Prima pagină APICULTURA GENERALA INMULTIREA FAMILIILOR DE ALBINE

Discutii despre metodele de inmultire a familiilor de albine , incepand de la cele mai simple metode si terminand cu cele mai complicate .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: roi cu comportament ciudat

Mesajde lexa » 30 Iun 2011, 14:25

Respectati reteta intocmai si vei obtine invertirea . Nu e nevoie de alte garantii. Reteta e verificata si rasverificata de multa lume si de mine mai multi ani la rand.
lexa
 
Mesaje: 75
Membru din: 15 Apr 2011, 22:03

Re: roi cu comportament ciudat

Mesajde lexa » 02 Iul 2011, 22:26

Domnilor , la mine in stupina se anunta cod galben de roit :mrgreen:
Ceea ce urasc eu cel mai mult e sa ma urc in copaci dupa roiuri si cu toate ca am urmarit indeaproape evolutia fiecarei familii , le-am scapat la valeeee! Ieri 2 bucati , unul l-am recuperat usor dar la celalalt am devenit alpinist utilitar :lol: L- am cules de pe varful şurii unei vecine. Noroc ca e femeie de treaba si m-a tolerat cu scari, roinita si toate alea pe la ea prin curte.
Maine cred ca o iau de la capat , cu toate ca azi am rupt toate botcile unei familii , in seara asta familia respectiva avea muzica. Maine pleaca.
Citeam mai demult pe forumul vechi de o substanta , ceva pentru a prinde roiurile mai usor, abejar parca. Unde se poate gasi asa ceva? Daca cineva are o adresa sau un nr de telefon .
Cu toate ploile astea care nu se mai terminau albinutele mele au stat la cafele si au crosetat la booootci :o Acum ca a dat soarele... se urca in copaci dragele de ele. Hotarat lucru: prinderea roiurilor nu e treaba de dama :mrgreen:
lexa
 
Mesaje: 75
Membru din: 15 Apr 2011, 22:03

Anterior

Înapoi la INMULTIREA FAMILIILOR DE ALBINE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori