Prima pagină APICULTURA GENERALA INMULTIREA FAMILIILOR DE ALBINE

Discutii despre metodele de inmultire a familiilor de albine , incepand de la cele mai simple metode si terminand cu cele mai complicate .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Dau albine! Urgent valabil pentru Bucuresti si zona adia

Mesajde kamy » 26 Mai 2013, 08:12

apoi daca tot investisi fa si tu o afacere din asta da un anunt pe net ,,ofer servicii specializate de inlaturare roi de albine nedoriti,metode ecologice agreate de protectia animalelor,, si daca-ti mere faci filiale in tata tara!
kamy
 
Mesaje: 1879
Membru din: 18 Dec 2011, 15:30

Re: Dau albine! Urgent valabil pentru Bucuresti si zona adia

Mesajde delorin I » 26 Mai 2013, 16:54

Am reusit sa le trimit acasa....au murit destule din lipsa de aer din pacate! Sper sa nu fi murit si matca daca o fi fost acolo!
Sezi bland si continua! NU moare Moldovanul cand vrea Mayasul!

“Tracii mai povestesc că teritoriile de dincolo de Istru ar fi ocupate de albine şi că din această cauză oamenii n-ar putea merge de ele mai departe“
(Herodot, Istorii, V.10)
Avatar utilizator
delorin I
 
Mesaje: 2676
Membru din: 17 Iul 2012, 16:55
Localitate: Bucuresti/Comanesti-Bacau

Re: Dau albine! Urgent valabil pentru Bucuresti si zona adia

Mesajde FlorinBee » 26 Mai 2013, 21:38

Cred ca m-a sunat si pe mine domnul acela, din pacate chiar nu am avut timp sa il ajut :oops: Sincer ma bucur ca l-a putut ajuta cineva, ar fi fost pacat sa omoare albinutele..
Daca lupti poti sa pierzi, daca nu lupti ai pierdut deja.
FlorinBee
 
Mesaje: 86
Membru din: 16 Mai 2012, 16:12
Localitate: Bucuresti

Re: Dau albine! Urgent valabil pentru Bucuresti si zona adia

Mesajde kamy » 27 Mai 2013, 06:55

delorin I scrie:Am reusit sa le trimit acasa....au murit destule din lipsa de aer din pacate! Sper sa nu fi murit si matca daca o fi fost acolo!

Matca moare printre ultimele muste din stup,v- am povestit ca- 2011 in timpul deplasarii in dobrogea un roi pe trei rame rull albina si puiet a murit toata albina de foame,a mai ramas matca si o mana ee albine,ein puietul eclozionat w-a refacut si- am scos ai miere ee la ea!
kamy
 
Mesaje: 1879
Membru din: 18 Dec 2011, 15:30

Anterior

Înapoi la INMULTIREA FAMILIILOR DE ALBINE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori