Prima pagină APICULTURA GENERALA BOLI SI DAUNATORI - TRATAMENTE

Discutii despre tratamentele efectuate familiilor de albine,medicamente,mod de administrare,etc. , discutii despre bolile si daunatorii albinelor
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

VarroMed

Mesajde gabimihai » 07 Aug 2017, 20:31

Stimati colegi apicultori, am primit azi un pliant de la Eurohoning cu noul produs pentru combaterea parazitului varroa. produsul se cheama asa cum probabil ati intuit VarroMed. se dau ceva explicatii, n si pretul, dar ama flat ca e de 125 lei/flacon de 550 ml. Exista si o pagina de prezentare pe net cu explicatii de aplicare. Vreau sa stiu daca l-a folosit cineva, daca e rentabil. Apropo, se deconteaza prin PNA, acesta a fost si scopul trimiterii pliantului ce contine si pasii de urmat pentru decontare.Astept pareri pro si contra.
Pagubasii incep prin a vinde ceea ce stiu a pot produce; castigatorii incep prin a produce ceea ce stiu ca pot vinde.
Avatar utilizator
gabimihai
 
Mesaje: 426
Membru din: 24 Feb 2011, 22:07
Localitate: Focsani

Re: VarroMed

Mesajde iulians » 07 Aug 2017, 20:53

Si in zona mea am primit toti apicultorii pliant.
iulians
 
Mesaje: 216
Membru din: 20 Mai 2012, 20:08
Localitate: Alexandria

Re: VarroMed

Mesajde teinegru64 » 07 Aug 2017, 21:42

Nu trece saptamana.... fara un nou produs.Iar stupii nostri borasc varooza pe la toate incheieturile.Dati informatii complete despre orice produs.
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: VarroMed

Mesajde jonny_it » 07 Aug 2017, 21:45

Eu nu as da de 3 ori primavara cu un produs care contine oxalic. In special cand a fost testat doar 18 luni ...
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo


Înapoi la BOLI SI DAUNATORI - TRATAMENTE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori