Prima pagină OFF TOPIC CASA SI GRADINA

Totul despre casa si gradina !
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Solutii pentru îngrădit proprietatea

Mesajde Bezna Zorilor » 18 Ian 2020, 22:21

Salutari tuturor!
Nu prea stiu cu ce sa incep, nu am mai scris de ceva vreme pe aici. Dar am intrat pe acest topic din cauza supararii.
Pana la urma, voi ce solutii ati gasit pentru ingradit proprietatea? :lol: Ieftine si de ajutor, ma refer... :?
Mi'au furat hotii 10 stalpi din capatul unui teren si ma gandesc sa pun gladita, eventual uscata care este oricum pe camp sub forma de craci uscate in gramezi.
Ma gandesc sa ingradesc cu gladita capatul din spate al terenului pe unde intra ca sa nu faca galagie, pentru ca prin fata am un vecin peste drum cu multi caini dezlegati, si sa ii "dirijez" astfel sa scoata stalpii prin lateral sau cat mai prin fata ca sa faca galagie. Asta pentru ca sunt convinsa ca vor mai insista sa ma praduiasca, din moment ce sigur s'au prins ca nu am acolo vreo camera de monitorizare. Poate sa pun o sperietoare grasa cu mesajul "atentie, va f.. femei grase si urate".
Mi'au furat si cativa metri de sfoara. Anu' asta m'au praduit cel mai tare.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Solutii pentru îngrădit proprietatea

Mesajde Shrek » 18 Ian 2020, 23:14

Bezna Zorilor scrie:Salutari tuturor!......
Pana la urma, voi ce solutii ati gasit pentru ingradit proprietatea? :lol: Ieftine si de ajutor, ma refer... :?

Nici ca te mai recunosc! Asa, direct, fără nici o " intepatura"?!
Dacă nu te leagă ceva de terenul acela ( amintiri placute), cea mai ieftina solutie pentru îngrădit, este...sa vinzi prpoprietatea! Scapi de stres, supărări si alte obligații. Drept sa-ti spun, io unu', nu te vad locuind la tara, printre" ciulinii baraganului", cu vecini scortari si lipsa unor utilități! Este o decizie grea, dar daca nu o iei acum, peste ani, o va lua altcineva!
In rest , esti bine? Motanu' este ascultător?
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3308
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Solutii pentru îngrădit proprietatea

Mesajde mausica » 19 Ian 2020, 02:00

Nimic nu e ieftin!!!!
Ps : iti iei un barbat si ai paza :) ....ieftin nu ?
Nimic nu e intamplator....totul se intampla cu un scop !!!
Avatar utilizator
mausica
 
Mesaje: 3522
Membru din: 18 Oct 2013, 14:59
Localitate: Baile Felix/Stei,Bihor

Re: Solutii pentru îngrădit proprietatea

Mesajde paul » 19 Ian 2020, 12:47

mausica scrie:Nimic nu e ieftin!!!!
Ps : iti iei un barbat si ai paza :) ....ieftin nu ?

Eei si tu acum ... tii cu ursul ! ;)
Barbatii au alte utilizari pe langa casa femeii, nu ma refer strict la situatia data, ci, asa in general ... ;)
Pentru paza sunt ... enspe solutii .
LE ... gladita sau alti arbusti invazivi sunt o solutie pentru ingradire. Doar ca, trebuie ceva munca si multa rabdare !
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Solutii pentru îngrădit proprietatea

Mesajde Cristian IONITA » 20 Ian 2020, 11:22

Bezna Zorilor scrie: ....
Mi'au furat hotii 10 stalpi din capatul unui teren ....


stalpii erau depozitati sau bagati in pamant?
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Solutii pentru îngrădit proprietatea

Mesajde Bezna Zorilor » 28 Ian 2020, 23:44

Bagati in pamant. Nici macar nu au luat in linie, gen de pe un rand, ci de la un capat, de pe 4 randuri deodata.
Depinde la ce te referi prin ascultator, Shrek, unele chestii le asculta, altele nu.
Bag de seama ca Paul redeschide topicul despre femei. Am sa scriu ceva acolo sau pe sectiunea care se numeste MIRCEA.
Vreau de ceva vreme sa fac ceva confesiuni, dar sunt prinsa cu diverse in ce priveste desenul.
Cu condusul o duc mai prost. Adica sunt si nu sunt in stare, am inceput sa fac efortul sa ies prin imprejurimi, seara, cand nu e trafic. Asta pentru ca am luat traseul in vara, e doar foarte putin timp de atunci. :lol:
Fac eforturi sustinute si constante! :D :mrgreen:
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Solutii pentru îngrădit proprietatea

Mesajde feederman » 17 Mar 2020, 16:58

gard viu.
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu

Anterior

Înapoi la CASA SI GRADINA



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori