Prima pagină APICULTURA GENERALA BOLI SI DAUNATORI - TRATAMENTE

Discutii despre tratamentele efectuate familiilor de albine,medicamente,mod de administrare,etc. , discutii despre bolile si daunatorii albinelor
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Soareci..pitigoi...ciocanitori-rezolvare...

Mesajde gica.mosu » 04 Mar 2012, 15:44

1-pt-soareci in stupi,casa, magazii s-au masina-rulote etc: se pune pe un carton 20/ 15 cm lipici(ATRAPRAT-din comert uz vet)
marimea si forma unui ou de gisca un pic mai mare iar in mijloc un pic de piine(momeala) iar rez ff bune.
2-Pt pitigoi se fol cu rez f bune rapit 25/ 20 montat la urdinis...s-au altele....
3Pt cioc=dezastru am sol...(un-telef pt cei afectati) am solutiiii...nu pot posta...aici...
Tata spunea:" pe cine nu-l lasi sa moara nu te lasa sa traiesti"...SA-NA-TA-TE la toti..mosuuu!!!!!!














iar in mijloc un pic de piine(momeala) si asezati unde aveti....prob...rez ffbune.
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Soareci..pitigoi...ciocanitori-rezolvare...

Mesajde papapius68 » 04 Mar 2012, 20:27

Imi pare foarte rau dar n-am prea inteles limbajul folosit ! Nu aveti toate literele pe tastatura sau va ameninta careva (poate nepotii) d-le "mosu"!PACE TUTUROR !
papapius68
 
Mesaje: 1
Membru din: 27 Mar 2011, 16:52

Re: Soareci..pitigoi...ciocanitori-rezolvare...

Mesajde gica.mosu » 16 Mar 2012, 18:27

papapius68 scrie:Imi pare foarte rau dar n-am prea inteles limbajul folosit ! Nu aveti toate literele pe tastatura sau va ameninta careva (poate nepotii) d-le "mosu"!PACE TUTUROR !

Iata tradus: pt=pentru,uz vet=veterinar,cioc=ciocanitoare(nu cele de pe...varianta)
In rest ce ....mai clar, daca te supara ciinele vecinului dimineata la ore matinale si
vrei sa nu mai fii deranjat ii spui (nu vrea, e incapatinat s-au te ignora)
de 1-2-3 ori apoi rezolvi problema....cum crezi si poti... sa scapi de deranj.La fel cu cioc....
Pentru cine nu este clar...0740-582771 inre 08- 22...Salve...mosuuu!!!
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Soareci..pitigoi...ciocanitori-rezolvare...

Mesajde valentin » 16 Mar 2012, 20:22

Nu te supara si eu sunt tare de cap ,poate ne dai un cod sa ne luminam si noi :lol:
Avatar utilizator
valentin
 
Mesaje: 204
Membru din: 08 Mar 2011, 18:21
Localitate: Giurgita Dolj


Înapoi la BOLI SI DAUNATORI - TRATAMENTE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori