Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde ioanpuiu » 05 Aug 2014, 08:25

Zici că m-ai bgăgat la ignore ...
Da' ce ... nu vezi peste gard ? :lol:
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2240
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde modigliani » 05 Aug 2014, 17:09

Esti limitat ........

Cand am spus "IGNORE" mi-am asumat deplin sensul acestui termen .
Evident ca ma pot uita "peste gard" . Dar de ce-ti imaginezi narcisist ca m-ar mai interesa ce-i dincolo de gard , in acea parte in care te afli tu ?
Tu nu intelegi ca esti pe "IGNORE" atat dpdvd tehnic cat si prin oricare alt mod posibil ......... ???

Pana compilezi ce ti-am scris mai sus repeta-ti pana la epuizare : "Clar , nene ! N-am io pusca si cartuse pentru Pictori! Si nici tehnica necesara sa-l am cumva vreodata-n tolba ........ si sa mi-l fac "trofeu" !

.................................

Concret , ca sa incheiem parodia asta de "Strangere de mana" penibila , iti repet , ..... esti pe "Ignore" .... TOTAL !!!!!
Gata ..... Ai consumat ACEL moment .
modigliani
 

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde ioanpuiu » 05 Aug 2014, 20:54

Îmi imaginez, (dar nu narcisist) pentru că eu aşa aş face, n-aş avea tăria ta şi m-aş uita peste gard.
Îmi imaginez că te uiţi pentru că unde-i rost de zarvă apari şi tu ca atras de un magnet (dovadă - predilecţia ta pentru battlefield) şi ar fi culmea să lipseşti de la propria ta "încăierare". (cu ghilimele reale şi îngroşate)

În altă ordine de idei, nici vorbă de vînătoare sau trofeu.
În toţi anii ăştia, s-a întîmplat să fiu uneori acid sau chiar abrupt dar nu am urmărit pe nimeni pînă-n pînzele albe cu intenţia de a-l face trofeu, aşa cum au făcut unii :lol: . Nu o voi face nici pentru tine, oricît ai fi tu de simpatic uneori (ce-i drept, foarte rar)
modigliani scrie:Concret , ca sa incheiem parodia asta de "Strangere de mana" penibila ...

Nu e o parodie Modigliani, chiar este o încercare de redresare iar titlul topicului, cu pretenţii de metaforă, vroia să te avertizeze că este posibilă dar te va durea.
Deja am lungit-o foarte mult şi ne-am depărtat de subiect. Intenţionez ca tot ce îţi voi scrie în continuare să fie strict legat de acel post al tău care a generat topicul ăsta.
Am luat la cunoştinţă că ai pierdut orice interes legat de persoana mea dar nu înţeleg de ce ţi-ai pierdut şi simţul umorului.
Lasă-mă "măi nene" s-o dau jumate-n glumă, că nu vreau să capete tonuri dramatice cu accente tragice şi mai ales, nu te mai opune.
Că dacă nu te-ai fi împotrivit atîta, poate ar fi intrat din prima şi făra dureri. ;)
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2240
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde ioanpuiu » 06 Aug 2014, 08:58

M-am întors la text şi am constatat că nu îmi arde de glumă.
Nu cred ca pot să-ţi fac nici rău nici bine şi nici să te ajut în vreun fel pentru că nu am primit nici un semnal, cît de mic, cum că ai fi dispus să recunoşti sau să regreţi ceva.
Constat că eşti pregătit să faci orice sacrificii doar ca să-ţi aperi imaginea publică pe care ţi-ai construit-o.
În locul glumelor pe care nu pot să le mai fac, încerc să-ţi ofer puţina distracţie şi reproduc postare ta pe care am editat-o puţin
Xulescu scrie:
petru71 scrie:D-le Modigliani,.......Poate lasi dracu' contrele cu Xulescu de-o parte si te intorci la ceea ce faceai, adica sa pui in puii mei muzica buna !
.................................................
Toti o facem, mai mult sau mai putin, in functie de conjunctura, de propriile frustrari, etc.


Aici ai dat-o-n ciunga da-aia proasta ! In Gumela !
E problema ta , neica , cat esti de frustrat in fata lu' alde Modigliani . Te invit respectuos sa nu ma mai amesteci cu multimea in care te scalzi zi de zi . Dracu' sa ma ia de dilau , cum-necum am statut aparte in Stuparitul ! Nu-ti pot permite sa ma privezi de acesta printr-un comment de tot kkt-ul ! Ca n-am cum ! ( iar aici ai voie sa pomenesti despre mine ca-s cu limba ascutita . Mi se rupe ! Asa am intrat acilea amu' niscaiva ani , asa i-am dus , ...... n-am niciun chef sa renunt la asta de dragul tau . In fond imi esti ...... nimic ! )

Mi se fix rupe mie de figurile din capu' Pictorului jignit d-aiurea ! Mi se fix rupe mie de complexele astora ca el care nu mai contribuie pe forum din ...... "pretiozitate'' atinsa de ascutimea unei limbii mele ! Asta s-a ofuscat direct ca vacaru' pe sat ! N-a suportat el , domle , ca un "fraier"ca mine sa se impuna prin a nu-i da lui "medaliile" aferente "pretioaselor"contributii ....... in muzica de jazz . Ori io nu-s agariciu ala de sa dea pe spate una-doua ! Asta sa va puneti la semnatura !


Cine PLM i-a interzis lu' Modigliani sa mai posteze pe VRS ...... in afara de orgoliile lui incomensurabile ? E problema lui , nene , despre cum si-n ce fel mai aduce o zdranganea muzicaloida ! Nu si a mea .......

............................

Acestea fiind spuse - trecand si prin altele - La Revedere Stuparitul !

..................................

Petrica 71 , ai voie sa fii frustrat , ai voie sa pomenesti despre asta , ...... insa , neica , nu-ti imagina vreodata ca ma poti avea partener la frustrarile tale ! Traiesc extrem de fericit in ..... prezenta mea !

Te rog frumos , nu ma mai asocia meschinelor tale trairi .........

Ce spui mă de Xulescu ăsta ?
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2240
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde ioanpuiu » 06 Aug 2014, 16:29

Este un cuvînt de încheiere Modigliani, că nu-mi place s-o las între două ape.
Dacă vei citi, vei şti că ai scăpat de insistenţele mele. Am încercat atît cît am putut, am crezut că dacă o dau pe glumă va fi mai uşor. Nici să glumesc n-am reuşit.
Nu a vrut nimeni să-ţi ia capul dar cînd eşti, de multă vreme, într-o relaţie cît de cît afectivă cu cineva şi respectivul greşeşte, şimţi nevoia să sufere, să plătească într-un fel ca să poţi continua.
Între timp am pierdut speranţa şi am înţeles, mai tîrziu decît tine ce-i drept, că nu mai e nimic de făcut.
N-a fost uşor. Niciodată nu este, cînd pierzi ceva.

Succes Modigliani!
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2240
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde State » 07 Aug 2014, 19:57

Schimba canalul. Uita-te la Prigoana si Bahmu' de exemplu. :lol:
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde modigliani » 08 Aug 2014, 15:49

State scrie: Prigoana si Bahmu'


Cand ii iei in tabara cu tine pe Dunare ?
modigliani
 

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde State » 08 Aug 2014, 15:51

Cand s-or impaca. 8-)
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde modigliani » 08 Aug 2014, 15:52

Treaba ta si-a lor ! Insa nu mai e si-a mea ...........
modigliani
 

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde State » 08 Aug 2014, 16:25

O sa le transmit ca tu n-ai nici o treaba cu ei. 8-)
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde ioanpuiu » 12 Aug 2014, 11:33

Vezi să nu te deshidratezi, Danciule! :)
Au trecut deja cinci zile şi nu se vede nici o ameliorare la tine, ba dimpotrivă ...

Bea multă apă !
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2240
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde State » 12 Aug 2014, 14:05

ioanpuiu scrie:Au trecut deja cinci zile şi nu se vede nici o ameliorare la tine, ba dimpotrivă ...


Lacrimogen rau subiectul...eu il inteleg. :)
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Anterior

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori