Prima pagină OFF TOPIC NEURONU` ZAMBARET

Faze haioase , bancuri , video funny , divertisment , imagini si poze hazlii . Sa rada si neuronu` in tine .....
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

profu` online pe OTV acum !!!!

Mesajde alt stupar » 27 Dec 2012, 22:40

doi cu pluta, Diaconescu si Ursu-Online, acum pe OTV :lol: :lol: :lol:
cica cine se-aseamana se-aduna !
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: profu` online pe OTV acum !!!!

Mesajde LUCIAN AVRAM » 27 Dec 2012, 22:43

eu n-am OTV , l-am sters din lista de canale :D
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: profu` online pe OTV acum !!!!

Mesajde stefanmadalin » 27 Dec 2012, 22:46

Plus capaceala.
stefanmadalin
 
Mesaje: 1483
Membru din: 24 Feb 2012, 04:52

Re: profu` online pe OTV acum !!!!

Mesajde Adi Hodis » 27 Dec 2012, 22:55

In primele 5 min m-a facut sa :lol:
Auzi la el ... sustine ca principiul sau de inmultire cu stupul sau, este de 3 din 1.
Si si-a demonstrat "maiestria" in stupina maicutelor. Din 50 de fam. a vandut 20. Au ramas 30, da ? ... si din aia 30, dupa inmultire a intrat in iarna un nr de 150 !. :shock:
Pai unde-i raportul de 3 la 1 ??? ... si cat de populate erau acele familii, se intelege. :roll:

Uitati-va sa va convingeti de ... una alta.
Ma intreb, cati din cei care nu stie cum si cati bani poate sa iasa din stupi, functie de ani si "ani", vor visa miile de euro in noptile urmatoare. :P

Auzita-ti ce rau a luat-o in freza cu Varroa ? ... asta a fost atunci cand filma pavilionul iar pe jos erau plin de albine cu aripile nedezvoltate.
Dar cand a filmat stupul bio si s-a vazut in film urmele a benzilor de varachet pe shubarul de tabla.

Of of ... ce vrajita-i sticla ! :mrgreen:
Albinutele = viata ... importantele albinute ... ” daca albinele ar disparea, omenirea ar mai trai 4 ani. Albert Einstein ”.
http://adihodis.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
Adi Hodis
 
Mesaje: 2937
Membru din: 03 Apr 2011, 18:40

Re: profu` online pe OTV acum !!!!

Mesajde alt stupar » 27 Dec 2012, 23:11

gata... am rabdarea limitata si am renuntat sa-i ascult ineptiile... din partea mea sa-si vanda inventia cui ii dispus sa puna botu`...
numa ca din naivii aia care iau de bun ce zice ciudatul ala, sa nu se gaseasca vreounu care mai apoi, cand se prinde de vrejeala, sa-l intrebe de sanatate ;)
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: profu` online pe OTV acum !!!!

Mesajde Adi Hodis » 27 Dec 2012, 23:32

Deci, sa fie clar ... dintr-o familie de albine, iese aprox. 1000 ( una mie ) euro intr-un an !. :shock:
Asa ceva nici n-am auzit ( zice Diaconescu ) ... deci, Stoica ala de avea Caritasul cu ani in urma, e mic pe linga stupul bio.

Cum ziceam ... urmeaza visuri nene, calcule si ... fericiri ... :lol:
Albinutele = viata ... importantele albinute ... ” daca albinele ar disparea, omenirea ar mai trai 4 ani. Albert Einstein ”.
http://adihodis.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
Adi Hodis
 
Mesaje: 2937
Membru din: 03 Apr 2011, 18:40

Re: profu` online pe OTV acum !!!!

Mesajde peterneamt » 27 Dec 2012, 23:37

Cum are Domnul grije de fiecare .......! ;)
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: profu` online pe OTV acum !!!!

Mesajde stefanmadalin » 27 Dec 2012, 23:38

Mie-mi placeau filmuletele lui de pe vechiul canal de Youtube , "Profu online" dinainte de inventia lui 3 in 1.
Spunea pe vremea aia lucruri intresante pentru un incepator, si-mi facea placere vizualizandu-i filmuletele.

Cea mai buna inventie a sa( daca e asa) a fost "buzunarelul" de o rama in care el punea rama capcana,perpendicular pe celelalte rame.
Dupa, a inceput sa miroasa treaba. A pus 2 intr-un stup,cu buzunarel aferent, apoi a pus 3 intr-un stup , apoi a pus 3 intr-un stup cu un buzunarel intre ei. Deja s-a complicat de tot.....de se hacuiau matcile; podisoare,diafragme,ochiuri cu plasa haneman/uniformizare miros, folie pe fundul stupului(antivaroua), Roinita..
Mie-mi pare rau,incepuse bine!
stefanmadalin
 
Mesaje: 1483
Membru din: 24 Feb 2012, 04:52

Re: profu` online pe OTV acum !!!!

Mesajde Dragos2006 » 27 Dec 2012, 23:56

Mare nenorocit si jigodie este acest onlain cica daca cumperi stupul sau vei castiga anual 300 euro pe lada la apicultura conventionala sau 1000 euro la cea bio . Cat de dement sa fii sa spui acest lucru !!!!
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: profu` online pe OTV acum !!!!

Mesajde genutzu » 28 Dec 2012, 00:03

PE LA JUMATATEA LUI IANUARIE, AM SA VA ANUNT CAND LA EMISIUNEA FERMA VOR FI CATEVA MINUTE , CRED CAM 10 CA S-A FILMAT VREO 40 MIN IMAGINI DE LA STUPINA MEA SI UN INTERVIU PE SCURT.
PROFUL ASTA E CAM ZBANGHIU, ARE PUNCTE RELE DAR SI BUNE INSA DUPA CUM VAD CA IL PUPA IN DOS PE TIGANASUL DE DIACONESCU SE PARE CA NU ARE DECAT INTERESE DE PUBLICITATE SI IMPLICIT MATERIALE. APROPOS DE ASTA LA SFARSITUL LUI MAI AM 150 ROIURI DE VANZARE! VORBESC SERIOS
Avatar utilizator
genutzu
 
Mesaje: 170
Membru din: 24 Feb 2011, 16:53
Localitate: Tg Neamt

Re: profu` online pe OTV acum !!!!

Mesajde csaa » 28 Dec 2012, 22:37

Totul se plateste, mai ales la OTV. Vrei sa apari pe sticla = platesti cu bani+ pupat DD.
Pe de alta parte omul vorbeste nu da cu paru' si nu baga mana in buzunar la nimeni (la profu' ma refer).
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: profu` online pe OTV acum !!!!

Mesajde valter » 28 Dec 2012, 23:22

Eu as vedea altfel lucrurile...ca tot i-mi vine sa judec statul asta de ''mesteri''.
Daca dl. Ursu a plimbat ursul cu stupul medaliat prin fata a tot ce se numeste institutii ale statului, cu senatori , deputati , formatori de opinie(media, presedinti de asociatii profesionale) putem si noi plimba vulpea cu... matca care fata doua oua pe gura.Nu trebui condamnat, da deloc, treaba e sa inregistram la OSIM matca care fata doua oua simultan.
Suntem penali si ne meritam soarta.
Avatar utilizator
valter
 
Mesaje: 378
Membru din: 08 Apr 2011, 10:38
Localitate: Mihail Kogalniceanu, Constanta

Re: profu` online pe OTV acum !!!!

Mesajde Ioan Guist » 28 Dec 2012, 23:47

Valter
Sa nu generalizam.Nu ma scot pe mine din gasca...penalilor.
Dar nenea din Cucuietii de deal ce are 15 stupi ,de ce sa fie penal? Ca ursu e bou cu diploma data de ghibolii satului, de ce sa fim toti penali?

Stai usor sa vezi ce o sa vina de ci in colo.Casca ochii pe net, pe forumuri ca ...se vede.Da e bine.
Vi ma la contichi?
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: profu` online pe OTV acum !!!!

Mesajde valter » 29 Dec 2012, 09:42

Ioan Guist scrie:Valter

Vi ma la contichi?


Cred ca da...vin cu ursul :lol: .
Avatar utilizator
valter
 
Mesaje: 378
Membru din: 08 Apr 2011, 10:38
Localitate: Mihail Kogalniceanu, Constanta

Re: profu` online pe OTV acum !!!!

Mesajde kamy » 09 Ian 2013, 07:46

Tre sa-ai dam dreptate si la profu online cam scoti banii respectivi dintr-o lada dar nu intr-un an intr-o viata de ....lada,binenteles cu conditia sa nu socotesti cat bagi!nu-i cunosc printipu da spui drept cu mana pa ce vreti voi ca nici la zerotv nu ma uit,dar e un semnal clar al directiei din moment ce puterea,serviciile,si institutiile sant conduse de oameni a caror calitate e slugarnicia,intrebarea cine a brevetat lada pe ce studii s-a bazat?
Nu stiu si nu ma intereseaza,dar in uie sa vinzi un produs care e lla ani lumina de realitate,se plateste scump mai ales ca e chestiune doar de timp pana se gaseste un client nemultumit care stie sa-noate in mlastina instantei!
kamy
 
Mesaje: 1879
Membru din: 18 Dec 2011, 15:30

Re: profu` online pe OTV acum !!!!

Mesajde gica.mosu » 09 Ian 2013, 20:41

Stati calmi sa vedeti ce v-a urma.....Ciinii latra...ursul mergeeee iar cine pune botul se intepa :lol: unii
care cred ca tot ce zboara face miere i-au teapa,cumpara 10 stupi face 30 si apoi pling dupa banii cheltuiti
cind ramin cu stupii goi :roll: Asa patesc cei care se i-au dupa....vrbeeeee...Pacat :ugeek:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Următorul

Înapoi la NEURONU` ZAMBARET



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori