Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Cornelioandanciu

Mesajde Mircea_63 » 29 Apr 2016, 12:57

Evenimentele s-au desfasurat astfel:

Cornel il felicita pe Shreck pentru scrierea corecta a unui cuvant, pe topicul "Politia in actiune". Banuiam ca face misto de monstrulet, deoarece tocmai varianta ce o lauda era...gresita. Ma bag si eu vesel intre ei si lamuresc care e forma corecta de scriere a cuvantului. Cornel imi cere scuze de parca cine stie cu ce mi-ar fi gresit mie. Am fost mirat, dar n-am raspuns nimic, banuind ca nu inteleg eu ceva. Donbazil intervine si ne reproseaza -cu blandete si umor- ca suntem off topic, asa ca am mutat discutia la Gramaticale.

Consecinta? Cornelioandanciu s-a suparat. Sustine ca prin mutarea la... Poiana lui Iocan (confuzie) am abuzat de pozitia de moderator si hotaraste sa se retraga de pe forum. In final am sters postarile respective si de la Gramaticale, unde le mutasem, nu erau la Poiana. Dar chiar de ar fi fost acolo, tot nu-i inteleg supararea.

Consecinta consecintei: imi cer scuze daca l-am suparat cu ceva! N-am avut nici cea mai mica intentie de a jigni sau supara pe cineva. Nu am sentimentul ca as fi abuzat prin mutarea respectiva, ci am dat curs unei solicitari pe care am considerat-o intemeiata.

Sarbatori fericite!
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63

Cornelioandanciu

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Re: Cornelioandanciu

Mesajde cornelioandanciu » 15 Mai 2016, 11:33

Dupa ce am anuntat ca nu va mai deranjez, vad ca v-ati permis sa ma mai terfeliti si pe aici, drept pentru care imi rezerv dreptul sa ma apar si eu ,
asadar, va dedic urmatoarele :
"Prietenilor ""mei de pe Stuparitul.

Intr-o zi, la asfintit,
M-am facut ca am murit,
S-aud cine ma jeleste
Sa vad cine ma iubeste !

Din sicriu am auzit
Cum prietenii au venit
Si s-au veselit si-au spus:
Vai, ce bine ca s-a dus !

Cand sa ies sa-i dojenesc
Iata, dusmanii sosesc
Si in loc ca sa ma certe
Au zis : "Dumnezeu sa-l ierte "!

Din sicriu eu am iesit
Pe dusmani i-am omenit
La "prieteni", far de-nconjur
Le-am dat un picior in c*r !

Hai pa ! "Cetiti" , prieteni !
cornelioandanciu

Mesajde Shrek » 15 Mai 2016, 11:59

Daca tu imi scrii in mp eu de ce nu pot? Ti-a trecut supărarea?
Shrek

Mesajde Cristian IONITA » 17 Mai 2016, 10:30

@cornelioandanciu - noi nu suntem decat foarte rar pe acceasi lungime de unda ... dar sincer iti spun ca esti unul dintre utilizatorii acestui forum ale carui opinii au pertinenta omului care nu a trecut prin viata degeaba.

Moderatorii sunt si ei oameni, cu bune si cu mai putin bune iar despre Mircea_63, zic eu ca, nu e musai rau intentionat insa din pacate pentru el (si mai ale pentru forum) se lasa prea usor depasit de situatie.
Nu stiu care a fost cu adevarat motivul ptr care te-ai suparat dar te rog sa ai in vedere si alta abordare decat cea de a renunta.

O zi frumoasa si ganduri bune dar mai ales constructive va doresc
In viata asta ești de unul singur și nimeni nu ține cu tine - Eu
Cristian IONITA

Mesajde mircea » 17 Mai 2016, 22:33

Cornel, te salut !
Este pacat sa pleci, dand cu piciorul atator ani de munca pe forum.
Vreau sa-ti spun cateva lucruri :
- Daca macar 20 % dintre colegi si-ar fi adus contributia la bunul mers al forumului (asa cum ai facut tu) , Stuparitul ar fi fost mult mai "bogat" in toate cele.
- Ceea ce te face acum sa iei decizia asta radicala, este o copilarie . Te alinti...stii vorba aia..."si baietii plang cateodata " (sper sa nu fie cu suparare).
- Deruleaza pe incet-inapoi ceea ce acum iti pare grav, si o sa-mi dai dreptate (sper).
- M63 nu este nici pe departe un Machiaveli modern (cum spui) . Il cunosc , il cunoastem toti....sa nu-i punem in carca mai multe pacate decat are . Primul mesaj din subiect contine niste scuze. Pariez ca M63 nici nu stie pentru ce isi cere scuze, dar totusi o face. Sa fie bine, ca sa nu fie rau, probabil asta este ratiunea lor.
- Majoritatea mesajelor private (MP-uri) , trimise de mine catre colegi , sunt intitulate "Ceteste aici ...." . Nimeni nu mi-a mai spus ca acest lucru este deranjant (jignitor). Se vrea o gluma....cu tine nu mi-a reusit.
- Poezioara de mai sus....este haioasa . Am cetit-o cu placere.... :lol:
Bineinteles tu o sa faci cum este mai bine pentru tine . De oprit, nu te pot opri (nimeni nu te poate opri), in schimb o "razgandeala" din partea ta, este cea mai buna rezolvare .

Revino-ti si baga-ti mintile in cap, Cornele ! :lol: (si indemnul asta se lasa cu suparare ?)

PS. Coane Shrek, da bre si matali o mana de ajutor sa intoarcem omul asta din drum, ca a luat-o pi ciucalai . Si e pacat...mare pacat sa nu-l mentinem pi drumul drept si proaspat asfaltat al Stuparitului (ma rog....mai are cateva denivelari pi ici pi colo, dar aia e...ce este perfect in lumea asta ?) .
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
mircea
Site Admin

Mesajde Shrek » 18 Mai 2016, 00:04

Pai nu poci ca si-o inchis mp-ul! Eu am vrut sa povestesc cu el, sa-i spun ca-l caut cand merg la Oradea, da computeru,' spune ca si-o inchis dimigeana si nu mai primeste mesaje! Mie chiar imi pare rau ca este asa sensibil! Dar io cred ca-i trece!
Shrek

Mesajde ignatov andrei » 18 Mai 2016, 00:36

NOROC BUN!, Cornele!

Sa-mi faci, macar din mana, cand ma vezi...!
ignatov andrei

Mesajde Cristian IONITA » 18 Mai 2016, 12:17

mircea scrie: ...
- M63 nu este nici pe departe un Machiaveli modern (cum spui) . Il cunosc , il cunoastem toti....sa nu-i punem in carca mai multe pacate decat are . Primul mesaj din subiect contine niste scuze. Pariez ca M63 nici nu stie pentru ce isi cere scuze, dar totusi o face. Sa fie bine, ca sa nu fie rau, probabil asta este ratiunea lor.
...

of of .... mhai mhai .... cum sari tu Mircea sa "explici" nefacutele altora.

spui ca M63-ul cere scuze fara sa stie de fapt ptr ce .... si aceeasi fraza folosesti si termenul de "ratiune" .... nu-ti pare deloc ca exagerezi in partinire?
Cristian IONITA

Mesajde cristi_vidican » 18 Mai 2016, 16:01

Cristian Ionita,
Esti off topic
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
cristi_vidican

Mesajde Cristian IONITA » 18 Mai 2016, 17:01

nu mai mult decat esti si tu tizule ....
Cristian IONITA

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI