Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde delorin I » 25 Oct 2013, 12:13

Vrem si noi o poza cu aceasta faimoasa cutie daca nu e SECRET DE FABRICATIE:)

Revenind la subiectul acestui topic, eu m-am logat pe acest forum de la inceput si nu am experienta celui vechi! E drept ca atunci cand am decis sa -mi fac cont, am incercat de cateva ori fara sa inteleg ce se intampla, pe cel vechi! Nici pe acesta si nici pe celalat nu l-am terminat de citit . Dar, trebuie sa marturisesc, daca nu fac o cautare speciala pe google si nu sunt trimis acolo, nu am cultura accesarii acelui forum! (sau daca cineva nu da link in actualul forum si face trimitere la o legatura de acolo) Nu s-ar putea integra in actualele topice si trimiteri catre acel forum? De pilda domnul Ioan Puiu mi-a recomandat un instrument confectionat de dansul si postat pe forumul vechi, o palnie la care se adapteaza segmente de teava si faci din asta o prajina de capturat roiuri cat de lunga ai nevoie! Inca nu am gasit acel topic! E pacat ca ore de dezbateri, munca si experiente sa se iroseasca. Da, aud si eu mereu de oameni pe care nu i-am vazut pe aici! Unii dintre ei frecventeaza un forum concurent, unde si eu am cont dar, desi sigur e ceva mai viu decat acesta, parca nu e la fel. Poate ca e asta primul unde am intrat dar cumva parca ceva ma leaga de acest loc. Atat de mult incat dincolo nu mi-am facut nici macar pagina personala! :D Poate ca singura solutie ca acel loc sa nu fie complet uitat pe masura ce aici creste numarul de pagini, ar fi ca in fiecare capitol sau sectiune a actualui forum sa se faca si trimiteri dincolo!
Cat despre oameni care imi lipsesc - mie imi lipseste Uve! Sigur s-ar putea spune - isi facea reclama, a fost in mod repetat avertizat..etc! Dar omul asta are niste idei geniale! Sunt oameni in tara asta care isi vand proriile idei si ar trebui sustinuti si nu neutralizati! Poate ca si chestia asta tine tot de respect si de comunitate si invidizii ei efectiv! (Probabil voi auzi de regulile forumului dar sincer le am vazut si citit! )
Sezi bland si continua! NU moare Moldovanul cand vrea Mayasul!

“Tracii mai povestesc că teritoriile de dincolo de Istru ar fi ocupate de albine şi că din această cauză oamenii n-ar putea merge de ele mai departe“
(Herodot, Istorii, V.10)
Avatar utilizator
delorin I
 
Mesaje: 2676
Membru din: 17 Iul 2012, 16:55
Localitate: Bucuresti/Comanesti-Bacau

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde gica.mosu » 26 Oct 2013, 06:49

janese scrie:1. sa nu fii calic si sa te induri sa te lipsesti de mierea care tzi-ar da-o stupul ala.
2. sa ai cinci kile de zahar.
3.sa ai timp...adecaaa..azi trebui sa faci ceva ..pai azi faci!
4. fata de metodele consacrate sa nu vii tu cu idei ,,de imbunatatire"
6. sa ai curaj.
7. sa pregatesti tu o cutie de trei rame dadaant1/1 jos si trei rame in cat de dadant 1/1.
sa mai faci o rama portbotci lata de cinshpe mm
8. sa vrei si sa ai curaj!

din toate astea cea mai importanta este pct 1 si pct 8!!!
mai vorbim!!!
carcotasii...sigur vor incepe cu ,,selectia"...dar iti zic eu ca ....dintr-un cal tiganesc pot iesi zece manji din care sapte, sigur sunt boieresti!!!
ia fi atent aici...
http://video-nature.magix.net/#Cage%20polonaise

JANESE,sa traiesti boierule-bine ai revenit....Mai tr pct 9....Dupa ac metoda vor iesi...matci tip JANESIENE :lol:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde ioanpuiu » 26 Oct 2013, 23:11

delorin I scrie:De pilda domnul Ioan Puiu mi-a recomandat un instrument confectionat de dansul si postat pe forumul vechi

Ordinea corectă e alta.
Am văzut "instrumentul" pe forumul vechi şi abia apoi l-am confecţionat.

Contează :)
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2245
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde nae » 02 Noi 2013, 21:20

Nu gasesc topicul unde l-am ''rusinat''/certat pe Giovanni ... nu retractez ...
Azi , la Craiova, am stat langa un domn '' in varsta'' (fata de mine ) , simpatic, coleric(ca mine), TOBA de apicultura, care s-a prezentat Giovanni .... , mi-a cazut fata (mi-a fost rusine.. cu mine ).
Nu i-am cerut scuze, acolo , fiindca nu acolo l-am ''certat'' .
D-le Giovanni imi pare rau .
Scuza mea e ca sunt coleric+ intr-o bujie si ma aprind , din pacate, gratuit .
La urmatoarea intalnire va cer scuze personal .
Sarut-mana .
nae
 
Mesaje: 3375
Membru din: 11 Noi 2011, 19:29

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde modigliani » 04 Noi 2013, 07:29

Printre cei care nu mai scriu se numara si Mibu .

Rog pe cine are numarul sau de tel. sa mi-l dea prin MP . Garantez ca l-am avut de la el personal insa odata cu schimbarea telefonului l-am pierdut . Ca atare nu-l va deranja .

Trebuie neaparat sa-l sun ........

Multumesc .
modigliani
 

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde peterneamt » 17 Dec 2013, 18:31

janese scrie:1. sa nu fii calic si sa te induri sa te lipsesti de mierea care tzi-ar da-o stupul ala.
2. sa ai cinci kile de zahar.
3.sa ai timp...adecaaa..azi trebui sa faci ceva ..pai azi faci!
4. fata de metodele consacrate sa nu vii tu cu idei ,,de imbunatatire"
6. sa ai curaj.
7. sa pregatesti tu o cutie de trei rame dadaant1/1 jos si trei rame in cat de dadant 1/1.
sa mai faci o rama portbotci lata de cinshpe mm
8. sa vrei si sa ai curaj!

din toate astea cea mai importanta este pct 1 si pct 8!!!
mai vorbim!!!
carcotasii...sigur vor incepe cu ,,selectia"...dar iti zic eu ca ....dintr-un cal tiganesc pot iesi zece manji din care sapte, sigur sunt boieresti!!!
ia fi atent aici...
http://video-nature.magix.net/#Cage%20polonaise

Prin 1976 ACA a editat înpreună cu combinatul un catalog apicol. În acest catalog nu este numai cuşca pentru iernarea mătcilor în afaga ghemului ci şi dulăpior-termostat pentru iernarea a 120 de mătci în afara ghemului...... ;) Mătcile iernate prin acest procedeu şi date apoi familiilor care au rămas orfane peste iarnă au fost într-o mică măsură acceptate şi cele care au fost iniţial acceptate au fost schimbate ulterior......
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde Jean Valjean » 20 Mar 2014, 10:51

Mai stie cineva ceva de Horia CH?

Dar de Mibu?

Ioan Guist scrie:Toata lumea imbatraneste.Janese este cel mai bun exemplu.


Eu zic ca Janese e tocmai pe dos. S-a nascut batran si acum isi traieste tineretea: face copii, experimente cu cutiute si gauri prin pereti (poate-i prinde bine mai tarziu, cine stie), se ia la tranta cu apicultorii mai tineri si da cu ei de pamant. Daca vrei sa stai de vorba cu el in tihna, batraneste, pe indelete, n-ai cum, ca nu are timp,e prins mereu. N-are astampar, ii fuge mintea mai ceva ca argintu-viu. Probabil si pentru ca cei din leatul lui au imbatranit cu totii in timp ce el a tot intinerit.

Asa ca eu stau linistit, apicultura are un viitor asigurat cel putin 30 de ani de acu'nainte.
Cel mai mare risc in viata este sa nu-ti asumi nici un risc!
Avatar utilizator
Jean Valjean
 
Mesaje: 857
Membru din: 20 Sep 2011, 09:33
Localitate: Dambovița, in plina câmpie

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde ves.lucian.zabrani » 20 Mar 2014, 10:58

Jean Valjean scrie:Mai stie cineva ceva de Horia CH?

Dar de Mibu?



cu Mibu am vorbit nu de multa vreme !!! a avut un necaz mare !!!
de Horia CH nu mai stiu nimic !!!
:P :P :P
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde CRISTI M » 20 Mar 2014, 14:25

Va salut .

Ca si mine , mai multi Stupari s-au " dat la fund " . Cred ca am gasit ceva tot asa de important de facut decat sa-mi "toc" neuronii cu unele persoane care nu ma " inghit " . Decat sa fac riduri sau basici la maini :) mai bine stau linistit si-mi vad de treaba mea .

Dar sa stiti ca va urmaresc , si cred ca nu numai eu fac asta .

Cu respect Cristi M .
Doi oameni privesc acelas lucru dar vad doua lucruri diferite
CRISTI M
 
Mesaje: 28
Membru din: 04 Oct 2011, 10:07
Localitate: Slatina

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde alt stupar » 20 Mar 2014, 22:25

CRISTI M scrie:Dar sa stiti ca va urmaresc , si cred ca nu numai eu fac asta .

Faza e ca daca toata lumea s-ar multumi cu "urmaritul"... ce-ati mai urmari ? :shock:
O minima logica de functionare a acestui tip de comunitate virtuala presupune ca daca ai placerea de-a da downloada info... pai ai bun-simtul ca macar din cand in cand sa si uploadezi ceva... acolo !
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde CRISTI M » 20 Mar 2014, 23:04

Vorbim de bun-simt ? :shock: ce-i ala ??? Nu vedetzi ca daca-l ai , altii te iau de fraierica ??? ( eu il am si pe langa el mai am si 7 ani de acasa ) .
Doi oameni privesc acelas lucru dar vad doua lucruri diferite
CRISTI M
 
Mesaje: 28
Membru din: 04 Oct 2011, 10:07
Localitate: Slatina

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde Dila Daniel » 20 Mar 2014, 23:05

sa traiesti Cristi!...bine ai revenit!
ia mai bine reiati pagina personala de unde a ramas :)
http://stuparitul.3xforum.ro/post/3358/1/Cristi_M/


adica...sa faci una noua,sa ne mai spui si noua cum a mai evoluat stupina si viatza ta!
Nu sunt perfect dar sunt eu insumi...si sunt mandru de asta!
Cu stima D.D.
Avatar utilizator
Dila Daniel
 
Mesaje: 2447
Membru din: 18 Feb 2011, 22:51
Localitate: Craiova

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde modigliani » 29 Mar 2014, 22:00

RUBEEEEEEEN ! :shock: :shock: :shock:

Bai fratilor , care mai stiti ceva de baiatu' asta ? Ma enerveaza sa nu-l vad pe-aici ........
Mi-e dor de el !
modigliani
 

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde activ » 20 Apr 2014, 00:57

modigliani scrie:RUBEEEEEEEN ! :shock: :shock: :shock:

Bai fratilor , care mai stiti ceva de baiatu' asta ? Ma enerveaza sa nu-l vad pe-aici ........
Mi-e dor de el !

L-am găsit pe la Blaj, la târg ... era OK. :)
Fişiere ataşate
13959453633191.jpg
RUBEN ... ACTIV
NIMENI nu le ştie pe TOATE ! ... Ascultă-i pe TOŢI şi fă cum e mai bine pentru TINE !
Avatar utilizator
activ
 
Mesaje: 1102
Membru din: 28 Iul 2011, 15:14
Localitate: CRAIOVA

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde nae » 26 Oct 2014, 22:02

modigliani scrie:Bai fratilor , care mai stiti ceva de baiatu' asta ? Ma enerveaza sa nu-l vad pe-aici ........
Mi-e dor de el !
DE PICTOR
Si mie .
Nu stiu de ce nu postezi sau de ce esti suparat sau ...
Mie imi lipsesti ;am asteptat sa sa te ''strige'' alti baieti ,poate mai apropiati, nu stiu de ce n-o fac dar forumul a pierdut (in perioada aceasta) un membru valoros ; nici aurul nu-i lucitor daca nu treci de zgura /cochilia de minerale .
Sper ca pe acest forum sunt si ochi care au vazut mai departe de ''clinciuri'', chiar sper .
In mod normal te lupti sa tii VALOAREA in terenul tau ; ca VALOAREA deconspira ''rahatul''/sufletul had/semidoctul ascuns in spatele zambetului infantil si a ''celor 7 ani''-petrecuti cu vaca... e ca un antivirus , trebuie sa coseasca ''buruienile '' cineva = altfel MATCA pica rapusa de ''braula'' ;)
Cu respect ,Nae.
nae
 
Mesaje: 3375
Membru din: 11 Noi 2011, 19:29

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde ignatov andrei » 26 Oct 2014, 22:22

nae scrie:Sper ca pe acest forum sunt si ochi care au vazut mai departe de ''clinciuri'', chiar sper .


Acest... "pictor", n-a vazut ca... altii au vazut... mult mai departe de "clinciuri"...

Modi, e un mic "smecheras comunist de cartier"...
L-a luat valu' democratiei si a inteles ca... nu cunoaste "stilul"... !!!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori