Prima pagină STUPARITUL - ANUNTURI FORUM ANUNTURI IMPORTANTE

Anunturi importante pentru membrii forumului Stuparitul...Regulamentul forumului Stuparitul, sponsorizari apicultori si alte anunturi importante.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii! : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde proapis13 » 04 Ian 2013, 20:09

Daca o sa cauti cu atentie o sa o gasesti informatii dispersate despre el
Probabil ca Augustin v-a hotari daca v-a fi o pagina personala cu nea Gica
Pina sa moara m-a rugat sa-mi fac o pagina personala si am tot amanat
Poate asa a facut si el,a amanat cu toate ca nu a fost un nehotarit
salve :D
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde nicus » 11 Ian 2013, 00:59

Am tot stat sa ma gandesc de ce sunt atat de putine donatii, aveti idee?
Sa fie criza? Caracterul stuparului de "agonisitor" precum albina? Sa nu fie acest anunt la vedere pentru cei de la sectiunea comerciala?
O concluzie e clara, cel putin pana acum: Putini donatori, multi profitori.

Stupi furati, stupine inundate, intoxicatii, ...(asa nu..) Draga apicultorule, natura, "armonia", isi ia partea cuvenita in diferite moduri de la tine.
Daca aici, in singurul loc in care poti inapoia acestui forum "un strop" din ceea ai luat tu de la el, nu o poti face...
Daca aici, in locul dedicat amintirii unui mare OM si APICULTOR, nu i poti multumi pentru muntele de informatie si dedicarea pana in ultima clipa...
Daca ...ma poti contrazice, te rog fa o prin fapte.
A bee doesn’t need to read the paper to get the news and an economic report.
Avatar utilizator
nicus
 
Mesaje: 1665
Membru din: 24 Feb 2011, 22:23

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde echo » 19 Ian 2013, 11:46

hai bre Nicus ca exagerezi...
donatori sunt destui, sau donatii sunt destule, mai ales considerand ca Mircea a anuntat un singur Castigator, deci o singura bursa.
Arunca un ochi la topicul cu donatii si daca le pui pe hartie ai sa vezi ca iti iese o lista consitenta.

Bursa asta va continua (sper), cei care nu au nimic de oferit sau nu pot anul acesta, sunt sigur ca vor reveni la anul.... Puterea exemplului este mare...
Un PET dispare in 800 de ani. Un nesimtit nu dispare niciodata, desi e biodegradabil !!!
Avatar utilizator
echo
 
Mesaje: 627
Membru din: 26 Feb 2011, 12:12
Localitate: Magurele - Ilfov

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde ovidiu_78 » 19 Ian 2013, 12:10

As vrea si eu sa ma inscriu pt bursa,cred ca indeplinesc conditiile,sa imi spuna moderatorii daca e asa sau nu
Va multumesc
"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde iunicu » 19 Ian 2013, 12:47

Ma inscriu si eu la bursa!
Odihneste-te in pace Gica!
Odihneste-te in pace Kamy!
Avatar utilizator
iunicu
 
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Oct 2011, 12:59
Localitate: Silistea Snagovului(IF) 38 ani

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde cristi_vidican » 19 Ian 2013, 13:39

La bursă vă înscriem noi, când se dă startul la nominalizări. ;)
Aici ne înscriem la donații pentru bursă.
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde ovidiu_78 » 19 Ian 2013, 14:12

Ms cristi,nu stiam ce si cum,ok
"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde Crysty » 19 Ian 2013, 14:44

Ioan Guist scrie:Ma inscriu si eu cu un ajutor.

Ofer o zi din viata mea.O zi de lucru.Adica ...asa:

Omul castigator, alege o zi.Cand vrea el.Eu, platesc transport dus intors de la el la mine.Exclus elicopter.Oriune oi fi in acea perioada.
Ce mananc eu , mananca si el.Doua portii.Daca nu poate ( eu mananc mult) i le bag pe gat.
Pentru o zi raspund la orice intrebare.Deschid orice stup.Fac flotari.Ma dau peste cap si fac tumbe frumoase.Ling papucii si lustruiesc talpi tocite.Tot.Atat dimineata cat si seara.

Pentru nenea Gica.

Sa fiti iubiti.

Este o idee buna pentru un premiu special , ? Dar cu o modificare, sa ne primesti pe toti participantii de anul acesta.
Venim cu pachet de acasa..... ce zici ?
Avatar utilizator
Crysty
 
Mesaje: 262
Membru din: 21 Feb 2012, 15:01
Localitate: Bumbesti-Jiu (Sadu) Gorj

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde ovidiu_78 » 19 Ian 2013, 16:43

E foarte inspirata aceasta idee,am citit si eu asta,mie mi se pare cel mai mare premiu
"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde echo » 19 Ian 2013, 20:46

Crysty scrie:Este o idee buna pentru un premiu special , ? Dar cu o modificare, sa ne primesti pe toti participantii de anul acesta.
Venim cu pachet de acasa..... ce zici ?


Omul a facut o oferta pentru castigator... Isi rupe o zi din timpul de lucru, pentru el. Acu' sa dam cu totii buzna la el in ograda.. (stupina).. o fi oare politicos??? Nu stiu ... zic si 'io...
(ca el nu cred ca are obrazul sa zica "nu ba, stati acasa"!!)
Un PET dispare in 800 de ani. Un nesimtit nu dispare niciodata, desi e biodegradabil !!!
Avatar utilizator
echo
 
Mesaje: 627
Membru din: 26 Feb 2011, 12:12
Localitate: Magurele - Ilfov

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde Crysty » 20 Ian 2013, 12:29

echo scrie:
Crysty scrie:Este o idee buna pentru un premiu special , ? Dar cu o modificare, sa ne primesti pe toti participantii de anul acesta.
Venim cu pachet de acasa..... ce zici ?


Omul a facut o oferta pentru castigator... Isi rupe o zi din timpul de lucru, pentru el. Acu' sa dam cu totii buzna la el in ograda.. (stupina).. o fi oare politicos??? Nu stiu ... zic si 'io...
(ca el nu cred ca are obrazul sa zica "nu ba, stati acasa"!!)


ai impresi ca am nevoie de traducere la donatia omului ???.... eu am impresia ca iti lipsete umorul..... asta trebuia sa vezi im mesajul ala
intentia a fost sa-l starnesc sa ne zica vre-o doua..........You ruined everything
Avatar utilizator
Crysty
 
Mesaje: 262
Membru din: 21 Feb 2012, 15:01
Localitate: Bumbesti-Jiu (Sadu) Gorj

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde alt stupar » 20 Ian 2013, 18:29

pai... si eu cred ca ai avea nevoie de o traducere ;) ca altfel nu-mi explic cum poate cineva sa se autoinvite in ograda altuia :!:
Acestea fiind zise, rog sa ramanem in topic !
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde GEKKY007 » 01 Feb 2013, 23:20

Va salut.Eu zic sa ca ideea unei burse este bine venita dar eu cred ca noi cei incepatori avem nevoie mai mult de sfaturi si de incurajari decat de premii si donatii.Cu respect
Fişiere ataşate
DSCN1911.JPG
Avatar utilizator
GEKKY007
 
Mesaje: 57
Membru din: 30 Ian 2012, 22:56
Localitate: LAS FIERBINTI IALOMITA

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde CristiTm » 02 Feb 2013, 17:41

as dori sa ma inscriu si eu pt concurs cred ca implinesc conditile, motivatia mea pt concurs, e ca poate mi-as demonstra ca am obtinut ... un fel de calificare,intelegere ( mai greu cu exprimatul cuvinte) in relatia mea cu albinele si ce tine de apicultura.
CristiTm
 
Mesaje: 365
Membru din: 14 Aug 2011, 14:42
Localitate: Timisoara

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde murarudumitru » 03 Feb 2013, 16:52

Buna puteti sa ma inscrieti si pe mine? miar fi de mare ajutor ceva rame foi ca din amarata de pensie vad ca nu pot sa fac nimic ,acu mai si ecara imi mananca bani astaeste eu va multumesc ,si dacai da si daca e nu doamneajuta
murarudumitru
 
Mesaje: 380
Membru din: 20 Oct 2012, 20:55
Localitate: gottlob

Re: BURSA GICA ROMANESCU : 2012 - 2013

Mesajde vasilescu adrian » 06 Feb 2013, 00:24

buna seara!..
m.am hotarat si eu sa particip la aceasta bursa deoarece cred ca indeplinesc toate criteriile..
cum oricum in acest sezon trebuie sa imi achizitionez multe obiecte din inventarul apicol si
sper,la fel ca si ceilalti inscrisi,sa am o sansa reala in cadrul acestei burse..
multumesc anticipat tuturor celor care ma vor vota(daca ma va vota cineva)..
salutari si numai bine tuturor!..
"o clipa n-a fost atenta natura si s-a nascut omul...o clipa sa nu fie atent omul si natura-si repara gresala"Albert Einstein
Avatar utilizator
vasilescu adrian
 
Mesaje: 196
Membru din: 29 Mai 2012, 20:41
Localitate: prigoria-gorj

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ANUNTURI IMPORTANTE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori