Prima pagină STUPARITUL - ANUNTURI FORUM ANUNTURI IMPORTANTE

Anunturi importante pentru membrii forumului Stuparitul...Regulamentul forumului Stuparitul, sponsorizari apicultori si alte anunturi importante.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii! : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde Jean Valjean » 10 Oct 2012, 21:27

Dar daca imi platesc eu transportul, vin cu mancarea mea, dau si un vin bun seara si doar stau si ascult ce intreaba castigatorul si ce raspuns dati dumneavoastra, se poate? Sau sa stau vreo doua zile observator de la distanta, dintr-un colt, fara sa intreb nimic, fara sa va impiedicati de mine?
Jur ca voi fi cuminte si nu voi face prostii.
Ce ziceti?
Cel mai mare risc in viata este sa nu-ti asumi nici un risc!
Avatar utilizator
Jean Valjean
 
Mesaje: 857
Membru din: 20 Sep 2011, 09:33
Localitate: Dambovița, in plina câmpie

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde Ioan Guist » 10 Oct 2012, 21:50

Valjane!!
Ia uite acile cum se face treaba:
http://1.1.1.2/bmi/static.cinemarx.ro/p ... 1_1958.jpg
Jan Gaben, pardon.Valjean

Bine bine, eu stiu ca tu esti in imagine da...trebuie sa fiu trup si suflet dedicat lu asta micu ce respira greu, dar ce va castiga.Ca o fac ca pt. nenea Gica.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde Jean Valjean » 10 Oct 2012, 22:04

Am inteles.
Oricum va multumesc ca mi-ati adus la cunostinta faptul ca exista o ecranizare cu Jean Gabin in rolul lui Jean Valjean. Pana acum le-am vazut doar pe cele cu Liam Neeson si Gerard Depardieu.
Cel mai mare risc in viata este sa nu-ti asumi nici un risc!
Avatar utilizator
Jean Valjean
 
Mesaje: 857
Membru din: 20 Sep 2011, 09:33
Localitate: Dambovița, in plina câmpie

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde ursulakhe » 10 Oct 2012, 22:09

Am si eu o intrebare :cum se inscrie in acest concurs ?
Sau santem inscrisi automat toti cei care indeplinesc toate aceste conditii?
ursulakhe
 
Mesaje: 102
Membru din: 18 Iun 2012, 16:11
Localitate: Sanmartin de Beius Bihor

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde iunicu » 10 Oct 2012, 23:24

Anul trecut a inceput asa
viewtopic.php?f=60&t=1129
Dupa care a urmat
viewtopic.php?f=60&t=1236
Si la sfarsit
viewtopic.php?f=60&t=1367
Odihneste-te in pace Gica!
Odihneste-te in pace Kamy!
Avatar utilizator
iunicu
 
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Oct 2011, 12:59
Localitate: Silistea Snagovului(IF) 38 ani

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde ANITEI » 10 Oct 2012, 23:36

Vreau si eu premiul lui Pupemea , nu stiu ce sa dau in schimb , e pacat sa "irositi o zi " pentru o singura persoana , macar doi trei sa primiti , sunt un fan Pupemea (tre' sa fac un fan club ca sunt la moda pe forum!) si nu oricum , daca am pus-o pe sora-mea sa cumpere camion cu macara e pentru ca am vazut la Pupemea , sunt aproape doi ani de cand l-am cumparat si nu ne pare rau de alegerea facuta , dimpotriva! Am luat-o cam off topic? Scuze! Cum spuneam vreau o zi cu Pupemea!
" Luaţi seama, dar, la felul cum ascultaţi; căci celui ce are, i se va da; dar celui ce n-are, i se va lua şi ce i se pare că are.” Luca " ISUS HRISTOS
ANITEI
 
Mesaje: 226
Membru din: 10 Apr 2011, 20:54
Localitate: Tagadau Arad

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde cristi_vidican » 11 Oct 2012, 07:36

off topic ...
Pupe,
Bill Clinton, Tony Blair si multi altii câștigau binișor ca președinte/premier. După aceea au început să meargă pe la conferințe, să fie invitați să vorbească pentru marile companii și asta pe bani foarte mulți. Acum câștigă cel puțin de 10 ori mai mult decât din salarul de președinte, dacă nu mult mai mult.
Tu ai putea face conferințe: unu la unu și n-ar mai trebui să mergi pe la Filoemera să-i întrebi dacă or venit banii pe salcam.

Cred că premimul acesta este mai valoros decât oricare materilal, deși te costa și pe tine.
Poate mai apar și alții cu astfel de premii. :lol:
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde Ioan Guist » 11 Oct 2012, 09:30

Rabdare ca vine si ...partea asta.Da trbuie sa fiu sontorog si sa nu mai fiu capabil sa ma sustin.
De asemenea, trebuie sa recunosc ca am un proiect in lucru unde inerfereaza si genul asta de activitati.
Toate la timpul lor.
Suntem in afara subiectului si bine ar fi sa lasam aceasta zona pentru ce a fost propusa.Ca o deschis-o sefu si asta o data ne rade.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde alinutz198 » 17 Oct 2012, 13:09

ma inscriu si eu .
am 8 stupi de anul acesta, si sper sa ii am si la primavara.
cu stima,
alinutz.
alinutz198
 
Mesaje: 36
Membru din: 22 Feb 2012, 15:24
Localitate: maldaeni, teleorman

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde catalin_vl » 17 Oct 2012, 22:27

ma bucur pentru aceste stimulari care se fac unor incepatori care iubesc albinele precum a fost regretatul....
GICA ROMANESCU, un om pe care eu nu l-am cunoscut, dar de la care invatam in continuare multe.
dupa cum vedeti si pe pagina mea personala, eu m-am apucat de apicultura din acest an cu o familie.
din acea fam am mai facut doi roi si am reusit sa mai cumpar inca doi roi. in prezent am 5 stupi frumosi si sanatosi.
vreau doar sa va multumesc pentru ajutor si sa va spun ca vreau sa particip si eu la aceasta bursa....
cu respect Catalin!
''albinele au nevoie de flori ca sa traiasca si florile au nevoie de albine ca sa rodeasca''
Avatar utilizator
catalin_vl
 
Mesaje: 371
Membru din: 25 Mar 2012, 20:49
Localitate: vilcea com vladesti

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde LUCIAN AVRAM » 17 Oct 2012, 22:34

Ioan Guist scrie:Ma inscriu si eu cu un ajutor.

Ofer o zi din viata mea.O zi de lucru.Adica ...asa:

Omul castigator, alege o zi.Cand vrea el.Eu, platesc transport dus intors de la el la mine.Exclus elicopter.Oriune oi fi in acea perioada.
Ce mananc eu , mananca si el.Doua portii.Daca nu poate ( eu mananc mult) i le bag pe gat.
Pentru o zi raspund la orice intrebare.Deschid orice stup.Fac flotari.Ma dau peste cap si fac tumbe frumoase.Ling papucii si lustruiesc talpi tocite.Tot.Atat dimineata cat si seara.

Pentru nenea Gica.

Sa fiti iubiti.


merg si eu cu tine , nu sa raspund la intrebari , ca nu ma pricep , doar sa te vad facand ce ai scris mai sus , baaa vezi sa faci frumos ca pun pe forum
sa traiesti :)
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde Ioan Guist » 18 Oct 2012, 13:20

Ba! Ce nu 'ntelegi? Vine un incepator nu un priceputeanu Avram.Ce poa' sa ma intrebe ?
Ca care-i matca ca care-i trantorul.Oricum mai multe nu stiu.
Da... si daca vine cu hartiuta pregatita si are 1001 intrebari, cacare-i la mine.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde Cristi69 » 11 Noi 2012, 20:33

mircea scrie:In amintirea colegului nostru Gica Romanescu, incercam si anul acesta sa acordam o bursa unui apicultor incepator.

Conditii de acordare a sponsorizarii :
- se acorda unui apicultor incepator (max. 45 de ani), membru activ al forumului Stuparitul
- apicultorul incepator trebuie sa dovedeasca pe acest forum (prin poze si mesaje), ca este iubitor de albine si ca are pasiune pentru apicultura
- sa aiba o mica stupina in posesie, pentru ca sponsorizarea nu se acorda doar unei "promisiuni" de viitor
- sa aiba activitate sustinuta pe acest forum (in anul 2012 si inceputul anului 2013), fara insa a face din postarea mesajelor, o "vanatoare"
- apicultorul trebuie sa aiba identitatea cunoscuta (sponsorizarea nu se acorda membrilor anonimi)
- apicultorul trebuie sa aiba o pagina personala in care sa-si prezinte activitatea

Precizari :
- Bursa Gica Romanescu se acorda in data de 15 martie 2013.
- Membrii forumului Stuparitul vor face nominalizarile (luna martie 2013), iar primii trei clasati, vor fi supusi votarii.
- Sponsorizarea ajunge la apicultorul incepator care obtine numarul cel mai mare de voturi.
- Se acorda numai o singura bursa , pentru un singur apicultor
- Materialele apicole oferite de sponsori se vor primi ca atare, fara posibilitatea de a solicita schimbarea lor cu un al reper .
- Valoarea si componenta bursei Gica Romanescu vor fi stabilite in functie de donatiile care se vor face

Pe aceasta cale invitam colegii apicultori de pe Stuparitul (cat si comerciantii de pe Anunturi Apicole) care doresc sa participe la donatii, sa-si anunte intentia (si sa precizeze ce anume doneaza) . aici : viewtopic.php?f=60&t=2647&p=73301#p73301

** Colegii care vor face donatii pentru Bursa Gica Romanesc, vor beneficia 30 zile de pozitionarea preferentiala a anunturilor personale , pe forumul Anunturi Apicole .
gica.jpg
Avatar utilizator
Cristi69
 
Mesaje: 4
Membru din: 06 Noi 2012, 18:54
Localitate: Drobeta Turnu Severin

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde Cristi69 » 11 Noi 2012, 20:39

Buna seara pentru a ma inscrue si eu la bursa GICA ROMANESCU ce mai trebuie facut in afara de a intrunii conditiile din regulament si a iubi albinele
Avatar utilizator
Cristi69
 
Mesaje: 4
Membru din: 06 Noi 2012, 18:54
Localitate: Drobeta Turnu Severin

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde iunicu » 11 Noi 2012, 21:14

mircea scrie:- Membrii forumului Stuparitul vor face nominalizarile (luna martie 2013), iar primii trei clasati, vor fi supusi votarii.

Trebuie sa te bui bine cu cat mai multi useri de pe forum.
Vezi ca s-au mai incercat fraude asa ca fa-ti prieteni dintrastia reali.
Odihneste-te in pace Gica!
Odihneste-te in pace Kamy!
Avatar utilizator
iunicu
 
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Oct 2011, 12:59
Localitate: Silistea Snagovului(IF) 38 ani

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde mugurelx » 24 Noi 2012, 20:22

buna seara ,ma numesc Mugurel ,sunt din jud Olt mai precis la 10 km de Slatina , am stupi de 18 ani , nu mai multi de 20. In cinstea lui Gica Romanescu vreau sa particip si eu la aceasta bursa. Daca cineva din apropiere vrea sfaturi sau matci pot sa-l ajut. Anul 2012 a fost primul an in care am crescut matci cu ajutorul sfaturilor de pe acest sait.Sa fiu sincer sfaturile lui gica romanescu m-au ajutat foarte mult .DUMNEZEU SA-L IERTE, SA-I FIE TARINA USOARA.
mugurelx
 
Mesaje: 1
Membru din: 24 Dec 2011, 18:34

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ANUNTURI IMPORTANTE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori