Prima pagină OFF TOPIC CASA SI GRADINA

Totul despre casa si gradina !
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Despre producerea de rachiu

Mesajde avisrhea » 18 Ian 2016, 21:52

wineto77 scrie:Am butoaie de 500l, dintr-o doaga de dud una de stejar ,tin in ele tuica intre 7-12 ani dupa care o trag in vase din inox.(in fiecare toamna adaug intre 35- 45 l tuica )
Daca ajungeti prin Buzau-Nehoiu, va invit sa degustati o tuica de peste 25 de ani,medaliata cu 2 medalii de aur.(probe din 2 vase)

Felicitari demersul il aseaman cu cel al unui violonist care isi desavarseste maiestria da,unde se pierde la cantitate (prin evaporare) se cistiga mult mai mult in calitate iata prietenul nostru a cucerit doua medalii de aur,lamai mare si mai multe ,asa putem da plusvaloare la ceeace facem.
Multumesc pentru invitatie si inca odata felicitari pentru spiritul perfectionist,meritam si noi romanii sa ne facem cunoscuti in lume mult mai mult decit faima de capsunari sau mincatori de lebede pe aiurea
avisrhea
 
Mesaje: 13
Membru din: 10 Apr 2011, 08:41

Re: Despre producerea de rachiu

Mesajde Avram » 18 Ian 2016, 22:39

wineto77 scrie:
Buna ziua, daca imi permiteti sa vin cu o completare ....
Teava sau tevile care pleaca din dom (capac) catre racitor , inclinatia sa se faca catre capac nu catre racitor ca in poza....


Multumesc ... de tinut minte !
Sa gandesti e dificil.De aceea majoritatea oamenilor judeca.
Avatar utilizator
Avram
 
Mesaje: 720
Membru din: 26 Mar 2011, 22:16
Localitate: Arad com.Semlac

Re: Despre producerea de rachiu

Mesajde wineto77 » 19 Ian 2016, 00:58

Invitatia ramane oricand deschisa..........multumesc pentru aprecieri.
Crezi ca pokerul e un joc de noroc?...joaca la 6/49 ai mai multe sanse.Eu(din experienta)
Avatar utilizator
wineto77
 
Mesaje: 154
Membru din: 22 Noi 2013, 16:56
Localitate: BUZAU-NEHOIU

Anterior

Înapoi la CASA SI GRADINA



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


cron