Prima pagină APICULTURA GENERALA RASE SI HIBRIZI DE ALBINE

Discutii despre rasele de albine existente in Romania si in lume . Albinele sunt insecte zburătoare, clasificate în cadrul superfamiliei Apoidea din cadrul subordinului Apocrita, care mai....
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Apis Mellifera Fraieritus

Mesajde ignatov andrei » 16 Sep 2014, 22:20

alt stupar scrie:
PAGANEL scrie: Deci, nu cred ca este singurul crescator de matci bune, dar este probabil cel mai bun. Si acum injurati-ma cat vreti :lol:

Nu te injuram fratioare !
Doar te compatimim...


"Compatimeste" taica... doar esti... "prietenul altor stupari" !!!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Apis Mellifera Fraieritus

Mesajde lucky5strike » 16 Sep 2014, 22:38

Da, alt stupar e pretenul lui alt_stupar.
----
Hai inapoi la "fraieritus"... sau la ce s-o vrea topicul asta simpatic.
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: Apis Mellifera Fraieritus

Mesajde ignatov andrei » 16 Sep 2014, 23:50

catalin.profiri scrie: Pupe a luat 100. Lucian Avram avea si el o comanda. TDI si el. Si sunt convins ca multi altii. Sa vina ei si sa il laude pentru rezultatele avute.


Si tu...

Parerea ta am inteles-o !
TDI... si-a expus-o !
Lucian Avram nu a luat nimic !
Pupe a spus ca: nu a vazut marfa mai proasta ca la mine !

IMI CER SCUZE.... fratilor... nu mi-a reusit cacialmaua !!!

Sa fiti sanatosi !!!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Apis Mellifera Fraieritus

Mesajde alt stupar » 17 Sep 2014, 10:41

ignatov andrei scrie:
alt stupar scrie:
PAGANEL scrie: Deci, nu cred ca este singurul crescator de matci bune, dar este probabil cel mai bun. Si acum injurati-ma cat vreti :lol:

Nu te injuram fratioare !
Doar te compatimim...


"Compatimeste" taica... doar esti... "prietenul altor stupari" !!!

Taticu`... sunt si voi fi in primul rand prietenul adevarului, al STUPARILOR adevarati si nicidecum al "stuparilor-povestitori", aia de confunda grosolan realitatea cu propiile inchipuiri, incercand si ei sa-si faca oaresce renume din vorbe si din povesti cu zane-cosanzene, fii sigur de asta... Geme netul de forme fara fond si dadatori din gura . :oops:
Atata vreme cat mai scriu p-acilea, niciodata nu voi fi deacord ca acest forum sa se transforme in platforma de vanzari a unora, cu atat mai putin intro mare si desantata "autobiografie a efemeridelor"

Ca sa vezi, si netul are memorie:
Prin 2011 am cumparat niste lazi. Destul de multe si de o calitate care la ora aceea batea orice altceva din ce oferea piata romaneasca.
Puteam sa umplu trei pagini si zece topice de osanale si reclama mai mult sau mai putin mascata facuta celui de la care le-am cumparat. Nu am facut-o !
Nu mi-a cerut-o nici tamplarul, spre deosebire de altii nu a avut nesimtirea de a cersi in public laudele clientului, nu am facut-o nici eu, m-am limitat la a posta doua-trei poze in pagina personala fara a da nume si calificative.

Dar probabil ca astea nu te privesc... esti prea ocupat cu construirea propiei "imagini" si gasirea de laudatori si n-ai timp de alte amanunte...
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: Apis Mellifera Fraieritus

Mesajde feederman » 17 Sep 2014, 11:01

Nu trageti in pianist! Asta vara am crescut o serie de matci pentru stupina personala. La prima serie am avut un esec de cca 80 %. Am consultat sursele de informare, pentru a determina cauzele esecului, am incercat a doua serie, dar am avut acelasi procent de esec. In final am apelat la Andrei Ivanov, pe MP. Desi are nume de rus, m-a lamurit ca un neamt, in doua cuvinte, expunandu-mi esenta fenomenului. La a treia serie, esecurile s-au redus considerabil. Cu certitudine Andrei stie meserie.
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu

Re: Apis Mellifera Fraieritus

Mesajde Dragos2006 » 17 Sep 2014, 11:24

alt stupar scrie:....Dar probabil ca astea nu te privesc... esti prea ocupat cu construirea propiei "imagini" si gasirea de laudatori si n-ai timp de alte amanunte...


Andrei nu produce atatea regine incat daca nu-si face reclama pe forum ramane cu ele pe stoc. El este un producator casnic cu ceva perspectiva. Dar , are un bagaj de cunostinte apicole semnificativ , acest potential al său trebuie exploatat . Pur si simplu trebuie stors de informatie pana la ultima picatura.
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: Apis Mellifera Fraieritus

Mesajde cristi_vidican » 17 Sep 2014, 11:25

feederman scrie:Nu trageti in pianist! Asta vara am crescut o serie de matci pentru stupina personala. La prima serie am avut un esec de cca 80 %. Am consultat sursele de informare, pentru a determina cauzele esecului, am incercat a doua serie, dar am avut acelasi procent de esec. In final am apelat la Andrei Ivanov, pe MP. Desi are nume de rus, m-a lamurit ca un neamt, in doua cuvinte, expunandu-mi esenta fenomenului. La a treia serie, esecurile s-au redus considerabil. Cu certitudine Andrei stie meserie.

Și ... Unde ați greșit? Ca să nu-l mai deranjăm și noi pe domnul Andrei.
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Apis Mellifera Fraieritus

Mesajde alt stupar » 17 Sep 2014, 12:04

Dragos2006 scrie: El este un producator casnic cu ceva perspectiva. Dar , are un bagaj de cunostinte apicole semnificativ

da, nu are nimeni nicio problema cu el sub aspectul asta.
Nici cu el si nici cu altii de pe forum care stiu apicultura cel putin la nivelul lui.
Insa evident ca devine dizgratios in momentul in care pretinde ca DOAR EL le are, cand periodic infatuarea ii rabufneste in "ca mine nu-i nime` !"
Iar de la perspectiva la confirmare... multi s-au nascut talent si-au murit sperante ! :lol:
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: Apis Mellifera Fraieritus

Mesajde ignatov andrei » 17 Sep 2014, 12:20

alt stupar scrie:
Dragos2006 scrie: El este un producator casnic cu ceva perspectiva. Dar , are un bagaj de cunostinte apicole semnificativ

da, nu are nimeni nicio problema cu el sub aspectul asta.
Nici cu el si nici cu altii de pe forum care stiu apicultura cel putin la nivelul lui.
Insa evident ca devine dizgratios in momentul in care pretinde ca DOAR EL le are, cand periodic infatuarea ii rabufneste in "ca mine nu-i nime` !"
Iar de la perspectiva la confirmare... multi s-au nascut talent si-au murit sperante ! :lol:



Adi, esti un ofticos si un catelus care actionezi la comanda !!!
Mi-e greatza si mi-e rusine sa ma laud cu oameni ca tine !!!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Apis Mellifera Fraieritus

Mesajde lucky5strike » 17 Sep 2014, 13:19

Va rog, la comanda cui actioneaza alt_stupar?

Trebuie sa stim!
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: Apis Mellifera Fraieritus

Mesajde feederman » 17 Sep 2014, 14:33

cristi_vidican scrie:Și ... Unde ați greșit? Ca să nu-l mai deranjăm și noi pe domnul Andrei.

Una dintre greseli, a fost probabil, interventia in familia crescatoare, in perioadele de mare sensibilitate. Probabil ca a doua greseala a fost introducerea defectuoasa a botcii in nucleu-familie. Pare un lucru foarte simplu , dar experienta mi-a aratat ca este o operatie foarte delicata. Daca vom fii sanatosi, ne vom lamuri anul viitor.
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu

Re: Apis Mellifera Fraieritus

Mesajde Mircea_63 » 17 Sep 2014, 14:38

feederman scrie:... am apelat la Andrei Ivanov, pe MP.


La cine? :?
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Apis Mellifera Fraieritus

Mesajde ignatov andrei » 17 Sep 2014, 14:45

Dragos2006 scrie:. Pur si simplu trebuie stors de informatie pana la ultima picatura.


Ce vreti voi sa-mi "stoarceti" ?!?
N-ati vrea sa-mi stoarceti... esentialul ?!?

Ba' fratilor pana una, alta, n-am pascut porcii cu voi !
Nu vedeti ca multi inca sunteti la faza cand copiii se incalta pe dos ???

Mircea_63 scrie:
feederman scrie:... am apelat la Andrei Ivanov, pe MP.


La cine? :?


La fratele meu... !!!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Apis Mellifera Fraieritus

Mesajde ignatov andrei » 17 Sep 2014, 15:05

lucky5strike scrie:Va rog, la comanda cui actioneaza alt_stupar?

Trebuie sa stim!


"Domnuleee..., pai vezi dumneata...
Daca am veni fiecare si am aduce acuzatii...
De aia se intampla ce se intampla... ca vin unii asa ca Ignatov..."

Cam asa se raspunde si cand e vorba de coruptia din Romania, adica se trezesc unii... doar asa... ca n-au ce face si se leaga de... pudici si imaculati !!!

P.S. Parca stiam ca ar avea ceva studii in domeniul juridic... are nevoie de avocati ??? ;)
Sau nu s-a observat ca sare singur, asa, ca si aparator al dreptatiii si nu mai stiu a cui... !!!

Cum se pomeneste pe aici ca "forumul are memorie", asa si Adi ar trebui sa-si aduca aminte cum se adresa moderatorilor acum 4-5 ani cand i se stergea o postare, sau i se parea lui ca era nedreptatit !!!

Eu n-am sa am moaca de sluga, nici daca imi fac operatie estetica !!!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Apis Mellifera Fraieritus

Mesajde lucky5strike » 17 Sep 2014, 15:33

Sa ne intelegem, poti spune despre x, y, ca e vai de capul lui ca stupar. Nu e diplomatic, dar e o parere... apicola. Trece... publicul decide.

Dar sa faci pe cineva sluga sau ca latra la comanda altcuiva, fara a aduce dovezi.... Asta seamana cu atac la persoana. Si eu intervin.

Corectati cumva treaba asta...

:|
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: Apis Mellifera Fraieritus

Mesajde ignatov andrei » 17 Sep 2014, 16:40

lucky5strike scrie:Sa ne intelegem, poti spune despre x, y, ca e vai de capul lui ca stupar. Nu e diplomatic, dar e o parere... apicola. Trece... publicul decide.

Dar sa faci pe cineva sluga sau ca latra la comanda altcuiva, fara a aduce dovezi.... Asta seamana cu atac la persoana. Si eu intervin.

Corectati cumva treaba asta...

:|



Eu nu am ce corecta ! Adi nu ma suporta si n-am ce-i face !
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

AnteriorUrmătorul

Înapoi la RASE SI HIBRIZI DE ALBINE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori