Prima pagină BAZAR STUPARITUL VANZARI - CUMPARARI ECHIPAMENTE APICOLE

Stupi , echipamente si utilaje apicole

Re: Cantar apicol Balanta Sibiu-max.150kg

Mesajde zh302 » 16 Ian 2019, 13:11

OK! Pai sa-l laudam! Are o tabla excelenta,la primul contact cu apa RUGINESTE si e f. moale.. Piesele sudate si in general sudura este prost facuta .Vopseaua ,un pospai ce se curata la prima atingere.Va rog sa desfaceti unul similar din Turcia sau din Ucraina si sa vedeti deosebirea.Am avut Balanta Sibiu si altele modele de pe aiurea dar acestea da la Balanta Sibiu in afara de factorul patriotic nu m-a convins.
zh302

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde kiloz » 16 Ian 2019, 19:18

Nu stiu cum îi, dar cântarele de sibiu facute pe vremuri si acuma rezista.
Cele scoase de alte firme în ultimele zece ani sunt niste stifturi de neegalat.
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz

Mesajde jonny_it » 16 Ian 2019, 19:42

zh302 scrie:OK! Pai sa-l laudam! Are o tabla excelenta,la primul contact cu apa RUGINESTE si e f. moale.. Piesele sudate si in general sudura este prost facuta .Vopseaua ,un pospai ce se curata la prima atingere.Va rog sa desfaceti unul similar din Turcia sau din Ucraina si sa vedeti deosebirea.Am avut Balanta Sibiu si altele modele de pe aiurea dar acestea da la Balanta Sibiu in afara de factorul patriotic nu m-a convins.

Nu este frumos sa critici si in acelasi timp sa postezi un anunt cu vanzarea unui cantar asemanator, doar ca de la alta firma. ;)
jonny_it

Mesajde Shrek » 16 Ian 2019, 20:09

zh302 scrie:OK! Pai sa-l laudam! Are o tabla excelenta,la primul contact cu apa RUGINESTE si e f. moale.. .........Balanta Sibiu in afara de factorul patriotic nu m-a convins.

Da' ce ai cantarit cu el, apa de ploaie? Apa din piscina? Altfel nu inteleg ce contact are cu apa. S-apoi este vorba de un cantar, nu zodia balantei. Sau poate fiind tabla f.moale si din Sibiu, crezi ca-i președintele sa nu-ti placă de el?!
Shrek

Mesajde kovacslg » 16 Ian 2019, 20:47

Si eu sunt interesat.
Am gasit un cantar apocol clasic, probabil turcesc la 500 ron, insa daca ar fi ceva mai usor si simplu de utilizat as opta pt asa ceva.
kovacslg

Anterior

Înapoi la VANZARI - CUMPARARI ECHIPAMENTE APICOLE