Prima pagină APICULTURA GENERALA HRANIREA ARTIFICIALA

Discutii despre hranirea familiilor de albine cu diferite produse artificiale sau miere , perioade de hranire , retete de preparare .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Galeti, modelul lui Dan Margarit, pentru completare

Mesajde cornelioandanciu » 28 Noi 2015, 22:39

cristian bh scrie:
cornelioandanciu scrie:Deci sint de completare galetile ! Si eu care credeam... Dar mai bine nu zic ! Eu ma gandeam la un dispozitiv ca un fel de hranitor ascuns in apropierea stupinei, undeva , pe un teren privat, unde sa nu poata intra nimeni, de unde sa se hraneasca albinele nestingherite in timpul sezonului activ cu acelasi sirop care se da de completare ... sau de dresaj, cum ar zice gurile rele... Asa nu o sa-si dea nimeni seama ! Si le-as mai da cate o turta de polen, chipurile pentru puiet, sau pentru corpul gras, asa ca treaba ar fi ok.Ar apare si polen in miere.
Na, ca iar m-a mancat sub limba !

N-ai vazut ca ,...daca nu mergem noi in Canada ,...aducem Canada la noi??? :shock:
Care european se mai risca,..... sa construiasca inca un Titanic???? :lol:

Cand am vazut "european " m-am si gandit la Wolkswagen ! :lol: Iata ca acest Titanic inca nu s-a scufundat ! Sau poate ca nu este vorba aici de Titanic? O fi doar varful aisbergului de care urmeaza sa se ciocneasca Titanicul ? Trisori sint peste tot , in toate domeniile.
cornelioandanciu

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde Tino » 15 Oct 2016, 09:33

Dopuri potrivite : dop teava pvc , ieftin si bun. Spor
La apusul soarelui, si oamenii scunzi au umbra lunga.
Tino

Anterior

Înapoi la HRANIREA ARTIFICIALA