specific pescaresc, mai ales în prima zi din an, nu mai au friptura de porc dar, ca sa se revanseze, le oferă din partea casei, un det de rachie de pere si pastrav fript la grătar sau prăjit! Presupun ca nu au înțeles că " din partea casei" de cele mai multe ori, inseamna moca, dar cei doi....indivizi, au inceput sa faca scandal, ca ei vor friptura, ca vor sa vorbeasca cu " safu", apucături de cocalari, ma rog. Intr-un final, responsabilul, pe un ton imperturbabil, i-a rugat sa părăsească localul, astfel va chema echipa de intervenție a firmei de pază cu care are contract, a cărei firma se poate vedea la vedere pe usa din fata si despre care se stie ca nu prea șase pricep nici ei sa fie...calmi! Si au plecat! Atunci l-am auzit pe administrator murmurând încet lângă fereastră, în timp ce privea absent plecarea...." clientilor": prostu-i prost si in prima zi din an!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Iertare!

Mesajde Cristian IONITA » 03 Ian 2020, 16:50

cristi_vidican scrie:@Cristian Ionita
Nu crezi că ar trebui să-ți aduci la zi semnătura?
Nu de alta, dar unii n-au mai intrat pe aici de multă vreme.


:) .... multumesc pentru sugestie .... ar fi fain sa-l adaugam si pe Shrek - milogu' ... nu-i asa? dar cum spuneam ... numarul de caractere este limitat .... nu are sens sa le risipim pe orice neica-n drum

@Shrek - multumesc pentru dedicatie ... se vede treaba ca nu am gresit deloc daca te-am considerat un om cu posibilitati "limitate" si pentru care pomana e sfanta
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Iertare!

Mesajde cristi_vidican » 03 Ian 2020, 18:08

Cristian IONITA scrie::) .... multumesc pentru sugestie .... ar fi fain sa-l adaugam si pe Shrek - milogu' ... nu-i asa? dar cum spuneam ... numarul de caractere este limitat .... nu are sens sa le risipim pe orice neica-n drum


Eu am sperat la tăieri, nu la măriri.
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Iertare!

Mesajde Shrek » 31 Dec 2020, 21:30

Asa cum v-am obisnuit , nu pot încheia anul fără să cer iertare celor care le-am stricat" feng suiitul", în acest an, în special "precinilor" mei traditionali!
Un gând bun si LUpului care si-a călcat pe inima si s-a intors....cu haita! Sa fiti iubiti si fericiti!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Iertare!

Mesajde ignatov andrei » 09 Apr 2021, 11:55

Te rog sa ma ierti, @kovacslg!
Sa stii ca nu-s un om asa de rau!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Anterior

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori