Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde Shrek » 02 Noi 2016, 18:06

Facem pariu ca eu sunt inceputul? :lol: Na ca am scapato. :lol:[/quote]
Ai fost "intepat" sau tu ai....pescuit un....biban?
Daca nu se plange nimeni esti..Alba ca zăpada!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde Cristian IONITA » 02 Noi 2016, 18:42

jonny_it scrie:
Cristian IONITA scrie:era vorba accea cu "in vino veritas" ... bag de seaman ca nici expresia "in pecuniam veritas" nu ar fi departe de adevar

oricum Jonny ... tu esti simpatic sa te inscrii in corul "pagubitilor" .... eu tot astept de la tine onorarea comenzii de regine, cea ptr care nu mai raspundeai la mesaje si telefoane .... si asta acum cateva sezoane :)

Asa ca eu il rog pe cel care iti este dator sa nu-ti plateasca pana nu rezolvi tu restantele, nu doar fata de mine ci fata si de altii care au ramas cu comenzii neonorate, comenzi facute prin intermediul forumului bineinteles.


Ptr bunul mers al societatii (si cu atat mai mult al forumului) consider ca nu este constructiv protejarea neseriosilor ... indiferent ca este de buna sau rea credinta .... cei care nu-si respecta angajamentele merita "oprobriu public".


Tu nu ai platit nimic .. doar ai facut o comanda pe care eu nu am reusit sa o trimit. Mi-am cerut scuze si atunci imi mai cer odata. Toti facem greseli.
Este o mica diferenta intre situatii. ;)


diferenta exista .... neseriozitatea (si mai ales lipsa asumarii responsabilitatii) este insa numitorul comun intre aceste situatii ... scuze ai cerut .... dar dupa ceva timp .... timp in care nu ai raspuns la mesaje ... nu ai raspuns la telefon ... etc.

deci ramane valabila rugamintea catre cel care iti este dator sa nu-ti plateasca pana nu rezolvi tu restantele :D , a .... si inca ceva ... il mai sfatuiesc nici sa nu-ti mai raspunda la mesaje si telefoane :mrgreen:
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde jonny_it » 02 Noi 2016, 19:01

Cristian IONITA scrie:deci ramane valabila rugamintea catre cel care iti este dator sa nu-ti plateasca pana nu rezolvi tu restantele


Exista ceva comic in treaba asta, :lol: dar daca scriu mai multe ar insemna sa dau indicii si nu am sa fac asta.
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde Cristian IONITA » 02 Noi 2016, 20:49

Bine mha .... dupa ce ca ai fost neserios acum esti si egoist ... tine comicaria doar ptr tine
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde mellis » 03 Noi 2016, 00:37

Pai alea promise le-a dat pe " datorie", doar ca nu s-a pozat cu ele ;)..
Sanatate
Sa mergem inainte, ca inainte era mai bine...
Avatar utilizator
mellis
 
Mesaje: 3505
Membru din: 19 Ian 2015, 02:22
Localitate: Timisoara

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde filip » 07 Noi 2016, 00:07

Ce e amuzant e faptul ca oameni seriosi sunt refuzati desi acestia au banul prezatit,doar ca nu au la cine sa-l dea.
In schimb de dragul unor castiguri ipotetice refuza castiguri reale.Am potit-o si eu cu reginele,desi aveam banii pregatiti nimeni din ”ELITA”crescatorilor de regine nu era dispus sa onoreze comanda.Acum roata s-a intors........... :lol:
Din toata nebunia asta ramane intrebarea:
Pe cine sa mai crezi si unde sa mai comanzi?
filip
 
Mesaje: 1262
Membru din: 24 Feb 2011, 18:15

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde filip » 07 Noi 2016, 00:56

Apropos,pentru anul viitor am facut rezervare regine pentru luna Mai,Cislau.......
O sa va povestesc anul viitor :D
filip
 
Mesaje: 1262
Membru din: 24 Feb 2011, 18:15

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde Beekeeping » 16 Noi 2016, 00:15

Shrek scrie:Domnu` keeping, nu mai zici nimic? Ai primit banii sau marfa? Ori....ati incheiat un acord de mediere? Hai ca tot suntem in campanie electorala. Poate il alegem drept cel mai....mare mincinos pe neica tamplaru`! Sa-i facem cata reclama de banii ceia daca tot il ... manca grija de forum.


Imi cer scuze, nu am mai dat pe aici.

Nici cutii, nici bani. Acum nu am cu ce sa ma mai incalzesc la iarna :p
Beekeeping
 
Mesaje: 106
Membru din: 30 Apr 2012, 19:07
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


cron