Prima pagină STUPARITUL - ANUNTURI FORUM ANUNTURI IMPORTANTE

Anunturi importante pentru membrii forumului Stuparitul...Regulamentul forumului Stuparitul, sponsorizari apicultori si alte anunturi importante.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii! : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde laura » 31 Dec 2012, 14:39

Am uitat sa imi trec varsta (41 ani), dar daca cei doi stupi pe care-i detin stiu ca sunt putini, sper sa-i inmultesc la anul, nu cred ca se poate numi stupina.
Avatar utilizator
laura
 
Mesaje: 208
Membru din: 30 Oct 2011, 19:04
Localitate: Bucuresti

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde paul » 31 Dec 2012, 15:11

Ioan Guist scrie:- apicultorul trebuie sa aiba identitatea cunoscuta (sponsorizarea nu se acorda membrilor anonimi)

Un photo ar fi ... binevenit !
Mai ales din partea doamnelor aspirante ... :P
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde Ioan Guist » 31 Dec 2012, 15:32

joohny scrie:Buna,daca cam asa se acorda premiul atunci nici una din conditii nu le indeplinesc.Poate la anul cu sanatate.Toate cele bune.



Pai ..ce facem? Putina atentie nu strica!! Helau!! ne inscriem in concurs si doar apoi citim reglementul?
Am aruncat o ocheada si jumatate din cei inscrisi nu indeplinesc cerintele.Se pare ca va fi simplu de ...triat.

Poze.filme.adresa.situatie actuala.implicare.Informatiile sa fie cu precadere despre stupina si activitate in aceasta directie.Nu ne intereseaza zona ...privata.

Nu e obligatoriu.Doar pentru cei ce vor sa participe cu... un minim de sansa la aceasta... ravnita bursa.

Succes fiecaruia.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde laura » 31 Dec 2012, 16:58

Poze cu cei 2 stupi am pus la "pagini personale, cine sunt eu" si cate ceva despre mine. Cat despre albine deocamdata citesc pe net foarte mult, am cumparat si carti despre apicultura (Manualul apicultorului, Ghid de bune practici in Apicultura). Pe acest site sunt membru din 2011 dar avand un singur stup imi era rusine sa ma loghez si sa particip la discutii, oricum intru si vad ce discuta ceilalti apicultori si tot invat cate ceva. Anul asta am zis ca incercarea moarte n-are si oricum vreau sa le mai inmultesc dar intai trebuie sa mai invat despre ele.
Avatar utilizator
laura
 
Mesaje: 208
Membru din: 30 Oct 2011, 19:04
Localitate: Bucuresti

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde joohny » 31 Dec 2012, 18:43

Buna.ptr.IOAN GUIST.Eu am considerat ca premiul se da la un incepator,si interesat de albine,atit.
Daca cistigam puteam sa vin si cu dovezi .acum sa raspund cam la fiecare punctulet in parte cam cum consider eu.
1.sint incepator insa peste 45 ani.
2fiind cam nou pe forum si in ale apiculturii sa stiti ca nici ptr. mine nu mi-am facut poze.
3fiind incepator am numai 9 stupi(ma laud mai bine o sa va spun citi am in primavara)deci nu e o mica stupina d.p.m.d.v.
4 activitate pe forum am deoarece in fiecare zi urmaresc acest forum,aceasta activitate o am deoarece vreau sa acumulez cit mai multe cunostinte.Deci nu pot sa scriu mesaje cu pareri,am spus si mai sus ca sint incepator,poate in alte domenii da.
5 prefer sa fiu codas azi iar miine sa inaintez cu pasi marunti cit mai sus.Iar la final pot sa va spun ca daca a-ti citit mesajul meu de mai sus(primul) eu imi doream altceva de la acest concurs.
Sper ca nu va suparati pe mine si va doresc multa sanatate putin noroc iar restul sa depinda de d-tra.
joohny
 
Mesaje: 966
Membru din: 15 Oct 2012, 22:01
Localitate: Vaslui

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde paul » 31 Dec 2012, 18:52

"Bai" ... tot citind eu cu sarg pe aici , am avut o ... ILUMINARE !!! :?
Pai ... eu de ce n-as fi incepator ??? Sunt abia in anul II ,am 18 familii (sic) , am facut si miere ... Mai am vreo 18 cutii (stupi)goale ...Activitate pe forum ,cat Berila , chiar mai multa decat maximul admis . Vreo 42 de primaveri ,43 veri, toamne si ierni ... 8-) Poze am ceva, ceva , de la inceputuri .Acum sunt mai rezervat , voiam sa rup gura targului in primavara cu niste ME ... Pagina personala am .
Ma incadrez ??? :oops:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde Ioan Guist » 31 Dec 2012, 19:16

joohny scrie:Buna.ptr.IOAN GUIST.Eu am considerat ca premiul se da la un incepator,si interesat de albine,atit.
Daca cistigam puteam sa vin si cu dovezi .acum sa raspund cam la fiecare punctulet in parte cam cum consider eu.
1.sint incepator insa peste 45 ani.
2fiind cam nou pe forum si in ale apiculturii sa stiti ca nici ptr. mine nu mi-am facut poze.
3fiind incepator am numai 9 stupi(ma laud mai bine o sa va spun citi am in primavara)deci nu e o mica stupina d.p.m.d.v.
4 activitate pe forum am deoarece in fiecare zi urmaresc acest forum,aceasta activitate o am deoarece vreau sa acumulez cit mai multe cunostinte.Deci nu pot sa scriu mesaje cu pareri,am spus si mai sus ca sint incepator,poate in alte domenii da.
5 prefer sa fiu codas azi iar miine sa inaintez cu pasi marunti cit mai sus.Iar la final pot sa va spun ca daca a-ti citit mesajul meu de mai sus(primul) eu imi doream altceva de la acest concurs.
Sper ca nu va suparati pe mine si va doresc multa sanatate putin noroc iar restul sa depinda de d-tra.


Va rog sa va verificati fiecare.Cine nu se incadreaza, va fi oricum eliminat.Pacat de timp si sperante desarte.
De asemenea, fiecare poate gandi cat de potrivit (in comparatie cu ceilalti)este el pentru aceasta bursa.Regulamentul a fost conceput pentru determinarea obiectiva a candidatilor.Va urma si o triere subiectiva din partea colegilor, prin vot
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde gabi bee » 31 Dec 2012, 22:03

Eu zic ca regulamentul este destul de clar, si pt cine este cu adevarat interesat sa devina apicultor conditiile sunt usor de intrunit ! mai greu este la alegerea unui castigator din cei ce vor fi nominalizati , pt ca sigur vor fi mai multi ce vor merita , de aceea cred ca este mai bine daca vor fi premiate si locurile 2 si 3 !
Masoara timpul cu faptele tale !
Avatar utilizator
gabi bee
 
Mesaje: 1334
Membru din: 11 Apr 2011, 23:41
Localitate: mizil , prahova

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde Razvan HD » 01 Ian 2013, 02:53

Buna , doresc sa ma inscriu si eu pentru aceasta bursa in memoria lui Nea' Gica (Dumnezeu sa-l odihneasca in pace ! ) . Ma numesc Bradean Razvan , am 14 ani , vise cat cuprinde ... :D apicultor incepator ...am bagat la iernat 7 famili de albine si sa speram ca va fi totul bine pana la capat !
Multumesc anticipat la cei care o sa ma voteze !
Doamne ajuta la toata lumea !
"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."
Avatar utilizator
Razvan HD
 
Mesaje: 298
Membru din: 02 Iun 2012, 00:57
Localitate: Criscior (Hunedoara)

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde aliuta2000 » 01 Ian 2013, 16:35

La multi ani2013! sa fie un an mai bun decât cel precedent din toate punctele de vedere , si cred ca mi-ar prinde bine si mie o înscriere la concurs si mai ales ziua aceea de sfat si de practica Ioane!! chiar dacă găsim mai greu timpul necesar o sa il găsim
A.D.
aliuta2000
 
Mesaje: 645
Membru din: 07 Mai 2011, 17:42
Localitate: Arges Pitesti /Cosesti

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde cantemir » 01 Ian 2013, 17:43

Razvan HD scrie:Buna , doresc sa ma inscriu si eu pentru aceasta bursa . Ma numesc Bradean Razvan , am 14 ani , vise cat cuprinde ...


La multi ani Razvane!

La multi ani si multa bafta tie si noua, tuturor!
Da' nu crezi ca esti prea tanar si prea crud pentru a fi castigatorul de anu asta? Nu vreau sa te intristez sau sa-ti distrug visele (eu sunt unul dintre sponsori, nu dintre concurenti) dar vreau sa te intreb parinteste: esti sigur ca bursa asta, nu e cumva o caciula prea mare pentru tine? Crezi ca poti onora o asemenea responsabilitate?
cantemir
 
Mesaje: 816
Membru din: 27 Apr 2012, 13:54
Localitate: Ploiesti

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde Ioan Guist » 01 Ian 2013, 18:23

Cantemir,
In regulament nu s-a introdus o varsta minima.Poate la anul daca vom fi mai multi din cei ce va impartasesc parerile.

Asa ca deocamdata,sansele sunt absolut egale si pentru Razvan care este conform reglementului , perfect rensponsabil.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde cantemir » 01 Ian 2013, 18:29

Ioan Guist scrie:
Asa ca deocamdata,sansele sunt absolut egale si pentru Razvan care este conform reglementului , perfect rensponsabil.


Bineinteles! Nu vreau sa-i reduc sansele copilului. Poate chiar am sa-l votez...
cantemir
 
Mesaje: 816
Membru din: 27 Apr 2012, 13:54
Localitate: Ploiesti

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde Ioan Guist » 01 Ian 2013, 18:31

e ok.

LA multi ani!
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde Razvan HD » 01 Ian 2013, 22:25

cantemir scrie:
Razvan HD scrie:Buna , doresc sa ma inscriu si eu pentru aceasta bursa . Ma numesc Bradean Razvan , am 14 ani , vise cat cuprinde ...


La multi ani Razvane!

La multi ani si multa bafta tie si noua, tuturor!
Da' nu crezi ca esti prea tanar si prea crud pentru a fi castigatorul de anu asta? Nu vreau sa te intristez sau sa-ti distrug visele (eu sunt unul dintre sponsori, nu dintre concurenti) dar vreau sa te intreb parinteste: esti sigur ca bursa asta, nu e cumva o caciula prea mare pentru tine? Crezi ca poti onora o asemenea responsabilitate?



La Multi Ani si dumneavoastra ! Eu cred ca e mai bine sa incep de pe acum pentru ca dupa 18 ani nu vreau sa mai depind de ajutorul financiar al parintilor ...Si in primul rand imi place foarte mult apicultura si astept cu nerabdare sa vina primavara ,imi e foarte dor !
Si da, cred ca pot onora o asemenea responsabilitate (daca nu crezi in cea ce vrei sa faci nu poti face nimic ! ).
Va doresc un an nou cu sanatate , plin de bucurii si inpliniri si de tot ce va doriti !
"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."
Avatar utilizator
Razvan HD
 
Mesaje: 298
Membru din: 02 Iun 2012, 00:57
Localitate: Criscior (Hunedoara)

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde rocco76 » 04 Ian 2013, 19:55

scuze de off topic
nici pe acest site nici pe cel vechi nu este o pagina in " pagini personale" a D-lui Gica Romanescu; nu stiu daca e corect dar cred ca ar fii benefic pt toata lumea iar pt el ar fi un bun omagiu
asta binenteles cu voia D-nei Elena si a moderatorilor si a acelora care au o povestioara o poza ...ceva cu si despre el...
cu stima../
rocco76
 
Mesaje: 108
Membru din: 05 Mar 2012, 22:35
Localitate: rm valcea

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ANUNTURI IMPORTANTE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori