Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Cei care nu mai scriu

Mesajde alt stupar » 11 Sep 2011, 18:59

Lulache
mihaimsibiu
andrei_salaj
Dani Popovici
pab
ionut vlv
Neculai Luca
Valer 70
Balasbebe
.....
.....
.....

de ce ?
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde victor s » 11 Sep 2011, 19:31

pacat...mari pierderi pentru noi toti...de asemeni, multi si-au rarit atat de mult postarile incat a devenit adevarata sarbatoare atunci cand mai scriu cate ceva ceva !
Avatar utilizator
victor s
 
Mesaje: 871
Membru din: 23 Feb 2011, 22:31
Localitate: Ploiesti

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde CORNEL V. » 11 Sep 2011, 19:49

Poate din cauza unora ...nu multi , unu , doi ...,care au nasul prea finut si care se cred Dumnezeu pe acest forum .
Avatar utilizator
CORNEL V.
 
Mesaje: 1138
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10
Localitate: Tg-Carbunesti :Gorj

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde alt stupar » 11 Sep 2011, 19:54

Haideti sa nu divagam...
bineinteles ca sunt si altii pe langa cei enumerati, si le citem cu mare placere postarile
poate odata cu venirea toamnei...
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde CORNEL V. » 11 Sep 2011, 20:11

Adi , unul din motive este asta , am raspuns la intrebarea topicului , nu am divagat deloc si crede-ma sunt destui care nu mai scriu din aceasta cauza.
Avatar utilizator
CORNEL V.
 
Mesaje: 1138
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10
Localitate: Tg-Carbunesti :Gorj

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde MyBees » 12 Sep 2011, 00:01

Poate nu s-au obisnuit inca pe acest forum? A incercat cineva sa ii "ademeneasca" cumva? Rezistenta la schimbare nu e de neglijat si acest transfer catre noul forum cred ca ar necesita mai mult efort din partea voastra. "Voi" cei mai vechi si cu influenta(in sensul bun al cuvantului) printre colegii de care pomenesti...
Eu de exemplu regret foarte mult ca nu mai scrie colegul IoanPuiu si stiu ca motivul este acela ca nu este impacat cu trecerea catre noul forum. Cine stie poate ca usor, usor vor reveni, dar mai dati-le si voi un e-mail, telefon, un porumbel, un fum...
Nu este imposibil ca multi sa nu stie de transfer... cati crezi ca vad acel banner?

Zic si "io" nu dau cu paru; ;)
"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life"
---
my flickr | my facebook | my pinterest | my blog | my YM: MyBees_ro@yahoo.com | my Google+
Avatar utilizator
MyBees
 
Mesaje: 1285
Membru din: 23 Feb 2011, 13:01
Localitate: Bucuresti, stupina in Dambovita

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde Adi Hodis » 12 Sep 2011, 00:46

MyBees scrie:...
Nu este imposibil ca multi sa nu stie de transfer... cati crezi ca vad acel banner?
...

Asa este, mai ieri am explicat unui user de ce nu poate sa scrie pe forumul vechi si a fost bucuros de existentza acestuia.
Anterior au mai fost cazuri ... cum-necum, iaca-asa, le scapa acel banner. :?
Albinutele = viata ... importantele albinute ... ” daca albinele ar disparea, omenirea ar mai trai 4 ani. Albert Einstein ”.
http://adihodis.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
Adi Hodis
 
Mesaje: 2937
Membru din: 03 Apr 2011, 18:40

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde eugen. » 12 Sep 2011, 00:57

victor s scrie:pacat...mari pierderi pentru noi toti...de asemeni, multi si-au rarit atat de mult postarile incat a devenit adevarata sarbatoare atunci cand mai scriu cate ceva ceva !

Poate nu mai au loc pe aici din cauza unora cu 2-3 stupi care dau lectii.... :lol:
eugen.
 
Mesaje: 265
Membru din: 09 Sep 2011, 20:55
Localitate: Prahova

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde cristi_vidican » 12 Sep 2011, 07:46

Orice mutare a locului in care se scrie, creaza confuzie, iar unii nu-l mai gasesc pe cel nou. Cand era lista de discutii stuparitul si apoi apicultoriRO, am observat ca incet, incet, numarul mesajelor scrise pe lista era tot mai mic, pana aproape ca nu se mai scria deloc. Am zis ca s-au plictisit stuparii de scris si de certuri. Trecerea de la lista de discutii stuparitul la apicultoriRO l-a facut pe Badea Marian ((Liviu Costea) un om de o calitate cel putin la nivelul lui Pupemea) sa nu mai scrie. E adevarat ca si contrele cu unii stupari si felul in care erau primite metodeloe lor mai revolutionare, care astazi sunt normalitate printre stupari.
Era sa raman si eu pe dinafara, nestiind ca de fapt discutiile s-au mutat pe forum de pe lista. Asa ca am dat un search pe google sa vad ce mai gasesc despre pupemea si asa am gasit forumul stuparitul.
Unii nu mai gasesc noua locatie si trebuie ajutati, iar altii s-au saturat sa scrie si sa fie contrazisi tot timpul, considerand timpul pe forum o pierdere de vreme.
Cred ca daca vrem sa fim o familie frumoasa aici, trebuie sa invatam sa raspundem cu mai putina patima si sa ne masuram cuvintele, care de multe ori ranesc si indeparteaza pt totdeauna
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde victor s » 12 Sep 2011, 16:27

eugen. scrie:
victor s scrie:pacat...mari pierderi pentru noi toti...de asemeni, multi si-au rarit atat de mult postarile incat a devenit adevarata sarbatoare atunci cand mai scriu cate ceva ceva !

Poate nu mai au loc pe aici din cauza unora cu 2-3 stupi care dau lectii.... :lol:

loc este pentru toata lumea, numai vointa sa fie. o idee buna poate aparea si de la cel cu 2 stupi si de la cel cu 300. (sper sa nu fie vreun apropo subtil legat de persoana mea... ;) )
o iau totusi ca o gluma , avand in vedere emoticonul de sfarsit.
toate cele bune !
Avatar utilizator
victor s
 
Mesaje: 871
Membru din: 23 Feb 2011, 22:31
Localitate: Ploiesti

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde alexclau » 12 Sep 2011, 20:37

Eu cred ca forum-ul celalalt era mult mai practic. Imi pare rau ca s-a inchis pentru postare, dar pentru mine ramane acel loc care ma face sa ma relaxez si sa reflect la cele de zi cu zi.
Este o placere sa parcurg arhiva cu poze ceea ce aici nu pot avea. Ma deranja cand o poza nu puteam sa vad (repede) a cui este dar pentru mine arhiva foto este o comoara de informatii si de reflectii.
Poate se revine la vechiul forum si se deschide iarasi. Haideti sa lasam concurenta sa ne duca la ceva mai bun !
Stiti acolo este casa noastra, este "bordeiul" pentru fiecare, acolo este familia pentru fiecare etc.
Ma gandesc la Pupemea, care pentru mine a insemnat si inseamna inca ceva, acolo are in locatia lui intreaga viata transpusa in biti.
Dupa cum stiti cu fiecare este greu la o anumita varsta sa-ti mai construiesti o noua casa sa ...
Nu tot timpul ceva nou ne incanta, de multe ori ne multumim si cu o "martoaga". Asa, cred, ca suntem noi romanii (de "talie" mai veche).
Sa fie bine !
Prietenia nu se poate cumpara decat cu moneda FORTE: OMENIA.
Avatar utilizator
alexclau
 
Mesaje: 56
Membru din: 25 Feb 2011, 01:33
Localitate: Caracal

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde cristi_vidican » 13 Sep 2011, 09:01

alexclau scrie:Eu cred ca forum-ul celalalt era mult mai practic. Imi pare rau ca s-a inchis pentru postare, dar pentru mine ramane acel loc care ma face sa ma relaxez si sa reflect la cele de zi cu zi.
Este o placere sa parcurg arhiva cu poze ceea ce aici nu pot avea. Ma deranja cand o poza nu puteam sa vad (repede) a cui este dar pentru mine arhiva foto este o comoara de informatii si de reflectii.
Poate se revine la vechiul forum si se deschide iarasi. Haideti sa lasam concurenta sa ne duca la ceva mai bun !
Stiti acolo este casa noastra, este "bordeiul" pentru fiecare, acolo este familia pentru fiecare etc.
Ma gandesc la Pupemea, care pentru mine a insemnat si inseamna inca ceva, acolo are in locatia lui intreaga viata transpusa in biti.
Dupa cum stiti cu fiecare este greu la o anumita varsta sa-ti mai construiesti o noua casa sa ...
Nu tot timpul ceva nou ne incanta, de multe ori ne multumim si cu o "martoaga". Asa, cred, ca suntem noi romanii (de "talie" mai veche).
Sa fie bine !

Suntem nostalgici dupa vechiul forum pt ca acolo am stat mai mult, dar in timp, va veti obisnui cu noul forum, care are si avantaje. Din nefericire, discutiile foarte importante s-au dus acolo, aici se scrie mai mult pe langa. Multe subiecte s-au terminat acolo, iar aici cand ridica vreun incepator vreo intrebare, raspundem cu linkuri de pe vechiul forum. Dar, viitorul e in casa noua ca e mai sigura.
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde fotoklipa » 09 Oct 2011, 19:26

Unii scriu altii "cetesc",asa ca mare alt stupar,concentreaza-te: pooate va era dor :lol: :lol: :lol: :lol: MERGE SI FORUMUL ASTA PE" ASCUNS",adica de loc.
fotoklipa
 
Mesaje: 48
Membru din: 09 Oct 2011, 01:02
Localitate: Bucuresti Giurgiu

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde MyBees » 09 Oct 2011, 19:39

Imagine
"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life"
---
my flickr | my facebook | my pinterest | my blog | my YM: MyBees_ro@yahoo.com | my Google+
Avatar utilizator
MyBees
 
Mesaje: 1285
Membru din: 23 Feb 2011, 13:01
Localitate: Bucuresti, stupina in Dambovita

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde CORNEL V. » 10 Oct 2011, 09:26

Inspirata imagine,MyBees :lol:
Avatar utilizator
CORNEL V.
 
Mesaje: 1138
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10
Localitate: Tg-Carbunesti :Gorj

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde ionut vlv » 10 Oct 2011, 12:48

eu incerc sa ma scuz,timpul liber bata-l vina.de" cetit"...zilnic,dar de scris...
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea. În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.
Avatar utilizator
ionut vlv
 
Mesaje: 387
Membru din: 25 Feb 2011, 12:25
Localitate: BABENI,VALCEA

Următorul

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori