Prima pagină BAZAR STUPARITUL VANZARI - CUMPARARI MATERIAL BIOLOGIC

Familii albine, roiuri, matci

Re: Regine buckfast - Comenzi pentru 2021

Mesajde jonny_it » 12 Noi 2020, 14:07

pvc scrie:Facem o intalnire fata-n fata cu desfasurator telefon, mesagerie si adrese de email? Accept orice suma despagubire daca nu aduc dovezi la cele scrise mai sus. Dv aveti curaj sa pariati pe cine are dreptate domnule Bucovineanu?


Daca voiati sa rezolvam problema "amiabil" acceptati oferta mea, va trimiteam 1-2-3 regine si gata. Cu toate ca sunt convins ca nu m-ati sunat dar lasam de la mine, poate nu am fost eu atent, cu toate ca am asteptat sa ma sunati.
Am postat destul de des pe forum, vad ca si dumneavoastra urmariti forumul, fix cand pun eu anunt va amintiti ca aveti ceva de impartit cu mine. Cand am pus poze sau am scris altceva nu a fost suficient sa va amintiti?
Cat timp vad ca vreti neaparat circ am incheiat orice discutie. Bafta!
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Regine buckfast - Comenzi pentru 2021

Mesajde Vasile_Bucovineanu » 12 Noi 2020, 19:26

jonny_it scrie:Posibil ca n-ati sunat, nu am reusit sa va raspund pe moment si dupa probabil am uitat sa va sun. .

Eu vroiam sa te ajut. Acum vad ca o dai la intors. Citeste fraza de mai sus si spune-mi daca e corecta.
Vasile_Bucovineanu
 
Mesaje: 669
Membru din: 22 Noi 2019, 22:43

Re: Regine buckfast - Comenzi pentru 2021

Mesajde pvc » 12 Noi 2020, 19:34

jonny_it scrie:
pvc scrie:Facem o intalnire fata-n fata cu desfasurator telefon, mesagerie si adrese de email? Accept orice suma despagubire daca nu aduc dovezi la cele scrise mai sus. Dv aveti curaj sa pariati pe cine are dreptate domnule Bucovineanu?


Daca voiati sa rezolvam problema "amiabil" acceptati oferta mea, va trimiteam 1-2-3 regine si gata. Cu toate ca sunt convins ca nu m-ati sunat dar lasam de la mine, poate nu am fost eu atent, cu toate ca am asteptat sa ma sunati.
Am postat destul de des pe forum, vad ca si dumneavoastra urmariti forumul, fix cand pun eu anunt va amintiti ca aveti ceva de impartit cu mine. Cand am pus poze sau am scris altceva nu a fost suficient sa va amintiti?
Cat timp vad ca vreti neaparat circ am incheiat orice discutie. Bafta!


Nici nu m-am gandit sa rezolv problema amiabil. Si in niciun caz nu sunt omul care sa accepte spaga (ca asta nu ar fi despagubire) ca sa tac. Daca la prima postare macar taceati din gura totul se incheia acolo. Dar ati continuat, si continuati in continuare, sa sustineti ca eu vb aiurea si as avea ceva cu dumneavoastra fix acum cand va pregatiti sa agatati noi clienti. Deci am mesaj trimis catre dv, am email si o sa incerc sa scot si un desfasurator de la vodafone (daca s-o mai putea) sa vedem de cate ori v-am sunat.
pvc
 
Mesaje: 329
Membru din: 15 Mai 2015, 08:30
Localitate: Bucuresti, stupina in Buzau

Re: Regine buckfast - Comenzi pentru 2021

Mesajde jonny_it » 12 Noi 2020, 19:43

pvc scrie:Nici nu m-am gandit sa rezolv problema amiabil.


Asa m-am gandit si eu, daca voiati sa o rezolvati amiabil o puteati rezolva inca din vara. Vreti circ sau ce? :)
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Regine buckfast - Comenzi pentru 2021

Mesajde Sam » 12 Noi 2020, 20:04

jonny_it scrie:
pvc scrie:Nici nu m-am gandit sa rezolv problema amiabil.


Asa m-am gandit si eu, daca voiati sa o rezolvati amiabil o puteati rezolva inca din vara. Vreti circ sau ce? :)


Ioane_it, daca nu ai pune zambariciul_it dupa fiecare declaratie barbateasca pe care vrei sa o transmiti, poate ca cineva chiar te-ar lua in serios!
Daca acesta este raiul
Ei bine, atunci aici este unde voi fi
La marginea campului
Pe marginea lumii
Inainte de gaz si TV.
Avatar utilizator
Sam
 
Mesaje: 146
Membru din: 02 Ian 2015, 00:34
Localitate: Slanic, Prahova

Re: Regine buckfast - Comenzi pentru 2021

Mesajde jonny_it » 12 Noi 2020, 20:08

Sam scrie:Ioane_it, daca nu ai pune zambariciul_it dupa fiecare declaratie barbateasca pe care vrei sa o transmiti, poate ca cineva chiar te-ar lua in serios!


Nu am pus chiar dupa toate. Nu vezi ca lumea vrea circ? Vine iarna si unii se plictisesc. Vara mai aveau treaba la albine sau la zidit un gard, dar acum vine frigul si cauta ocupatie sau daca studiem mai atent ar fi si alte cauze dar discutam mai incolo despre asta.
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Regine buckfast - Comenzi pentru 2021

Mesajde pvc » 12 Noi 2020, 21:58

jonny_it scrie:
Sam scrie:Ioane_it, daca nu ai pune zambariciul_it dupa fiecare declaratie barbateasca pe care vrei sa o transmiti, poate ca cineva chiar te-ar lua in serios!


Nu am pus chiar dupa toate. Nu vezi ca lumea vrea circ? Vine iarna si unii se plictisesc. Vara mai aveau treaba la albine sau la zidit un gard, dar acum vine frigul si cauta ocupatie sau daca studiem mai atent ar fi si alte cauze dar discutam mai incolo despre asta.


Nu circul este scopul meu. Vreau ca lumea sa fie informata si sa nu se panicheze cand
vanzatorul nu mai raspunde la telefon. Si sa aibe si varianta de rezerva pregatita. Adica in conditiile de piata actuale fiecare cumparator sa aibe comenzi la 2-3 crescatori si sa cumpere de la cel care scoate primul marfa la vanzare. Care intarzie cu livrarea sa ramana cu ochii-n soare. Si sa nu mai fie asa ocupat incat sa nu aibe timp sa raspunda la telefon.
pvc
 
Mesaje: 329
Membru din: 15 Mai 2015, 08:30
Localitate: Bucuresti, stupina in Buzau

Re: Regine buckfast - Comenzi pentru 2021

Mesajde jonny_it » 12 Noi 2020, 22:06

pvc scrie:Nu circul este scopul meu. Vreau ca lumea sa fie informata si sa nu se panicheze cand
vanzatorul nu mai raspunde la telefon. Si sa aibe si varianta de rezerva pregatita. Adica in conditiile de piata actuale fiecare cumparator sa aibe comenzi la 2-3 crescatori si sa cumpere de la cel care scoate primul marfa la vanzare. Care intarzie cu livrarea sa ramana cu ochii-n soare. Si sa nu mai fie asa ocupat incat sa nu aibe timp sa raspunda la telefon.


Multumesc pentru clarificare.
Deci, comandati la 2 crescatori de regine diferiti inainte sa comandati la mine! Toata lumea este avertizata acum, puteti dormi linistit.
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Regine buckfast - Comenzi pentru 2021

Mesajde pvc » 12 Noi 2020, 22:16

jonny_it scrie:
pvc scrie:Nu circul este scopul meu. Vreau ca lumea sa fie informata si sa nu se panicheze cand
vanzatorul nu mai raspunde la telefon. Si sa aibe si varianta de rezerva pregatita. Adica in conditiile de piata actuale fiecare cumparator sa aibe comenzi la 2-3 crescatori si sa cumpere de la cel care scoate primul marfa la vanzare. Care intarzie cu livrarea sa ramana cu ochii-n soare. Si sa nu mai fie asa ocupat incat sa nu aibe timp sa raspunda la telefon.


Multumesc pentru clarificare.
Deci, comandati la 2 crescatori de regine diferiti inainte sa comandati la mine! Toata lumea este avertizata acum, puteti dormi linistit.


Din pacate pt dv nu sunt cumparator de F1. Doar F0 de afara. Am incercat in Romania dar n-ai de unde.
pvc
 
Mesaje: 329
Membru din: 15 Mai 2015, 08:30
Localitate: Bucuresti, stupina in Buzau

Re: Regine buckfast - Comenzi pentru 2021

Mesajde Cristian IONITA » 12 Noi 2020, 23:03

Ce faci mai Johnny ??!! ... iar te faci de bafta prin lipsa de caracter?
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Regine buckfast - Comenzi pentru 2021

Mesajde ignatov andrei » 13 Noi 2020, 00:42

pvc scrie:Din pacate pt dv nu sunt cumparator de F1. Doar F0 de afara. Am incercat in Romania dar n-ai de unde.


Da, ca astia "de afara" au si... f-(minus)1! :lol:
Sa moara Fratele Adam, nu alta! :lol:
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Regine buckfast - Comenzi pentru 2021

Mesajde pvc » 13 Noi 2020, 09:44

Cristian IONITA scrie:Ce faci mai Johnny ??!! ... iar te faci de bafta prin lipsa de caracter?

Si dv ati "beneficiat" de serviciile domnului?
pvc
 
Mesaje: 329
Membru din: 15 Mai 2015, 08:30
Localitate: Bucuresti, stupina in Buzau

Re: Regine buckfast - Comenzi pentru 2021

Mesajde jonny_it » 13 Noi 2020, 13:43

pvc scrie:Din pacate pt dv nu sunt cumparator de F1. Doar F0 de afara. Am incercat in Romania dar n-ai de unde.


Eu as spune din fericire pentru crescatorii din Romania, ca nu multi au rabdarea sa se certe cu dvs. :lol:
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Regine buckfast - Comenzi pentru 2021

Mesajde jonny_it » 13 Noi 2020, 13:45

Cristian IONITA scrie:Ce faci mai Johnny ??!! ... iar te faci de bafta prin lipsa de caracter?


Tu lipseai de aici...
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Regine buckfast - Comenzi pentru 2021

Mesajde Cristian IONITA » 13 Noi 2020, 14:28

pvc scrie:
Cristian IONITA scrie:Ce faci mai Johnny ??!! ... iar te faci de bafta prin lipsa de caracter?

Si dv ati "beneficiat" de serviciile domnului?


Nu am avut aceasta onoare. Se pare ca telefoanele unora dintre noi se strica sau sunt pierdute fix cand e cazul sa si faci ceva Nu doar sa spamuiesti cum ca ar fi ar păți.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Regine buckfast - Comenzi pentru 2021

Mesajde jonny_it » 13 Noi 2020, 14:59

Cristian IONITA scrie:
pvc scrie:
Cristian IONITA scrie:Ce faci mai Johnny ??!! ... iar te faci de bafta prin lipsa de caracter?

Si dv ati "beneficiat" de serviciile domnului?


Nu am avut aceasta onoare. Se pare ca telefoanele unora dintre noi se strica sau sunt pierdute fix cand e cazul sa si faci ceva Nu doar sa spamuiesti cum ca ar fi ar păți.


Merge si a mers tot timpul! Suna-ma!
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

AnteriorUrmătorul

Înapoi la VANZARI - CUMPARARI MATERIAL BIOLOGIC



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori