Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Am fost onorat.

Mesajde Ioan Guist » 21 Ian 2015, 10:17

Am fost onorat sa fac parte din echipa de moderare a acestui forum.Sunt in situatia sa aleg iesirea de la moderare.
Am avut parte de o perioada plina cat am fost moderator.Plina de ...de toate.
Postez aici cu rugamintea ca cei ce au fost sau s-au simtit nedreptatiti de catre mine sa ma ierte.
Raman un user al acestui forum.Subliniez ca acest pas a venit din cauze ce tin doar de mine si nu din conflicte de vre-o factura cu vre-un membru al forumului.
Mergem inainte!
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Am fost onorat.

Mesajde ves.lucian.zabrani » 21 Ian 2015, 10:22

Badie , daca toti va retrageti , se duce de rapa forumul asta al nostru !!!
Si mi-ar parea asa de rau !!!
:P :P :P
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: Am fost onorat.

Mesajde mircea » 21 Ian 2015, 10:38

ves.lucian.zabrani scrie:Badie , daca toti va retrageti , se duce de rapa forumul asta al nostru !!!
Si mi-ar parea asa de rau !!!

:lol: Stai Luciane linistit, ca nu se duce nimic de rapa.
Pe Ioan tot aici o sa-l gasesti.
Ba mai mult, eu zic ca forumul castiga la informatie livrata apicultorilor, pentru ca a fi moderator inseamna o sarcina in plus, care te rupe oarecum de la scris.
----------------------------------------------
Ce facusi Ioane ? :lol: Ai imbatranit, asa-i ? :lol:
Ioane, personal iti multumesc pentru efortul depus in toti acesti ani, pe Stuparitul .
Cum am spus si celor care au mai plecat de la moderare, daca vreodata te razgandesti, da un semn.

Acum....fuguta la subiecte .
Bine ai venit !
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Am fost onorat.

Mesajde cristi_vidican » 21 Ian 2015, 10:41

Ioan Guist scrie:Mergem inainte!

Îți acceptăm decizia doar dacă ne mai dai și nouă niște secrete (din apicultură). Altfel, n-ai ce căuta în gașca userilor! Nu te primim :lol:
Și noi am fost onorați!
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Am fost onorat.

Mesajde Ioan Guist » 21 Ian 2015, 11:00

ves.lucian.zabrani scrie:Badie , daca toti va retrageti , se duce de rapa forumul asta al nostru !!!
Si mi-ar parea asa de rau !!!
:P :P :P


Total neadevarat.
Sunt pline cimitirele de oameni de neinlocuit.Cazul de fata nu face nota discordanta.Forumul e Toti si nu 10-20 de oameni.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Am fost onorat.

Mesajde B.K » 21 Ian 2015, 11:05

Toate cele bune :D
Atitudinea creeaza viitorul !!! Facebook : https://www.facebook.com/viorel.bk
Avatar utilizator
B.K
 
Mesaje: 852
Membru din: 09 Mai 2013, 21:11
Localitate: Bucuresti-Calarasi

Re: Am fost onorat.

Mesajde Jean Valjean » 21 Ian 2015, 11:25

Ioan Guist scrie:Sunt pline cimitirele de oameni de neininlocuit


Cunosc expresia, e raspunsul dat de Napoleon unui general ingrijorat de soarta soldatilor sai in cazul in care el ar muri.
Personal, nu sunt de acord cu aceasta afirmatie. E plina istoria de exemple de oameni de neinlocuit. Unicitatea persoanei face ca amprenta pe care o lasa sa fie intotdeauna unica, originala. Si irepetabila. Ca intr_un fel sau altul viata isi urmeaza cursul nu inseamna ca o pierdere poate fi recuperata integral.
Cel mai mare risc in viata este sa nu-ti asumi nici un risc!
Avatar utilizator
Jean Valjean
 
Mesaje: 857
Membru din: 20 Sep 2011, 09:33
Localitate: Dambovița, in plina câmpie

Re: Am fost onorat.

Mesajde Ioan Guist » 21 Ian 2015, 14:01

Valjane , ai dreptate si sa stii ca nu am gandit din perspectiva ta .Interesant totusi.
Ai dreptate insa nu de tot fiinca sunten pe un forumu intr-o lume virtuala.Taman de aceea persoanele, spiritele userilor, sunt diluate si incomplecte ...sigur.
Ca se regasesc si pe internet ...dare si urme personale, de acord.
Mai mult decat in viata reala , nu in cea personala unde un tata nu poate fi inlocuit de ex, in "traiul" de pe internet, un "numar" poate fi usor inlocuit.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Am fost onorat.

Mesajde ignatov andrei » 21 Ian 2015, 14:35

Ioan Guist scrie:Mai mult decat in viata reala , nu in cea personala unde un tata nu poate fi inlocuit de ex, in "traiul" de pe internet, un "numar" poate fi usor inlocuit.


Duminica, dupa ce vedem o scena dintr-un film, unde stateau mai multi si serveau masa, dupa ce au spus rugaciunea, sotia spune:
- ce frumos a spus rugaciunea, atunci, la masa, prietenul tau de la Cisnadie !!! :D

Am tacut... ce sa-i spun... cand mintea imi era plina de intrebari fara raspuns... ?!? :( :?
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Am fost onorat.

Mesajde Florin Dobre » 21 Ian 2015, 15:05

Nea Pupe eu ma intreb cum de ai reusit pana acum sa-ti faci timp pentru toate si iti inteleg decizia. Esti printre putinii care au dat cat s-a putut de mult fara sa ceara nimic in schimb.
Insa ar fi o mare pierdere ca aceia care au drag de meseria asta sa nu beneficieze in continuare de o vorba buna si de o solutie concreta atunci cand se simt depasiti de situatie. Ai fost printre putinii care nu s-au ferit sa puna la vedere cele bune dar mai ales si cele mai putin vazute si placute in lucrul cu albina.

Nu e un secret ca pentru mine ai fost si ramai acel mentor virtual care mi-a insotit primii pasi in apicultura. Pentru mine esti un exemplu de tenacitate si al lucrului bine facut. In momente dificile ai reprezentat o borna de la care mi-am regasit aplombul si determinarea in a continua. Iar ca mine stiu ca sunt multi pe care i-ai motivat si ii motivezi in continuare prin exemplul personal.
Colegii sa nu ma inteleaga gresit...nu sunt genul care sa gadil omul la ureche cu vorbe dulci. Insa aceste lucruri trebuia sa ti le spun de multa vreme dar
stiu ca-ti repugna sa fii gadilat.

Sa te avem multi multi ani sanatos printre noi!
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

Re: Am fost onorat.

Mesajde joohny » 21 Ian 2015, 15:52

Va salut.Din Lunca Prutului,VS. va transmit oriunde ai fi si indiferent ce ai decis imp. e sa fii sanatos (binenteles cu tot singele din batatura).Sanatate.
joohny
 
Mesaje: 966
Membru din: 15 Oct 2012, 22:01
Localitate: Vaslui

Re: Am fost onorat.

Mesajde cristi_vidican » 21 Ian 2015, 15:54

ignatov andrei scrie:- ce frumos a spus rugaciunea, atunci, la masa, prietenul tau de la Cisnadie !!! :D

Nelule,
compliment mai frumos ca acesta nu cred că ai primi!
Pentru cei îngrijorați, stați fără griji. Pupemea s-a mai retras de vreo 10 ori. Chiar și de la moderare. E ca Hagi!
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Am fost onorat.

Mesajde iunicu » 21 Ian 2015, 16:01

Dragilor, munca de moderare este titanica. Eu citesc de pe forum numai ce vreau, balariile le las deoparte. moderatorul, insa, trebuie sa citeasca tot si uneori treaba asta iti fura cateva ore pe zi. Lumea pestrita si galagioasa a forumului e o piatra grea. Sunt putini useri cu adevarat activi dar astia se tot inteapa si se injura. Moderatorul trebuie sa-i cunoasca si sa ia masuri functie de fapta, de importanta ei, de contributia utilizatorului la informatie. Uneori se fac compromisuri de la regulament si asta aduce o responsabilitate si mai mare. Cei care sunt pedepsiti, te iau de guler iar cei iertati nu invata graseala.
Badie, bine ai venit in zona libera a forumului!
Odihneste-te in pace Gica!
Odihneste-te in pace Kamy!
Avatar utilizator
iunicu
 
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Oct 2011, 12:59
Localitate: Silistea Snagovului(IF) 38 ani

Re: Am fost onorat.

Mesajde geangu » 21 Ian 2015, 16:02

Frate, in afara de tine si inca vreo doi nu prea stie nimeni apicultura pe aici, daca tu nu accepti sa fii moderator atunci cine ?
geangu
 
Mesaje: 403
Membru din: 27 Mar 2012, 15:41

Re: Am fost onorat.

Mesajde Cristian IONITA » 21 Ian 2015, 16:04

Ioan Guist scrie:Am fost onorat sa fac parte din echipa de moderare a acestui forum.Sunt in situatia sa aleg iesirea de la moderare.
Am avut parte de o perioada plina cat am fost moderator.Plina de ...de toate.
Postez aici cu rugamintea ca cei ce au fost sau s-au simtit nedreptatiti de catre mine sa ma ierte.
Raman un user al acestui forum.Subliniez ca acest pas a venit din cauze ce tin doar de mine si nu din conflicte de vre-o factura cu vre-un membru al forumului.
Mergem inainte!



regret dar pe de-o parte ma bucur pentru tine. sunt convins ca o sa ramai acelasi PUPE cel priceput, cutezator si mai ales deschizator de drumuri .... un adevarat PIONER al apiculturii din Romania
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Am fost onorat.

Mesajde petru71 » 21 Ian 2015, 17:06

geangu scrie:Frate, in afara de tine si inca vreo doi nu prea stie nimeni apicultura pe aici, daca tu nu accepti sa fii moderator atunci cine ?


Bravo domnule !
Ai reusit sa jignesti o gramada mare de oameni de calitate.
Si inca una mare de tot.
petru71
 
Mesaje: 1791
Membru din: 17 Oct 2013, 18:12
Localitate: Tg. Mures 0744 757224

Următorul

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori